Neklam ved v presove nemate pracky, aby odtial brali cipy, tak naco by tam isli, :D ked poda vas rusi maju preoblem dobyt dedinu cez cestu a v presove stiska R ite :D
Neklam ved v presove nemate pracky, aby odtial brali cipy, tak naco by tam isli, :D ked poda vas rusi maju preoblem dobyt dedinu cez cestu a v presove stiska R ite :D
AFU prišla o viac ako 550 príslušníkov vojenskej posádky, vozidlo Iveco TBM a dve Melary;Ruské ozbrojené sily zničili štyri odpaľovacie zariadenia americkej výroby Patriot SAM a poškodili infraštruktúru vojenských letísk AFU, Kyjev prišiel o 14 tankov, 76 obrnených vozidiel vrátane 5 BMP Bradley, 5 obrnených transportérov M113, 3 vozidlá MaxxPro a 2 vozidlá HMMWV americkej výroby, 148 poľných delostreleckých zbraní a 3 odpaľovacie zariadenia Olkha MLRS, Kyjevské straty na kurskom smere za deň presiahli 200 vojakov, 3 tanky vrátane 2 Challengerov, dve BMP vrátane jedného Mardera, za celý čas bojov tam AFU stratila viac ako 40260 ľudí;
Ked strielaju na ruske uzemie sa brania? nemas trochu popleteny miery ci ako? ale od progresivca ktori nememoruju sa nic ine ocakavat neda :D
Takze to ze matovic ro zd rbal cez 50 miliard moze fico, :D esteze mate toho fica po ruke na vsetko, za ukrajinu,za gazu, za vsetko moze fico, Pk zelam ti nech to vase PROTISLOVENSKE HNUTIE amaterov vyhra volby, ja si budem sediet s nohami na stole v teple s pukncami sledovat ako pochovaju slovensko uplne :D
Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila v piatok Slovensku nezmenený rating A- so stabilným výhľadom.Analytici agentúry očakávajú rast slovenskej ekonomiky na úrovni 2 percent v roku 2024, a to najmä v dôsledku spotreby domácností. V roku 2025 by mal hospodársky rast zrýchliť na 2,2 percenta a v roku 2026 na 2,3 percenta. Zabezpečiť by to malo najmä zvýšené čerpanie zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti SR a ďalší rast spotreby.Agentúra si všíma kroky vlády na ozdravenie verejných financií, ako aj to, že vláda sa rozhodla pre ambicióznejší 4-ročný plán konsolidácie, vyzdvihol rezort financií. Tento plán by mal stabilizovať pomer dlhu k hrubému domácemu produktu (HDP) na úrovni 60,5 percenta do roku 2027 a v nasledujúcich rokoch zabezpečiť jeho pokles. Prognóza Fitch predpokladá zníženie deficitu na 4,2 percenta do roku 2026 a na 3 percent do roku 2028. podla teba rad umriem blby s vedomym ze som ja a moje deti zabezpeceny. a starosti s cenami a drahotou necham na vas :D
pocuj ti progresivny darmozrac, pozri si dokument Eu o rozdeleni ruska po prehre s ukrajinou, uz si porcovali nerastne suroviny .ale ja viem protislovenske Nko a fetacka todova to nepisala tak sa to nikdy nestalo
ked vypustili oreshnik, isli ste sa vsetci v eu a uSSa posrat, ze tie slavne patrioty a mantisy ani necekli ze nieco okolo nich leti
Genocida, v pasme gazy,Libyi syrii a libanone nevadi ze? ,ved to je " nasa demokraticka " genocida furt mate v hube Putina :D nie ze vy ste smiesni, to je na zaplakanie kam tato doba speje
Aj ste to citali tu spravu? preco zase pravda klame a zavadza? vy zebraci, Moody´s sa nepacila reforma sudnictva a medii, trtkovia a nie konsolidacny balicek
otazka za bludistaka, z kolkych zakladni utekali francuzi v afrike? a bez techniky?
