Prázdne regály v Británii sú len začiatok. Hrozí svetová potravinová kríza, varuje OSN a Svetová banka
táraš ty. ja som v tom socialistickom poľnohospodárstve pracoval. robil som agronóma a viem, čo všetko sme pestovali a budem ti oponovať aj v inom. vtedajšie výrobky boli podstatne kvalitnejšie ako tie teraz. boli prísnejšie normy. v osemdesiatich rokoch už bolo dostatok kvalitných potravín. tak si tie čísla pozri. na prežitie nepotrebuješ celý rok pomaranče a banány. a všetkých základných potravín sme mali dosť. od obilia až po hydinu, bravčovinu, hovädzie atď. boli aj kvalitnejšie cukrovinky, cukríky, sáčkové polievky, šunková saláma, špekáčiky atď. tie svoje reči môžeš hovoriť niekomu, kto v tej dobe nežil. ja som žil a tie potraviny vyrábal. lepšie povedané suroviny na ich výrobu. od tretieho ročníka na vš som mal ako študent príjem cez 1000 korún a veľmi dobre si pamätám, čo som si mohol dovoliť kúpiť v obchode.