Kaplan, do poroty nejdem a demokraticky zdovodnujem, ze neviem co by som tam demokraticky ziskal pre seba ci spolocnost . Tvoj clanok ma nieco filozoficky skryte co ma vedie k tomu, ze demokraticky sa da zdovodnit vsetko aj ten dnesny politicky marazmus.
V tomto stadiu demokracie porota je uz ustanovena zo strany zbohatlikov, ktori sponzoruju vsetky prave ci lave strany a cez ne urcuju co je demokraticke, najma pre zbohatlikov.
Ake take vychodisko z toho marazmu vidim v zmene volebneho systemu, t.j. oslabeniu vplyvu politickych stran v porote a posilneni vplyvu volica.


