Ucitelov, zdravotnikov platime zo statneho rozpoctu, resp. zo solidarne vybraneho zdravotneho poistenia. Obe profesie potrebuje spolocnost najma na kvalitu vzdelanosti a zdravia pracovnej sily. Pracovnu silu vyuziva cudzi kapital ale na jej vzdelanosti a udrzania zdravia sa nepodiela a ak ano iba ciastocne. Preco nase zakony trpia takuto nehoraznost a ponechavaju financovanie skolstva, zdravotnictva na pleciach priemerne, podpriemerne zarabajucich a dochodcoch a este aj zo statneho rozpoctu sa davaju sukronemu kapitalu dotacie, resp. odpustenie dani, z coho sa ma ten nas statny rozpocet plnit? Ucitelia su statni zamestnanci a zda sa, ze sukromny kapital nema rad stat vratane jeho zamestancov. Kde su tie casy ked pan Bata skolil svojich zamestancov, staval byty atd. Chudoby je na Slovesnku vacsina(vratane ucitelov) je na skodu veci, ze tato vacsina sa handrkuje o moc, ktoru ponechava lokajskym, judaskym politikom. Chce to novu neznu ale poriadnu!


