Ide o to, ze Smer nemal moznost vyberu na vladnutie. Hoci demokraticky vyhral suverenne volby ostatne demokraticke strany ignorovali vacsinu volicov a nechali Smer nech sa potopi. Su to tie demokracie, ktore vytvorili demokraticky dnesnu koaliciu. Kolko nalepiek je na tejto koalicii? Beruc do uvahy nas politicky system je to zlepenec volicov roznorodych nazorov, ktory drzi po hromade arogancia moci a profit z tejto moci. Podobne bola na tom aj koalicia predchadzajucej vlady.
Poucenie: Zmenit volebny system, aby volic nebol dolezity iba v den volieb. Aby nasi "sluzobnici" ministri, poslanci nam sluzili a nie iba arogantne, z titulu moci, zdierali svojich volicov.


