Re: Kto ten prieskum robí?
repo, včera koalícia-Median Sk, dnes SaS-Focus
Re: Kto ten prieskum robí?
repo, včera koalícia-Median Sk, dnes SaS-Focus
Re: SaS sa dari :o))
bugy, pravica-ľavica-slovné hračky, režim je taký aký je (posocialisticko kapitalistický?), zvažujme, kto chce občanom Slovenska v danej situácii lepšie, majúc na pamäti doterajšie činy.
Re: SaS sa dari :o))
artemis, aj by som Ti dal za pravdu, ale aké riešenia ponúkajú druhí, Fico je síce sociálny populista a niekedy zbytočne popudlivý, ale má svoju víziu, kým ostatní nahrávajú skôr západnému kapitálu
Re: Pan redaktor
čechosl., v nafúknutej kauze "výbušnina"pochybil Kaliňák v dvoch veciach : -že celé pochybenie zvalil na jedného policajta, a 2. išiel s tým na bubon i keď nemusel, vzhľadom k jeho fukcii podpredsedu Smeru jeho odvolávanie bolo nezmyselné a svedčí i neefektívnosti poslancov opozície
Re: ja si myslím,
ludovit, boli by hlúpi, keby nebrali, keď im dávajú. O takých vážnyh veciach ako sú sociálne dávky by mali rozhodovať ústavnou väčšinou a nerobiť z toho stranícke pretekanie sa ,kto je sociálnejší a počúvať i hlas ľudu
Re: a čo takto?
kecho, lenže my sme ľudia, a to slabí, kto by šetril, keď si radšej požičiavame a istenie ponechávame na neskoršie, ten Meternich asi múdrejšie rozhodol, ako sa špekuluje v inom príspevku
Re: proLaikka
emesi, štát by mal zaručovať aspoň minimálny životný štandard, nikomu nebráni si ho zvyšovať v súkr. intitúciách, banky, poisťovne -teraz je desiatky variant
Re: Na Slovensku plne postačujú dva piliere I a III
antonpeter, je to jedno z riešení, len načo to komplikovať, dôchodok treba vypočítať z toho, čo si tam kto odviedol, rozpočítané na obdobie medzi priznaným dôchodkoma vekom dožitia + valorizácia-vývoj nezastavíš. 2.pilier mohli zaviesť iba ek.hlupáci. Štát sám sa zbavil potrebného finančného kapitálu, ručí zaň, zadlžuje sa, namiesto aby ho zhodnocoval, najprimitívnejší spôsob-uložiť do banky by priniesol lepšie a istejšie zhodnotenie a tvrdiť, že zhodnotenie v DSS-kách sa ukáže o 10-15 rokov je pre naivných, to je totiž doba, kedy bude potrebné začať vyplácať rentu, dovtedy nám dajte pokoj, potom sa môžme i zdekovať
Re: Fico
Da Vinci, ak chceš niekoho upútať, niečo rozumné napíš, nie tieto plytké žvásty, týmto iba škodíš svojim
Re: Bolsevici smutia za otroctvom
disident... už je to mmo témy, ja robím na seba celý život, Tvoje dávky nepotrebujem, uži si svojho materiálneho bohatstva, ja si užívam svoje, čau pri príslušnej debate
Re: Bolsevici smutia za otroctvom
disedent , duch Tvojho príspevku Ťa zaraďuje medzi tých vychytralých, ako druhého odr...., potrebujete slobodu , aby ste mohli beztrestne parazitovať, som zvedavý, čo také užitošné robíš pre spoločnosť, závidenie, uzurpovanie si občianskych a ľudských práv svedčia o Tvojej morálke , čestnosť ani nespomínam-tú máš zosobnenú v hmotných statkoch
Sociálny štandard nezávisí od priania strán/straničiek
ale od ekomickej výkonnosti štátu a percentuálnych sadzieb odvodov, ktoré by sa mali určovať ústavnou Väčšinou v NR, aby jednotlivé vlády si z takejto vážnej agendy nerobili kupčenie so sympatiami občanov.A nadštandardy nech platia z peňazí získaných zefektívňovaním správy štátu - bez zadlžovania.
Re: Každý si je strojcom svojho šťastia.
hag, ja by som rozlišoval životnú úroveň jednotlivcov-rodín, o tú nech sa stará každý sám a sociálne/zdravotné zabezpezpečenie, o čo by sa mal starať štát- aj bohatší môže mať úraz na ktorý nebude mať dosť peňazí a pod.,
Re: repo
mta, sociálne odkázaný šlovek, pri platené všetkého, za odvodový bonus nedokáže ani slušne zomrieť
Re: Kto o nom
bodliak, blero, Vysi myslíte, že Poliaci a ich priatelia stoja o spoluúčasť chudobných duchom? Inak máte výstižné mená bodliaka hodiť na oheň a spáliť a opluť blenom
Re: na zamyslenie ..
ovca, čo je to rok po kríze?dlh rastie, ale chceš nižšie dane, nižšie odvody- a pritom , terajšie nestačia na zákonné dávky, menu nemáme svoju, šetriť treba všeobecne a dlhodobo-od začiatku SR, emisie sú SNS lufty-obojvýznamove, mýto treba s ohľadom na zahraničie. Rozhodujúca je však zlodejská privatizácia energetriky, najmä SPP a rozbytie sociálneho systému
Re: Treba zmenu - zobrať si svoje práva
doktrinar, virtuálne by sa to mohlo skúsiť, ale v reále pochybujem, názov strany musí vyjadrovať zámer, nie chudobu, ale prácu a poriadok(možno i spravodlivosť), čiže S t r a n a p r á c e a p o r i a d k u. Prvými úlohami musí byť zaisťovanie práce pre tých čo chcú robiť a dodržiavanie spravodlivého poriadku, učasťou všetkých občanovna moci
Odporúčame