Takze od Slotu.
Knazsky celibat je zbytocnym a skodlivym bremenom, ktory si cirkev uviazala na chrbat pred asi 800 rokmi. No a nie a nie si ho odviazat.Ak ho papez Frantisek odviaze, tak bude mat "odvahy za troch". Bude mat?
S tou Aljaskou si blizsie k spravnej odpovedi ako si myslis.
"...komu vyhovuje, že Európska únia z hľadiska ekonomickej výkonnosti klesá a komu vyhovuje, že Ruská federácia má problémy z hľadiska ekonomickej výkonnosti ..."
No, komu asi?
„Radikálni, ale aj umiernení moslimovia vidia v jezídoch dodnes „vyznávačov diabla“, pretože vraj nesprávne vykladajú určité prvky náboženstva.
V skutocnosti Jezidi uctievaju anjela menom Melek Taus (Tawuse Melek), ktory neuposluchol Boha a ktory je aj znamy pod menom Shaytan – Satan.
Nuz, povedal by som ze USA toho skutocne hodne spravilo - od Libye az po Pakistan. Pravda nebolo to lacne a tak sa USA zadlzili. Financuju to najma tlacenim penazi, ktore svet prijima, pretoze USA ma najsilnejsiu armadu, ktora zase nieco stoji...
Uz prestan s tym panslavizmom. Nie je o nic lepsi ako pangermanizmus.
Mas na mysli etnickych Ukrajincov, alebo obcanov Ukrajiny? (Odpovede budu diametralne odlisne.)
Faktom vsak je, ze USA maju daleko najvacsi "obranny" rozpocet na svete a aj daleko najvacsi dlh.
Ci je nick stastny, alebo nie, to neviem, ale je vystizny, pretoze po politickej stranke si zelam najma zjednotenu a silnu Europu, ktora nebude ovladana ani Ruskom ani USA. Co sa tyka Ukrajinskeho problemu, moj nazor je v tomto clanku: http://europan.blog.pravda.sk/2014/05/05/ukr…
A uistujem Vas, ze nie som "súčasťou ruskej propagandistickej mašiny" o "muzickoch" ani nehovoriac.
"ak Rusko rozbehne oficiálnu ofenzívu voči Ukrajine – Európa nemá k dispozícii žiadnu odpoveď"
Europa by mala "odpovedat" skor, ako k takejto ofenzive dojde - zasadenim sa o rozdelenie Ukrajiny. Lenze ruky Europy obmedzuju povrazky, ci vlastne hrube lana, ktore sa tahaju az spoza oceana.
Ukrajinci su na zimu tak zvyknuti ako Rusi.
"a preto vsetci platia eu , amerika a a..vedia kam idu, okupantovi a velmi dobre to vyssie institucie vedia.."
Mohol by si toto zrozumitelne vysvetlit?
No akurat, ze tych tetusiek bol milion a mali miliony synov a dcer, ktori vsetci takto kradli. Ci len tetusky mohli? A preco miesas grecke tetusky s nasimi hypermarketmi? To vari nase hypermarkety prispeli ku Greckej krize? Ci si si len tak po slovensky chcel zabedakat? "Vsetci nas okradaju"... ale tetusky mozu!
Ved sa aj Grecko dostalo do poriadneho srabu, kvoli tomu svojmu postoju. A to lezenie zo srabu von najviac vydreli jednoduchi Greci.
" Preto neverim v obrodu Nemecka."
Len aby nas to Nemecko nakoniec nezachranilo pred nevolnictvom...
Odporúčame