Foter mas pravdu. Len k prvej vete mam vyhrady. Ide o to, ze statne firmy su spravovane a dozorovane "odbornikmi" privrzencami stranickeho marazmu je jedno ci laveho alebo praveho. Prve co sa po volbach urobi je dosadzovanie "rabovka" spravnych ludi do statnych firiem. Pamatam sa na tvoj odkaz, ze najlepsie je vsetko sprivatizovat. Su vsak priklady CEZ ked je takato firma dojna krava pre statny rozpocet. Do statnych podnikov treba dosadzovat dobre platenych manazerov tak ako ich plati sukromny kapital a nie tych stranickych "dozorovatelov a spravovatelov". Plati to najma pre take firmy ako Slovnaft(predany za Meciara), SPP (predany za Miklosa) elektrarne atd. Ved tieto firmy nemozu byt stratove ak su dobre manazovane. Pozri CEZ v Cechach. Potom zisk, ktory ide von chyba v statnom rozpocte (co je viac ako 80%).


