„Strieľali po mne vlastní. Nie preto, že by som nechcel plniť rozkazy, ale preto, lebo si vytváraju nechutnú štatistiku. Ukrajinci zastrelia svojich vojakov a potom vyhlasujú, že to boli Rusi, ktorí ich zabili. Mladých mužov v produktívnom veku posielajú na front, aby tam zomreli. Berú nás ako čísla. A práve tento moment rozhodol” „Som dezertér a musím sa teraz schovávať. Po vojne ma čaká súd, vraj som vlastizradca. Ja si to nemyslím, ja som sa rozhodol žiť a nezomrieť pre vrtochy politikov bažiacich po peniazoch a moci. Práve preto som z frontu utiekol spolu s ďalšími Ukrajincami, ktorí majú rodiny a deti dokedy to chcu ukrosi trpiet? a nezlikviduju toho Fetaka

