Technicky vzate, ano - dal si priklad feministky. Ale ked technicky, tak technicky - ja som napisal: "A počul niekto niekedy feministky vyzdvihovať hodnoty materstva?" Cize plural - feministky. Takze na moju otazku si neodpovedal.
Technicky vzate, ano - dal si priklad feministky. Ale ked technicky, tak technicky - ja som napisal: "A počul niekto niekedy feministky vyzdvihovať hodnoty materstva?" Cize plural - feministky. Takze na moju otazku si neodpovedal.
Napisal som, ze Rusko (so svojimi satelitmi) sa napokon pripoji k vychodnej Azii, alebo k Europe. Alebo - alebo. Ako by "riadenie" Europy z USA mohlo zabranit Rusku v pripojeni sa k Cine? Takze aka polopravda?
Pises o zlom postaveni zien v Turecku, Irane, Afrike, Afganistane. Myslis, ze to zenam v tychto krajinach pomoze, ak sa otravia muzsko-zenske vztahy u nas?
Hm. "V roce 1581 se stala nejtěžší rodinná tragédie, poté co Ivan surově zbil svoji snachu ve vysokém stupni těhotenství, která se prý pohybovala v carském paláci (ovšem ve vlastních komnatách) nedostatečně oděná; žena následně potratila. Svého syna Ivana, který se manželky zastal, car smrtelně zranil železnou holí. Ivan IV. se následně zhroutil a pronásledován výčitkami svědomí, chodil po Kremlu a vyl."
Precital som si clanok. Hodnoty materstva sa tam vobec nevyzdvihuju. Dokonca aj v citate, ktory uvadzas, sa deti spominaju len ako prostriedok na zahnanie "pocitu marnosti" a "prazdnoty".
Mohol by si teda hodit priamo link na ten jej prejav (ustny alebo pisomny) v ktorom "vyzdvihovala hodnoty materstva"?
Siklova rozhodne nie je militantna feministka. Pokial ide o to, ze existuju nespravodlivosti, ktore treba odstranit - suhlasim. Ale nemysli si, ze si to zo mna nejako vypacil :). Napisal som to uz v clanku.
"The requested page could not be found."
Kazdopadne, pri zenach zostavajucich doma, treba brat do uvahy prijem rodiny - ci zena ostava doma, aby sa starala o rodinu, alebo ostava doma, lebo manzel zaraba tolko, ze ona nemusi prispievat do rozpoctu.
V anglicky hovoriacich krajinach zase feministky bojovali aby vyrazy "spokesman (hovorca)" a "spokeswoman (hovorkyňa)" boli nahradene genderovo neutralnym vyrazom "spokesperson". Predstavovali to ako boj proti sexizmu.
" Bol vybudovaný v 2. storočí p. n. l., čím je najstaršou pevnosťou v Gruzínsku. Počas svojej existencie bol niekoľkokrát zničený (údajne aj Alexandrom Veľkým)."
Alexander Velky zomrel na malariu v Babylone v roku 323 p.n.l.
Mozes jest kila zeleniny, ak nemas protilatky a prides do styku s virusom, tak ochories. Protilatky budes mat (okrem novorodenca, ktory ich este ma od matky), len ak si chorobu prekonal, alebo ak si zaockovany prislusnou vakcinou.
A navyse: Ukrajincina je jeden zo styroch slovanskych jazykov (Slovencina, cestina, hornoluzicka srbcina a ukrajincina) v ktorych prebehla zmena z "g" na "h" (aj ked nie uplne). Ukrajinci taktiez maju vo svojej azbuke "i".
Na zaklade akej studie toto vyhlasujes? Ja som maval chripku kazdy rok. Odkedy sa ockujem ani raz.
V roku 1913 carske Rusko exportovalo 10,5 miliona ton obilnin.
http://www.dlc.org/ndol_ci0c07.html?kaid=108…
Potom prisla revolucia, kolektivizacia, konfiskacie. A prvy hladomor 1921, v ktorom zahynulo asi 1,5 miliona ludi.
http://www.ukrweekly.com/old/archive/1988/4 5…
Hladomor v rokoch 1931-1933 priniesol smrt pre asi 5 milionov ludi.
http://www.ukrweekly.com/old/archive/1988/4 5…
Posledny hladomor bol v rokoch 1946-47. Pocet obeti sa odhaduje od niekolko desiatok tisic do 1,5 miliona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_fami ne_o…
.
"Píšete, že tam fašiozidné a či nacistické prvky nevidno..."
Kde som to napisal? Odcituj, alebo prestan ohovarat!
Odporúčame