Áno, Biela Kobyla a spol.
"Peniaze slovenských občanov tak okrem iných dostalo 11 majiteľov spoločností z Chorvátska, deväť z Grécka alebo dvaja občania Talianska či Maďarska."
A tomuto máme akože uveriť ? Peniaze na 100% skončili na Slovensku. Akurát okľukou cez zopár bielych koní a kobýl.
Doteraz Hlasosmeraci kričali, že pomoc bola málo plošná a príliš byrokratická a že pomoc mali dostávať všetky firmy plošne bez rozdielu.
Teraz sa čudujú že vznikli firmy ktoré si spravili biznis len z pomoci samotnej. Sám viem o niekoľkých prípadoch, kedy firmy ľudí poslali na prácu z domu a pritom na nich brali 100% mzdy pomoc na udržanie miezd. A tí ľudia tvrdia že prácou z domu vyprodukovali rovnaké, a často aj vyššie tržby ako pred pandémiou. Takže sami na seba v pohode zarobili. Bežná prax v IT, administratíve, účtovnickych firmách, dokonca viem o obchodnej firme ktorej oficiálne fungovalo len jedno výdajne okienko na tovar a oficiálne v ňom robil 1 pracovník. Za zatvorenou bránou skladu od rána do večera makallo 20 ľudí ktorí spracovávali objednávky, fakturovali, prijímali tovar a balili objednávky. Všetci formálne doma na kurzarbaite. Taktiež reštaurácie čo mali oficiálne zatvorené, ale robili rozvozy jedla.
Doteraz Hlasosmeraci kričali, že pomoc bola málo plošná a príliš byrokratická a že pomoc mali dostávať všetky firmy plošne bez rozdielu.
Teraz sa čudujú že vznikli firmy ktoré si spravili biznis len z pomoci samotnej. Sám viem o niekoľkých prípadoch, kedy firmy ľudí poslali na prácu z domu a pritom na nich brali 100% mzdy pomoc na udržanie miezd. A tí ľudia tvrdia že prácou z domu vyprodukovali rovnaké, a často aj vyššie tržby ako pred pandémiou. Takže sami na seba v pohode zarobili. Bežná prax v IT, administratíve, účtovnickych firmách, dokonca viem o obchodnej firme ktorej oficiálne fungovalo len jedno výdajne okienko na tovar a oficiálne v ňom robil 1 pracovník. Za zatvorenou bránou skladu od rána do večera makallo 20 ľudí ktorí spracovávali objednávky, fakturovali, prijímali tovar a balili objednávky. Všetci formálne doma na kurzarbaite. Taktiež reštaurácie čo mali oficiálne zatvorené, ale robili rozvozy jedla.
Nezabúdajme že na trhu pribudlo 6000 - 7000 bytov po zomrelých na covid. Investičných bytov sa za posledných 20 rokov predalo toľko, že tento stav musel zákonite nastať. Vysoké % ľudí vlastní 2-3 i viac bytov, a pôrodnosť je nízka. Prvé to pocítili nájmy, ale dôjde aj na ceny bytov samotných. Tie ešte drží vysoko zotrvačný dopyt po investičných bytoch a to, že ich ceny rastú rýchlejšie ako inflácia. Lenže inflácia je uż tak vysoká, že keď človek zarata k nej splátky hypotéky, pomaly sa investícia na dlh v státisícoch prestáva oplácať. Pri inflácii 6% a 1% úroku hypotéky aj pri náraste ceny bytu o 10%, reálne človek zarobí len 3%. Teda pri byte za 100 000 eur zarobí za rok 3000. Teda podobne ako pri výnose z nájmu. Akurát ak neprenajima, musí z tých 3000 zaplatiť aj daň z nehnuteľnosti a fond správy a opráv.
Takže kupovať byť len preto, aby som ho o 5 rokov predal o 50% drahšie už stráca mať zmysel.
Nadúmrtnosť zistená štatistickým úradom bola tiež podvod ?
Vysvetli už konečne niekto či tých pozitivnych hlásia podľa miesta vykonania testu, alebo podľa trvalého bydliska ?
