Zhoršenie krízy v eurozóne by najviac odniesli Briti a tri krajiny z V4
" zjednotiť menu rôznych štátov z ktorých každý je ekonomicky niekde inde je somarina."
Nuz ekonomicke rozdiely v USA medzi stato Mississippi a Californiou su vacsie ako medzi Greckom a Nemeckom.
"Nikdy sa Európa nezjednotí, lebo Nemec vždy ostane Nemcom, Francúz Francúzom..."
Dobre, ze si zacal tymito dvoma narodmi, pretoze tu existovala skoro odveka nenavist, ktora vyustila do celeho radu vojen. Tie su teraz vdaka zjednocujucej sa Europe nemyslitelne a Franciúzsko s Nemeckom su blizki spojenci.
"...v takejto Európe budeme musieť poslúchať silnejších..."
Hlavne ak by sme boli sami. V zjednotenej Europe mozme spolupracovat a hlasovat podla nasich zaujmov s krajinami, ktorych zaujmy su zhodne.
"Grécko má euro a čo má z toho? "
Grecko preslo na Euro v r. 2002 a odvtedy preslo velmi velkym ekonomickym rozmachom, ktory sa zacal kazit az v r. 2010. Osobne som presvedceny, ze Greci sa zase z terajsieho srabu dostanu.