diviak je dobrý pečený, prešpikovaný slaninou a cesnakom alebo naložený v marináde s brusnicovou omáčkou ... to len tak na okraj ;-)
diviak je dobrý pečený, prešpikovaný slaninou a cesnakom alebo naložený v marináde s brusnicovou omáčkou ... to len tak na okraj ;-)
neviem síce z čoho tak usudzuješ, ale opinio je môj najvernejší kamarát ešte zo starej diskusie, kde sme mali dokonca vlastnú debatu, občas sa nám tam priplietol berči a aj Rale ... bolo to veľkolepé dielo, dva krát nás totálne zmazali a pri prechode na nový systém neostal z neho ani mastný fľak
a nie som žiadna bohyňa, nehraj sa na psychológa, lebo ma naštveš
od tej mám poriadne ďaleko, ako sú všedné moje dni, tak aj ja ... ale tým, čo sa mi preháňa hlavou sa radšej nechválim :)))
neviem, na mňa to pôsobí trochu záhadne, trochu melancholicky a smutne, trochu ako čakanie na niečo alebo niekoho alebo premýšľanie nad niečím až tak, že ani nevnímaš, že vojdeš do vody a vonku sa stmieva ... tak nejak ma oslovil ten obrázok a tá ženská má asi také vlasy a postavu ako ja, dúfam, že Ti teraz nebudem pripadať divná ♥ opinio
mňa raz označil za nejaký druh húsenice, z ktorej sa niečo súka (to ako moje názory) ... a dodnes som na to hrdá :)))
:))) Tvoje teória je ľahko overiteľná v praxi, stačí urobiť menší prieskum a vyzerá byť pravdivá, akurát neviem, či dnešný svet ma trochu v mojich názoroch nepredbehol a nebudem vyzerať staromódne ... ♥
a ty kam ťaháš túto teologicko-ateistickú debatu o vesmírnych silách? :)
to som myslela ironicky, miLAN všetko vyriešil v troch riadkoch, tak máme po starostiach ... opinio, ♥ je na klávesnici pod trojkou, ale musíš stlačiť Alt na ľavej strane z Tvojej strany, potom stlačiť trojku na numerologickej klávesnici vpravo a keď Alt pustíš, tak ho máš ♥
odkiaľ berieš tie veci, že Ťa tu niekto prerába, dokonca martha? ty si naozaj myslíš, že martha písala svoje príspevky za účelom Tvojho (alebo hocikoho iného) prerobenia? máš fóbiu alebo čo? mne oponuje kopec ľudí, mnohí ma poučujú, naznačujú, vyjadrujú sa k témam, ktoré sa ma bytostne dotýkajú ... ale ani vo sne by ma nenapadlo, že im stojím za nejaké prerábanie, veď som pre nich cudzí človek ... a o tom nepodarku si začal Ty, on sa toho samozrejme chytil
čo sa tvrdí je jedna vec, to tvrdia ľudia (cirkev) ... ale podľa Tvojho skúmania je potom Boh taký poriadne popletený deduško s bielou bradou v nočnej košieľke sediaci na obláčiku :)))
ešte mi povedz, kto Ťa tu chce prerobiť na svoj obraz a takéto "naťahovanie" je Tvoja obľúbená činnosť, to ma vôbec neprekvapuje ...
je zvláštne, že tvoje "vývojové cykly" sa netýkajú aj týchto vecí ... ľudia a vývoj idú dopredu a preč sú časy, keď pod veriacimi sa rozumeli staré babky strašiace báchorkami o čertoch, peklom a nebom, dnešný človek má kopec informácií, vzdelanie a možnosti nahliadať na veci pod rôznymi uhlami ... ale to je každého osobná vec, Tvoje zosmiešňovanie by sa zrejme dotklo staršej generácie veriacich, ale takto už dnes málokto uvažuje
vôbec nemám problém s polemikou, iba s tým, že niekto chápe to, čo sa nazýva "viera" ako hádzanie sa na kolená pred dreveným krížom a oltárom za prítomnosti farára a absolútnu podriadenosť cirkvy, ktorú samozrejme každému vnucuje a presadzuje ... ja tieto veci vnímam inak a po svojom, ako vnímam očami reálny svet, tak vnímam vnútrom aj isté veci, povedzme duševného rázu
nemám problém s Tvojim názorom, ale niekedy sa mi zdá, že akákoľvek debata o týchto témach sa zvrhne na ten zúžený pohľad, aký som opísala vyššie ...
iný bloger sa pýta - čo mám napísať do titulku, aby ste si naň klikli? na konci textu je niekoľko otázok, takže žiadne vnucovanie názoru ale snaha zaujať a snaha o vyvolanie debaty
myslím, že si ma vôbec nepochopil ... nehovorím o večnej a absolútnej dokonalosti v každom bode skúmania, ale o tom, že aj niektorí vedci uvažujú nad tým, že je priveľa faktorov, ktoré ich nabádajú k tomu, uvažovať aj iným než čisto racionálnym a vedeckým smerom, čo však vôbec nevylučuje, že to "nadpozemské" je vlastne iba nám ako ľudstvu nepochopiteľné racio ... proste je tam medzera v poznatkoch
nikto Ťa tu neobracia na vieru a ak si prečítaš otázku autora blogu, tak hlavnou témou nie je ani cirkev, ani kresťanstvo, ani viera ako taká ... slovíčko Boh dokonca nahradil slovom činiteľ, sila, činnosť a zaujíma ho vplyv niečoho, čo nepoznáme na vznik vesmíru a života, pričom toto neznámo sa zvykne označovať ako nejaká vyššia sila (Boh), naozaj nechápem rozhorčenosť niektorých reakcií
vďaka opinio ♥ , ty mi vždy rozumieš, som rada, že sa aspoň občas objavíš :)
pekný deň dnes a aj tie ďalšie :-) ♥
Odporúčame