Prečo sa to tak šíri ? Lebo " vakcina je sloboda" a tak zaočkovaní sa nemusia testovať a ani nemusia byť v karanténe, ani ak boli v priamom a úzkom kontakte s pozitívnymi:
https://korona.gov.sk/co-mam-robit-ak-som-bo…
Povinnosť karantény (rovnako tak ani testovania) sa nevzťahuje na osobu, ktorá:
je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
je najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, alebo
je najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19 alebo
prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami, a nevyskytujú sa u nej klinické príznaky ochorenia.

