velke H.. a z coho?
A ako je mozne, ze stupa pocet bohacov - ked je kriza???
Stjimsi za tym, co som napisal - treba akurat zaviest priamu demokraciu a vytvorit mechanizmy zabranujuce mrhaniu statnych penazi - osobna zodpovednost, tvrde postihy, ziadna imunita...Stat moze byt s kvalitnym mansaftom rovnako dobry hospodar, ako sukromnik.
Teraz je uloha c. 1 znarodnit banky, koncerny, vylucit z hry korporacie a nastolit priamu demokraciu.
a co tych 1,6 bilionov poskytnutych europskymi bankami pre krizu v USA v r. 2008?
Ja propagujem iba to, aby hybny kapital nemali v rukach sukromne osoby, ale staty - to je vsetko!
pretoze nam nedovolia spojit sa - kazdy zarodok revolty bude okamzite zlikvidovany....Neboj oni dobre vedia, co prebehlo na Islande...
Cely svet sa prepada do hlbokej ekonomickej krizy a sucasne pribuda miliardarov - uz len tento fakt je natolko vymluvny, ze kazdy normalny clovek musi vediet, kde je pes zakopany!
Ludstvo na neobmadzenu liberalnu slobodu bohuzial este nedorastlo a svedomie je uz nemoderna cnost.
Na tom, ze sikovny clovek podnika a ma sa lepsie neni nic zle - ale aj toto musi mat jasne limity! Banky, strategicke podniky...- hybny kapital musia byt v rukach statu a ked si chce niekto pozicat, tak len od statu.
Toto je jedina moznost ako sa zachranit a dovolim si povedat natvrdo - ako PREZIT!
A jede se dal...este treba sprivatizovat co ide (Jurzyca uz predava lukrativne majetky), zo zamestnancov urobit nevolnikov a chudobnu luzu priviest ku skutocnemu hladu...Preto vlada este nesmie padnut - po jej odchode uz nemoze zostat slovakom nic!
Cely svet sa prepadava do hlbokej ekonomickej krizy a zaroven rastie pocet miliardarov! Uz len tato informacia napovie kazdemu normalnemu cloveku, kde je pes zakopany!!!
Kazdy kto podporuje tuto vladu - podporuje okradanie obcanov!
Obama zase nesklamal - tak ako pri jeho tvrdeni s uszlzenymi ocami, ze vystrelenim 300 Tomahawkov zachranil zivoty mnohym libyjskym civilistom...
Dobre vie, ze Palestina sa ku svojim pravam moze dostat iba ako suverenny a rovnocenny stat. Jeho rady o rokovani su smiesne - ved sa to deje uz min. 30 rokov a ziadne vysledky niesu - pretoze Izrael jednoduch nechce.
Myslim ze aj tato epizoda nam moze vela napovedat o tom, kto je skutocnym panom sveta a koho musi aj Obama na slovo posluchat...
no vsak...ved na ne som myslel
myslis v tych otrokarskych a feudalnych? Zatial vseky tie civilizacie stroskotali na tom istom, na com troskota aj ta nasa - na mamone!
Tak potom sam sebe chystas nemile prekvapenie - ked ta tie hodnty poriadne zmlatia...
a preco zase len Smer SD? Co si myslis, ze pravicove strany a ich mecenasi namaju nahrabane?
nie ja nie - ale ty si to branis priznat!
Sam za seba mozem povedat iba to, ze pravda ktorej roky verim, sa stale viac a viac ukazuje ako skutocna pravda!
Ale to je predsa iba legenda - aby to narod zhltol...A ty to dobre vies! Sebe neuberaju - tak skutocne neni o com...
Fakt, ze cely svet sa prepada do krizy a pritom pribuda miliardarov, kazdemu rozumnemu cloveku napovie, kde je pes zakopany!
Ty neznsas komunistov - pretoze zobrali ludom majetky. Ano pripustam, ze nemali byt zobrate rolnikom, holicom, remeselnikom, ktori mimo svojej rodiny nikoho nezamestnavali. Ale je nad slnko jasne, ze to peklo, do ktoreho sa nezadrzatelne rutime, je dosledok posvetneho a nekontrolovaneho sukromneho vlastnictva!
Uznavam, ze cloveku v rokoch sa tazko triezvie - ked sa mu zrutia vsetky idealy a vsetko comu veril, sa ukazuje ako strasny omyl...
nenarazam na tento blog - hovorim o tebe - o tom co hlasas. Teraz je pri koryte zase ta vlada, ktora nas pripravila o strategicky majetok... a pokracuje v tom. Majetok, o ktory sa stat mohol opriet - teraz uz nema o co. A to vsetko sa deje pod slaboduchym heslom, ze "stat je zly vlastnik" Ved tym sa zhadzuje prave ta vlada, ktora ten majetok nedokaze ukocirovat! A nikoho to netrkne...
Tato vlada nema za ciel vzrast zivotnej urovne obcanov - ako neustale tvrdis.. tato vlada ma za ciel vypredat vsetko co sa este da - a tato vlada urobi vsetko, povoli vsetkemu, i ustuppi poziadavkam z juhu - len aby dokoncila skazonosne dielo.
i30 tu dal jasnu otazku - a i ja sa pytam: Pre koho chces takto zurodnovat Slovensko? Pre toho zahranicneho investora?
Kaplan zamysli sa nad tym co neustale hlasas. Davas za vzor zapadne krajiny - ze aj u nas by to mohlo tak byt...Ale ci nevidis, ako sa na celom svete ten kapitalisticky domcek ruca? Kazdy den prichadzaju nove spravy o neudrzatelnosti ekonomiky - a zaroven o naraste poctu miliardarov - a tie spravy su prave. Zatial sa to lepi vselijakymi eurovalmi, pozickami, privatizaciami atd - ale dokedy? Ved neexistuje realny vyhlad ustalenia trhov - uz neni kde a z coho! Co ta este netrklo, ze tadialto cesta nevedie? Furt len nieco pises o zodpovednosti atd - ale ako chces cely svet a hlavne prachacov vyciciavajucich cele kontinenty prinutit k tej zodpovednost???. a svedomiu?? A moralke???
Co ta este netrklo, ze robis vypravcu vlaku, ktory ma konecnu v pekle?
tak to sa musim ochranovat sam...
samozrejme - ale sefa nemam :)
Nemusis ma chytat za slovo - dobre vies, ako som to myslel
ano je to tak - kapitalizmus vzdy riesil krizu vojnou - a tato pekne prerastie...
http://www.gopetition.com/petition s/petice-za-ukon%C4%8Den%C3%AD-vojensk%C3%BDch-ope rac%C3%AD-v-libyi.html
Odporúčame