Nechala a Wienk by mali navstivit panie Wolekovu a pani Pufflerovu za co zobrali desatcisice v sluzbach MVO a koho prospech tie MVO pracovali.
Nechala a Wienk by mali navstivit panie Wolekovu a pani Pufflerovu za co zobrali desatcisice v sluzbach MVO a koho prospech tie MVO pracovali.
Kto si moze dovolit po siestich rokoch vymenit auto? Je dalsi utok biznisu na chudobu prostrednictvom poplatkov za STK.
Kolko agentov CIA posobi na uzemi Slovenska? Mozno by bolo vhodne prijat zakon ako v Rusku aby sme vedeli o zdrojoch nasich MVO.
Opravujem. ...viac ako 6000 vojakov a policajtov.
Vraj?! Dakujem zapadnej propagande aspon za to vraj. A kedze ide o vraj napis clanku opravujem: Rebeli operujuci v obci Transa vraj zabijali civilistov. A len pre zaujimavost ti "civilisti" capicami ubili na smrt viac ako 6000 vojakov a civilistov.
To zahranicne faro pana Havla, tie stovky nasich MVO sviazane pupocnou snurou zo zdojov CIA. Nie som si isty ci ich posobenie je v prospech demokracie. Ti donori nie su charita, vsak o tom by mohla hovorit pani Wolekova, resp. pani Pufflerova(starsia aj mladsia), ktore za svoje sluzby brali desatisice slovenskych korun.
Dodatok k tatkovi na jeho zakladnu otazku" ---preco Klement(to je Fico?) tu zlatu sliepku nekupi?"
Pravde podobne preto, ze vie
1. chyba standardny manazersky rezim pre odkupeny majetok
2. a ze to hospodarenie(management) realizuju politici.
Za 20 rokov politici presustrovali miliardy vlastnikovi co ich zamestnaval. Pokial poznam Teba tatko ako solidneho podnikatela tak by si takychto zamestnancov hnal do ...
"Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy"
Citujem: Profesor Sikula - SAV.
Tatko, Ty si figliar skoro ako Figel. My uz sme sa zhodli, chce to novu neznu s dodatkom tatka "ale poriadnu"
"Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy"
Citujem: Profesor Sikula - SAV.
"...a nedokaze efektivne riadit statne podniky." citujem vyhlasenie Jana Figela.
Suhlas nezabudni. Politici a politicke strany, ci lavi abebo pravi su rovnaka bagaz!
Hovori biskup Bezak pravdu, ze nepozna priciny svojho odvolania? Od arcibiskupa, knaza by som ocakaval, ze si uvedomuje co hovori vratane moznosti spachania hriechu. V odvolani je aj klauzula, ze nebude komunikovat s mediami. O odvolani informoval v nedelu hoci odvolanie platilo od pondelka. Katolicky knaz by si mal byt vedomy, ze s pokorou prijima podriadenie sa svojej vrchnosti. Je aj zaujimave, ze nasi cirkevni hodnostari s otazkou o pricinach odvolania odkazuju na biskupa Bezaka.
Vsetko nasvedcuje tomu, ze biskup Bezak vie preco ho odvolali a mal by to povedat veriacim. Preco katolicka vrchnost nechce hovorit o pricinach odvolania je bud chranit biskupa Bezaka alebo chranit cirkev, ktora v poslednom case je napadana zo vsetkych stran.
Mne neprichadza sudit je uznavam najvyssieho sudcu Pana Boha.
Je zaujimave, ze to navrhuje strana ktorej predseda lieta na veceru tryskacom a byvaly minister vyhlasuje, ze 400 eur je prenho denne kapesne.
Suhlas s clankom. Do konca roka 1989 malo narodne vlastnictvo CSSR 3 biliony Kcs, nijake fiktivne burzove bubliny. Tento majetok bol 100% v domacom vlastnictve z vysledkov vnutornej prace obcanov. Neexistoval ziadny verejno-pravny dlh ba naopak financne aktiva 85 miliard Kcs.107 ton menoveho zlata." Ke sa to bohatstvo stratilo? Nebolo by vhodne aby sa tie nakradnute hodnoty vratili majitelom co tie hodnoty svojou pracou naakumulovali? Ludom co sa boja mat rodinu, nezamestnanosti, arogantnosti egoistickeho systemu.
"Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy"
Citujem: Profesor Sikula - SAV.
Ako je to so zakonmi? Bolo zakonne, ak mohla prist madarska parlamentna delegacia do Komarna bez dodrzania diplomatickych zvyklosti? Ak ano tak ako je to so zvrchovanostou Slovenska? Ak ano preco tolko hunbuku okolo uvedenej navstevy. Ide v kazdom pripade o provokaciu zo strany Madarska a nasi politici by sa mali postarat o zakonne moznosti takymto provokaciam zabranit. A nie vykrikovat(vyhlasovat - pan Paska, Lajciak) ze ide o zly pristup k rozvoju bilateralnych vztahov. Takto Orbana neprevychovaju!
V niecom ma pan Sebej pravdu, napr. by bolo nerozumne pytat sa obcanov v referende na osamostatnenie Slovenka. Ak by uskutocnilo tak Slovensku republiku nemame. Ine je, ze sme politikom nezakazali privatizaciu strategickych podnikov(Slovnaft, SPP. SE, banky, poistovne atd) ide o statny kapital, ktory nepotreboval cudzie trhy ale dobry management s rovnakymi podmienkami ako sa uplatnuju v u sukromneho kapitalu. A tiez, ze sme politikom umoznili ziskat nemoralny, nespravodlivy kapital pre viac ako 2000 milionarom s prevaznej vacsine bybalych komunistov alebo ich potomkotov. Suhlasim s viacerymi disktujucimi, ze pan Sebej je elitar a prevracac kabatov. No co uz, ved takych politikov je vacsina.
Suhlas, Vzdy bolo tak, ze deti, rodicia, stari rodicia tvori rodinu(zaklad statu). Vsetci clenovia rodiny su vsetci obcania statu. Vzdy bolo tak, ze platilo to "o troch grosoch". Socialna poistovna je ustanovizen kde by si "rodina stat" ukĺadal ten treti gros, zdroj na vyplacanie dochodkov.Ak by stat fungoval ako rodina nemusi sa nikto obavat o starobny dochodok. Aj v krizovych situaciach sa jedinec utieka do starostlivosti rodiny. Aj v najhorsich krizovych situaciach sa klasicka rodina vedela postarat o deti, rodicov a starych rodicov. Niet nic horsieho ako zasievanie zla do medzigeneracnych vztahov. Ved rodicia maju radi svoje deti a nie im prezierat buducnost prave naopak aj z toho mala sa podelia s detmi. Podstata tkvie v spravodlivom, moralnom deleni celkoveho profitu "rodiny statu". Vyska dochodkov zavisi od ci stat je, resp. bude bohaty. Bohaty je ten co vlastny kapital a potom je aj na treti gros. Skusme diskutovat preco nas stat nie je bohaty a kde ten profit "statu" mizne.
Suhlas, kaplan. A este, EU nie je charita ona cez fondy pusta len cast profitu, ktory ziskava z rozsirenia trhu v novych clenskych krajinach.
Niet nic horsieho ako zasievanie zla do medzigeneracnych vztahov. Ved rodicia maju radi svoje deti a nie im prezierat buducnost prave naopak aj z toho mala sa podelia s detmi. Podstata tkvie v spravodlivom, moralnom deleni celkoveho profitu "rodiny statu". Vyska dochodkov zavisi od ci stat je, resp. bude bohaty. Bohaty je ten co vlastny kapital a potom je aj na treti gros. Skusme diskutovat preco nas stat nie je bohaty a kde ten profit "rodiny statu" mizne.
Clovek potrebuje jest, byvat, celit prirodnym podmienkam. Kedysi na jedlo pracovalo viac ako 50% ludskej komunity, dnes staci 5%. Ak nie je ludska spolocnost egoisticka, tak 5 ludi vyrobi potraviny pre sto ludi. V poslednych desatrociach obrovsky stupla produktivita co sa malo odzrkadlit, ze ludia mohli menej pracovat. Kde nam usiel ten profit z vedeckotechnickeho pokroku? Ten egoizmus podporovany roznymi -izmami privedie ludstvo, ze vycerpa vsetky zdroje zemegule. Ludia vyrabaju veci, ktore k zitiu cloveka nie su treba.
Odporúčame