shark, Brehy píše výborne a smiať sa môžte, veď je piatok a ešte k tomu 13. tak si to užívajte.
shark, Brehy píše výborne a smiať sa môžte, veď je piatok a ešte k tomu 13. tak si to užívajte.
shark, TASR a Reuters odtiaľ čerpali Hospodárske noviny .......už som namäkko.
V Rusku, ako aj v SŠ fungujú kontrahovaní nájomníci (sú to vojaci po ZVS) a tí idú na vlastnú päsť, normálnou leteckou linkou a do inej krajiny, než majú bojovať, tam sa dopravujú za pomoci prevádzačov, takže tí idú prví, za prácu dostanú peniaze.
Ale iste sú tam i záklaďáci predsa slúžia na lodiach, možno lietajú a pôsobia i ako obslužný personál, takže môže sa stať, že nejaký z nich zomrie. Ale asi okrem letcov, nik z nich priamo do bojov nasadený nie je.
Zatiaľ to vôbec nie je potreba, Assadova armáda sa dopĺňa, prítomní sú Libanonci i Iránčania, dokonca i Iráčania a pokiaľ svoje šíky skonsolidujú, rozprášia to hniezdo zmijí. Kurdi idú zo severu, Assadovci a Hizballáh z juhu a z východu Iránčania a Irákčania.
Už by boli dosiahli oveľa viac, keby ich nebombardovali americké a či turecké šroty.
Tak, tak, veru tak, pán prezident, správne hovoríte ......Nielen Rusko, ale absolútne nik okrem ľudí danej krajiny nemá právo určovať, kto bude danú krajinu viesť a spravovať.
To je predsa základ demokracie, rozhoduje ľud .......
Keď sa ľudia rozhodnú zle, oni si to odtrpia, a keď náhodou trafia a budú prosperovať, bude to na len k ich prospechu.
Pupík, ja to o tebe viem, perspektívu nemáš žiadnu, ale ty sa prispôsobíš, nikdy si s tým nemal problém.
Pupík, viem, že u teba nastupujú degeneratívne, nezvratné procesy, tak si ťa nevšímam a odpovedať, ti môžem iba toľko, trhni si!
Najväčšie základne USA k 31.12.2013
- Nemecko ..............179 vojenských základní ......40.000 stálych vojakov
- Japonsko ..............109 vojenských základní .......50.000
- J.Kórea ................. 85 vojenských základní .......28.000
- Kosovo, Rumunsko, Poľsko,........ + 2014 Ukrajina ......a ako týmto zariadeniam hovoria je úplne jedno, slúžia pre potreby vojenských akcií USA, ako aj tie v Afganistane, flotila v Perzskom zálive a či stála účasť amerických vojakov v rámci AFRICOMU v 7 krajinách Afriky a základňa dronov v Džibuti, z ktorej nalietavali a zabíjali obyčajných pastierov v Jemene......
Pán Fábry má pravdu, to, čo predvádza USA je šialenstvo ohrozujúce nás všetkých, nikomu z vás pritakávači výnimka udelená nebude. A i tí, čo nás zrádzajú a zapredávajú ušetrení nebudú, lebo nebude sa kam skryť.
A tu ekonomický expert hocipuci by mal vedieť, že táto situácia, kedy sa glob.ekon. kotol prehrial a vybuchol tu už bolo a to na začiatku 20.storočia a vychladol až v 45.
hocipuci, ty budeš iste odborník priamo z MF a či SaS, tak pouč!
kormidlo, tak to sa mýlite, Stalin si neuzurpoval žiadne územia. Prečo po vojne boli v ČSR slobodné voľby? Keď ten Stalin bol taký uzurpátor?
Nemecko bolo rozdelené aj vďaka návrhu Churchilla, čo okomentoval nasledovne ....Američania musia zostať v Európe, ako protipól Rusku a stále hrozba, aby Rusko zostalo za bránami, Nemecko musí byť zrazené na kolená ......
