Fico žiada silnejšie postavenie štátu v SPP
Uz sme zabudli!
Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Takto argumentuje profesor Sikula ekonom SAV. Statny rozpocet plni chudoba lebo pani z SDKU(Miklos, Dzurinda) predali tie nosnice do statneho rozpoctu. Keby to urobili na Ukrajine dostanu dozivotie.