A kde je tá Matelkova miliarda mesačne, čo sľuboval v marci ?
A kde je tá Matelkova miliarda mesačne, čo sľuboval v marci ?
Info z lekárskych kruhov. Už aj hlavný patológ Palkovič prekonal covid a nie ľahký. A to len nedávno dali pohrebákom inštrukcie, že pri manipulácii s pozitívnym mŕtvym nákaza nehrozí.
To neznamená že sú imúnni, vírus ich proste nezasiahol. Je už dokázané že na nákazu treba isté množstvo dávky tých kvapôčky s virusom, a vírus mimo hostiteľa pomerne rýchlo hynie. V Číne robili rekonštrukcie nákazy v autobusoch kde cestovali pozitívni. Ani bez rúšok nikdy nenakazili všetkých, dokonca ani uplne všetkých okolo seba. Len okolo 10% cestujucich. Ten vírus je tým známy, dokonca už boli aj podozrenia že je to akási forma jeho "inteligencie", že nikdy nenakazí všetkých súčasne aby sa ďalej mal na koho šíriť v ďalších etapách a tak prežiť.
Riziko nakazenia sa zvyšuje. To si treba uvedomiť. U nás v dome na jar, keď bolo všetko zatvorené hoci nakazených museli hľadať s lupou, si chlapi okolo predsedu spoločenstva vlastníkov kúpili prenosný výčap a sud piva a chodili po večeroch do zasadačke spoločenstva (kocikarne) na pivo. Na jar asi štyria, tajne. Cez leto sa to rozchyrilo a keď sa zatvorili krčmy teraz na jeseň, tradíciu obnovili, ale začalo chodiť čím ďalej viac ľudí. Aj ja som bol asi 2x. Prvý raz nás bolo 6, druhý tam už bolo vyše 12 ľudí, v piatok. Tak sme sa bavili že to je už vysoké riziko, tak veľa ľudi a niektorí sme chodiť prestali. Ale časť susedov stále chodí. A to už niektorí mali aj covid. Oni si neuvedomujú, že pri tak vysokej zamorenosti môže už pomaly byť pozitívny aj každý desiaty človek. Na jar bol možno každý desaťtisíci.
Bielorusko má 9 mil obyvateľov, demonštruje dookola tých istých do 100 000 žoldákov. Ostatní sú tam normálni, nosia rúška, dodržiavajú obmedzenia, testuje sa tam viac ako u nás. Ale aj tam to vďaka tej skupine hulvátov stúpa. Napriek tomu že tamojší zdravotníci makajú.
A ostatnych zatvoriť do lágrov ? Ani sa nenazdáte a budeš starý a chorý aj ty. Veď mi. Čas letí.
To bol teda riadny prešľap, hlavne zo strany pápeža. 99% jednoduchších ľudí pre ktorých je pápež vzorom budú teraz tvrdiť, že rúška sú zbytočné, lebo ani ich vzor - starý pápež, ktorý je ohrozeniu skupinou ho nenosí.
Lebo to, že všetkých v jeho okolí niekoľko krát týždenne testujú, už nik v TV neukazuje.
Napríklad o kvapavke dlhé roky nik netušil, že spôsobuje neplodnosť. Ľudia roky žili v tom, že ju prekonali a sú v pohode.
Len aby si mal ísť k akému lekárovi, keď už v pohode nebudeš. Viem o čom hovorím, už druhý mesiac čakám na zákrok ktorý som mal pôvodne podstúpiť v novembri. Na jednej klinike som s odretými ušami po týždni hladania vybavil termín na 8.1. večer. Predpokladám že aj ten padne.
Dobré píšeš "na nejakú dobu". Tí čo ju získali na jar ju už nemajú. Ale možno budú mať iné trvalé následky COVIDu.
Dovoľ sa mi zasmiať. Dovolím si tvrdiť že aspoň tretina ľudí s chrípkou doma nikdy nesedela. Pokiaľ nie sú na tom úplne zle že nevládzu vstať, každý sa Backlund paralenmi a šup do roboty. Samozrejme aj do divadla, krčmy, kina...
Už roky som to pozoroval, rodičia sa hádali s učiteľkami ktoré ich volali aby choré deti zobrali k lekárovi a nie do školy, a rodičia že ich nemajú kde nechať. Vládla tu obrovská bezočivosť. Aj večer cez víkend keď sme si šli sadnúť s priateľmi vonku vždy sa našiel niekto kto tvrdil že je chorý, na liekoch, s teplotou, ale prišiel medzi ľudí. O zamestnaní ani nehovorím. Tiež mnohí kolegovia na čajovú a tabletkách, výkon žiadny, ale aby mali odpracované hodiny tak by došli aj po štyroch. Mamon na prvom mieste. Snáď to covid zmení a chorí už konečne začnú hrať ohľad na svoje okolie.
Čo je to za blbé kritérium 1500 ľudí v nemocnici ? Teraz je ich tam cez 2000. Priemerná doba hospitalizácie je pritom cez 2 týždne. Takže aj keby sa vonku všetci teoreticky vyliečili a nik by nepribudli, ale v nemocniciach by zostalo 1500 ťažkých pacientov dlhé týždne, budeme zatvorení všetci ? Chápem že by lockdown začal pri dosiahnutí 1500. Ale potom by sa to už malo riadiť prirastkami a nie zostatkom.
Matovič hádže polená pod nohy Krajčímu ?
Na celoplošnom testovaní Slovenska I sa zúčastnilo 3 625 332 ľudí. Pozitívny výsledok testov malo 38 359 ľudí, teda 1,06 percenta. Počas druhého kola pretestovali 2 044 855 ľudí. Pozitívnych z nich bolo 13 509, teda 0,66 percenta.
Antigenove testy za uplynulý týždeň kde sa ľudia testovali dobrovoľne a z vlastnej iniciatívy odhalili cca 15 000 pozitívnych, čo je viac ako druhé kolo a takmer polovica plošného testovania z prvého kola.
Ja navrhujem abyrestauraciam dal štát podporu max. vo výške ich zaplatených daní za posledné 3 roky.
Konšpirátori zase stratili jeden z argumentov:
Koľko ľudí vo svete umieralo ročne na chrípku s minimálnymi protiopatreniami, ako sem-tam zatvorená škola ?
V tomto roku už umrelo v dôsledku COVIDu pandémie cez 1,6 milióna ľudí . Napriek lockdownom, necestovaniu, dúškami, dezinfekcia...
Tak preto.
Počúvaj ty tupelo, to každý kto neleží na JIS alebo ventilačke je akože stimulant ? Keď to vieš, koľko platia nemocnice za covid pacienta ? Problém je, že ani to nepokrýva nemocniciam náklady, a teda každý pacient je stratový. A stratové sú aj poisťovne. Tak prečo platia viac podľa teba, keď nariekaju že ich covid posiela do straty ?
A keď podľa teba tak veľa platia, prečo sa súkromné nemocnice zdráhali a stále zdráhajú prijímať covid pacientov ? Uvedomuješ si aké veľké riziko je pre nemocnicu každý covid pacient ? Či si myslíš že tých lekárov baví okolo nich behať v skafandroch a s plienkou lebo si 6 hodín nemôžu dovoliť vyzliecť skafander ? O desiate či olovrant s môžu len snívať.
Emilko Hodal zmenil nick a profilovku.
Odporúčame