ČSR po vojne Rakúšanom pomáhalo, aby nepomreli od hladu, problémy v ČSR i potom v ČSSR vytvárali domáci, okrem iného, že sme boli embargovaní a nemali sme prístúp ani k technológiam ani k vynálezom a či patentom .....
Rakúsko je tam kde je vďaka zadĺženiu a to ho prenasleduje stále, pokiaľ si odmyslíte prebytky na pultoch v obchodoch, tak obyčajné rakúske domácnosti nie sú na tom o nič lepšie, ako ani tie naše bežné domácnosti.
Pupík, neviem, čo to má spoločné s mojím prispevkom, ale budiž ....najčastejšie dávajú rozumy takí, čo žijú so sociálnych dávok a príspevkov od štátu, živí ich nejaký/í príbuzný/í a ešte vypisujú 24 hodín po všetkých portáloch, i keď sú naliatí ako delá .....Achmed Ibn-Fadlán nezabudni nejaký ten rekvalifikačný kurz absolvovať, budeš ho potrebovať a v dnešnej dobe pracovať nemusíš ...veď to poznáš, že?
peter ..63, nedajte sa vysmiať, tí sú krytí a pokiaľ by k niečomu došlo, dávno budú fuč, mnohí majú poskupované haciendy tisíce km odtiaľto. Lynčovania sa však dočkáte ....
H20 ...šport je neskutočný biznis, stojí veľa peňazí a sponzori si žiadajú majstrov sveta či olymp.víťazov a ako to dosiahnuť ich nezaujíma. V mnohých prípadoch i rodičov túžiacich po sláve, trénerov i samotných športovcov a tak sú náchylní i ku konaniu, ktoré ich môže zničiť.
Športovci sú väčšinou zdraví jedinci, vynikajúci testovací materiál, veď v tom sú zainteresovaná i farmakofirmy. Tie preparáty sú veľmi drahé, ale čoby človek túžiaci po večnej sláve pre ňu neurobil?
Svojho času sa veľmi skloňovali kontroly na Jamajke a zrazu to ustalo, o Boltovi nebolo chvíľu počuť, vraj zranený, ale kontrolám sa vyhýbal, ako aj celý tím.
Hahahaha, chichichi ....že priznajú maslo na hlave ......dnes bol v Moskve predseda MOV Thomas Bach a požiadal ruských športovcov, aby nebojkotovali nastávajúce OH. Ako bývalý člen odvolacieho arbit.súdu v Lausanne má vedomosť o dopingu a iste vie i o tých prípadoch, kedy bola ruským športovcom kvôli "akýmsi"nezrovnalostiam pozastavená činnosť a odvolací súd dodnes nekonal. Museli zaplatiť i mastné pokuty, vie veľmi dobre, ako to chodí.
VVP vyzval VFLA i ministra Mutka, aby zabezpečili všestranné kontroly a v prípade, že sa vyskytnú pochybnosti a či nejasnosti, preveriť a pri odhalení vinníkov náležite potrestať.
Doping je celosvetový problém a o tvrdých drogách ani nehovoriac!
WADA zápasí s finančnými problémami, také USA, Taliani a či Ukrajinci ani nechcú prispievať, Rusko je dobrý terč. Počkáme si kto sa na ňou odbaví o mesiac.
rotavator2, keby bolo možné odpovedala by som vám veľmi jadrným spôsobom a vulgárnym, ale zhodila by som sa tým vo vlastných očiach. Pretože nie ste ten, s kým možno diskutovať, ako s normálym a rozumným človekom, tak sa ani neobťažujem.
Nebuďte zúfalá, berte to ako fakt ..... lepšie to nebude, iba horšie.
A je úplne jedno, či nejaký zbohatlík Kollár bude v Parlamente a či dokonca premiérom ...... pôvodní obyvatelia bežnej časti populácie tejto krajiny už žiadnu perspektívu nemajú.
