Vzdy bolo tak, ze deti, rodicia, stari rodicia tvori rodinu(zaklad statu). Vsetci clenovia rodiny su vsetci obcania statu. Vzdy bolo tak, ze platilo to "o troch grosoch". Socialna poistovna je ustanovizen kde by si "rodina stat" ukĺadal ten treti gros, zdroj na vyplacanie dochodkov.Ak by stat fungoval ako rodina nemusi sa nikto obavat o starobny dochodok. Aj v krizovych situaciach sa jedinec utieka do starostlivosti rodiny. Aj v najhorsich krizovych situaciach sa klasicka rodina vedela postarat o deti, rodicov a starych rodicov. Niet nic horsieho ako zasievanie zla do medzigeneracnych vztahov. Ved rodicia maju radi svoje deti a nie im prezierat buducnost prave naopak aj z toho mala sa podelia s detmi. Podstata tkvie v spravodlivom, moralnom deleni celkoveho profitu "rodiny statu". Vyska dochodkov zavisi od ci stat je, resp. bude bohaty. Bohaty je ten co vlastny kapital a potom je aj na treti gros. Skusme diskutovat preco nas stat nie je bohaty a kde ten profit "rodiny statu" mizne.