Do ktorého okresu sa započita pozitívny Košičan ktorý ide mňa test počas týždňovky v BA ?
Našli sme si svoje miesto v Európe. Spoločne s Rumunskom a Ukrajinou.
Včeraotvrdili len 3 úmrtia. Asi mali patologovia celý deň teambuilding.
No hlavne že napriek zákazom reportujú tebe.
Postupne by mali každého prijímateľa pomoci preveriť či a o koľko mu v skutočnosti klesli tržby. A šup do basy podvodníkov.
Doteraz Hlasosmeraci kričali, že pomoc bola málo plošná a príliš byrokratická a že pomoc mali dostávať všetky firmy plošne bez rozdielu.
Teraz sa čudujú že vznikli firmy ktoré si spravili biznis len z pomoci samotnej. Sám viem o niekoľkých prípadoch, kedy firmy ľudí poslali na prácu z domu a pritom na nich brali 100% mzdy pomoc na udržanie miezd. A tí ľudia tvrdia že prácou z domu vyprodukovali rovnaké, a často aj vyššie tržby ako pred pandémiou. Takže sami na seba v pohode zarobili. Bežná prax v IT, administratíve, účtovnickych firmách, dokonca viem o obchodnej firme ktorej oficiálne fungovalo len jedno výdajne okienko na tovar a oficiálne v ňom robil 1 pracovník. Za zatvorenou bránou skladu od rána do večera makallo 20 ľudí ktorí spracovávali objednávky, fakturovali, prijímali tovar a balili objednávky. Všetci formálne doma na kurzarbaite. Taktiež reštaurácie čo mali oficiálne zatvorené, ale robili rozvozy jedla.
Koľká je to už rekonštrukcia za posledných 10 rokov ? To už mohli mať aj fungl nový štadión. Veď rekonštruujú za milióny hádam každé 2 roky.
Doteraz Hlasosmeraci kričali, že pomoc bola málo plošná a príliš byrokratická a že pomoc mali dostávať všetky firmy plošne bez rozdielu.
Teraz sa čudujú že vznikli firmy ktoré si spravili biznis len z pomoci samotnej. Sám viem o niekoľkých prípadoch, kedy firmy ľudí poslali na prácu z domu a pritom na nich brali 100% mzdy pomoc na udržanie miezd. A tí ľudia tvrdia že pravou z domu vyprodukovali rovnaké, a často aj vyššie tržby ako pred pandémiou. Takže sami na seba v pohode zarobili. Bežná prax v IT, administratíve, účtovnickych firmách, dokonca viem o obchodnej firme ktorej oficiálne fungovalo len jedno výdajne okienko na tovar a oficiálne v ňom robil 1 pracovník. Za zatvorenou bránou skladu od rána do večera makallo 20 ľudí ktorí spracovávali objednávky, fakturovali, prijímali tovar a balili objednávky. Všetci formálne doma na kurzarbaite.
Načo ti bude poľná nemocnica keď nie je dosť personálu ani do tých existujúcich ? Pochop už konečne že problém nie je v materiálnych kapacitách, ale v personálnych.
A čo s tým fajčením ešte treba robiť ? Varovania na krabičkách, kampane, zákazy fajčenia vreštikach, na zastávkach... A ľudia fajčia ďalej. Keď je raz niekto sprostý, nepomôže mu nik.
Čo dovolenkari a prezidentka s pápežom zasiali, to teraz žneme.
Kto len vymyslel tú kravinu że "vakcina je sloboda" ? Štáty kde si takmer všetci dali pichnúť vakcínu a následne si po zrušení všetkých opatrení začali "užívať slobodu" čelia prudkému nárastu pozitívnych, chorých, aj mŕtvych. Začiatkom mesiaca sa tu viacerí rozplývali nad plnými štadiónmi v UK. Realita dneška tam je 50 000 nových prípadov denne a okolo 200 mŕtvych na covid denne. Uvedomte si už konečne že vakcina sama o sebe to nezastaví.
Keď ceny klesali, to nekričali že treba zmluvné ceny znížiť.
Odporúčame