Keď im brali chlieb z ruky, keď ich vháňali do otroctva, nebránili sa ešte tomu ťlapkali, mnohí vymenili svoje panelákové byty nadobudnuté za socíka za domy, ktoré tiež ich rodičia postavili za socíka a dnes sa chvascú, ako sa im darí. Všeho do času, už vám to končí .......
Tí, čo sa vedia prispôsobiť sa prispôsobia bez najmenšieho odporu, i šatkami sa zahalia i 5x budú biť hlavou o zem i otročiť budú, to posluhovanie už majú dané.
Bolo by vhodné si to ujasniť ....NATO to je USA, ostatní členovia sú iba "pritakávači" ich hlas nie je rozhodujúci .... že USA vynaložilo na zbrojenie 640 mld + Francúzsko 61,2 + Veľká Británia 57,9 + Nemecko 48,8
Naproti tomu Rusko 87,8 a to vraj Rusko ohrozuje mier, nech si vyčistia aspoň bríle tí tliachači, keď už mozog nemožno. O základniach okolo Ruska, o ovládaní bývalých soviet.republík ani nehovoriac.
Popritom tí najmilitantnejší USA poskokovia Saudi 67,0 a Japonci 48,6.
A Čína 188 mld.
USA je v bankrote, potáca sa od steny ku stene, dochádzajú zdroje a len na vojnové ťaženia vynakladá bilióny dolárov, určitá časť washingt. administratívy je klub pomätencov, agresívna vojnychtivá, to nedopadne dobre. Európu oslabujú množstvom migrantov, rozložia spoločnosť, hoci ju už z časti ovládajú, ľudí postavia proti sebe a skončí to obrovskou katastrofou a "naša elita" tomu výdatne posluhuje.
Toť som písala, že akosi dlho bude trvať návratnosť investícií do imigrantov a ajhľa, už OECD vydalo prognózu, že 10 rokov potrebujú na aklimatizáciu, vo Francúzsku už žijú od m.s. asi po tri generácie a sotva 17% z nich pracuje, majú fran.vzdelanie a vyrastali priamo od detstva vo Francúzsku a sú beznádejne bez práce a visia na štátnych príspevkoch!
Títo noví prišelci sem boli nalákaní pod zámienkou, že v Európe sa o nich postarajú, dom, auto, konto .....tí sem pracovať veru neidú a ani nemajú zájem, mohli ostať v svojich domovských krajinách a postarať sa o jej obnovu a či rozkvet ......ako sa budú starať o krajinu nevercov, keď sa nestarali ani o tú svoju?
Iste zopár fanynkám vyhŕkli slzy, mnohé budú mať i víkend pokazený a poniektorým budú slzy prúdom tiecť ..... plačky si poplačú, aby manželia Saganovci ten spoločný život uslzený nemali, veľa šťastia!
************************************** ************************************************** *******
P.S.: Dobrá manažérka, dobre to zmanažovala, echt, slovenská deva, postarať sa vie!
Pokiaľ by to boli vyšetrovali iní vyšetrovatelia a nie títo dvaja Kanaďani, radšej sa zdržím komentára a Nemec, tak by som bola na pochybách, pretože doping, je žiaľ, v športe prítomný už od detských športovcov ......a Rusko je dnes v kurze, čo najviac ho ponížiť a ublížiť, je krédom tých demokratov zo Západu a snažia sa, darí sa im.
Najväčšie výrobné závody majú farmafirmy v USA a Nemecku, takže biznis sprostý biznis, ale i testovanie na zdravých ľuďoch a bez toho, aby museli žiadať príslušné orgány o vykonanie testov na ľudských jedincoch. Mafia a všetci títo vyšetrovatelia a šport.činovníci, čo sa tvária zhrozene, majú z toho svoje %.
Slováci by sa veľmi vytešovať nemali, majú dosť afér, čo tak vodné pólo a o klasických drogách radšej pomlčím.
Odporúčame