Teraz tam mate tu pravu demokraciu, strielaju tam ludi na ulici ako psov, popravuju kade chodia, well done ,blbci
ukaz mi jedneho jedineho schopneho statnika ktory nema problem rokovat z rusmi a nenechat si srat na hlavu od eu,
Podľa oficiálnych údajov, ktoré cituje Bojko, za november 2024 podľa článkov 407, 408 Trestného zákonníka Ukrajiny (nedovolené opustenie jednotky a dezercia) bolo zaregistrovaných takmer 19-tisíc nových trestných konaní, presnejšie – 18 984 Celkovo bolo od februára 2022 do 1. decembra 2024 zaregistrovaných 114 280 trestných konaní o skutkovej podstate neoprávneného odchodu z vojenských útvarov.
Bojko s odvolaním sa na zástupcu veliteľa práporu opisuje situáciu pri Kurachove. Hovorí o tom, ako ruský tank vrazil do ukrajinských pozícií, premával sa asi 10 minút a otočil sa späť.
„Na tank nebol vypálený ani jeden výstrel, pretože na pozíciách nikto nie je. K tomuto práporu sme presunuli pešiu rotu z okolia Chersonu, aby sme ho posilnili – takže z 90 mužov sa do Kurachova dostali traja, ostatní sa rozptýlili na ceste. A takáto situácia je všade“, píše Volodymyr Bojko.
Súd na Ukrajine v piatok odsúdil na 14 rokov väzenia ukrajinskú občianku za to, že napísala listy ruskému veľvyslancovi pri OSN Vasilijovi Nebenziovi o údajnom rabovaní a podobných činoch, ktoré potom Nebenzia čítal v OSN ako ospravedlnenie ruskej invázie na Ukrajinu, informuje TASR.Ukrajinská prokuratúra nezverejnila meno odsúdenej, avšak agentúra AFP o nej píše ako o šéfke mimovládnej organizácie na ochranu ľudských práv. Denník Ukrajinska pravda napísal, že ide o Olenu Berežnú, matku bývalej poslankyne zo Strany regiónov Iryny Berežnej, ktorá pred siedmimi rokmi zahynula pri autonehode v Chorvátsku.Podľa prokuratúry obžalovaná napísala ruskému veľvyslancovi po vypuknutí konfliktu o údajnom bezpráví na Ukrajine vrátane rabovania, vrážd, lúpeží a výziev ukrajinských politikov na zabíjanie Rusov, takže obyvatelia Ukrajiny podľa nej „špeciálnu vojenskú operáciu“ Ruska podporujú.
To myslis vazne? no fico, ho tam to slovensko do toho ratingu urcite nedostal, ale skoda s vami debatovat staci ze Nko napise a vy jak ovce kyvate makovicami
Lebo prechlastany heger, fetak sulik a psychopat matovic, s prockom a tupanou veronou, bojovnikovi SNP v ceskych camo , to bola ta spravna particka na zadlzenie najviac v celej EU
mne verit nemusis, to mam na haku, je to normalne z clanku, , hlavne treba verit fetakovi zelenskemu, ktory hovori ze ukronacistov zheblo len 43 tisic ale odviedli cez 2 miliony (potvrdene od odvodovych kancelari ukrajiny/ a chyba im meso do mlynceku
momentalne najvecsim porazenym su francuzi, vyhnali ich s afriky, a dosli do rozpoctu skoro o 150 miliard euro, toto macrosovi zlomi krk.
„Strieľali po mne vlastní. Nie preto, že by som nechcel plniť rozkazy, ale preto, lebo si vytváraju nechutnú štatistiku. Ukrajinci zastrelia svojich vojakov a potom vyhlasujú, že to boli Rusi, ktorí ich zabili. Mladých mužov v produktívnom veku posielajú na front, aby tam zomreli. Berú nás ako čísla. A práve tento moment rozhodol” „Som dezertér a musím sa teraz schovávať. Po vojne ma čaká súd, vraj som vlastizradca. Ja si to nemyslím, ja som sa rozhodol žiť a nezomrieť pre vrtochy politikov bažiacich po peniazoch a moci. Práve preto som z frontu utiekol spolu s ďalšími Ukrajincami, ktorí majú rodiny a deti dokedy to chcu ukrosi trpiet? a nezlikviduju toho Fetaka
Odporúčame