dobre - fajn - tak dalej k tym bodom...
pokial ti vadia % tak OK - tie su symbolicke...Obsah - podstata ti vadi tiez? Autor nehovori pravdu?
Hmm a naco Boh potreboval nieco dokazovat Satanovi - a este za cenu strasneho utrpenia Jobovej rodiny? To ako Boh mu musel vyhoviet? Ved je Boh - co sa ma zaoberat tym, co si mysli nejaky Satan?
a co...a kto ma zmenit myslenie nasledujucich generacii? Ved ich predovsetkym vychovava spolocnost, rodicia a to co vidia na vlastne oci...A to im hovori, ze poctivy sa byt neoplati, ze kradnut sa vyplati, ze ked mas peniaze si nedotknutelny, ze sa kazdy ma starat len o seba, zabijat v mene kapitalu je pripustne...Tak odkial ma prist ta osveta pre novu generaciu?
Zabudas na to hlavne - ono totiz uz neni co vyrabat - trh je presyteny. Pokial zoberieme nejaku vyrobu inemu statu, tak zase nastane problem tam.
Jedina moznost je delba prace - ale to by z tej prace museli prestat profitovat korporacie, banky, nenazranci...Proste zisk sa musi spravodlivejsie rozdelit - potom bude stacit robit 6 hodin a budes mat dost - a zostane praca i pre druheho. Ak mas iny napad, tak prosim... Ono ten problem je totiz globalny - tak ako globalne funguje tento system.
agresivni budu prvi ti druhi - uz si aj nasli svoje vzory - bratov Masinovcov...
Analfabet - ono existuje aj vela ludi, ktori si sami pomoct nemozu - aj z tych pozostava spolocnost! No a ked mi niekto prezradi kde je praca pre 15% nezamestnanych, tak ho navrhnem na Nobelovku - snad nikto nechce tvrdit, ze 15% ludi nechce pracovat?!!
ale vratili sme sa jednoznacne naspat - nebol to progres. Socializmus je modernejsi a humannejsi system - bolo treba ho zlepsovat a nie sa vratit dozadu - dokonca do krizy kapitalizmu, ktora sa zacina riesit vojnami...tak ako pred 70 rokmi
nemaslim ze ludia chcu stare casy - Vtedy im chybali zapadne auta, televizory, rifle...Teraz im vsak chyba istota - v zamestnani, na starobu, ze maju strechu nad hlavou, ze uzivia rodinu, ze deti mozu dat na studia...Take tie zasadne veci... Preto nostalgicky spominaju na doby, ked tieto istoty mali, aj napriek nedostatkom tej doby. A neni to normalne?
Ja to ako spravodlivost necitim - Boh na radu Satana Joba skusal - a za tie skusky platil Job - tym najdrahsim co mal. Pokial by si za Joba obvinoval len Satana, tak aj v zivote obvinujes len najomneho vraha - toho, kto za tym stoji si nevsimas. Precitaj si knihu Jobovu este raz!
Ktore je prave sam neviem - osobne je mi najblizsi nazor, ze Boh je len jeden a kazdy narod na svete ma tu svoju cestu k nemu - buhisti, hinduisti, moslimovia, ludia na ostrovoch, indiani... Osobne si nemyslim, ze len skrze Jezisa Krista...Pokial by toto ucenie nebolo sirene ohnom a mecom (kriziaci, kolonizatori atd), tak kto vie, ako by na tom krestanstvo bolo.
Po svete je 30 000 cirkvi hlasajucich Jezisa a kazda z nich ma nejaku odlisnost - a rada vyhlasuje, ze ONI su na tej najpriamejsej ceste - niektori si dokonca vydali i svoje biblicke dodatky (napr. kniha Mormon...) O pravosti ich ucenia i o dodatkoch mozeme len polemizovat...
Cez to vsetko mam veriacich rad - urcite radsej ako tych, pre ktorych su peniaze jedinym bohom...A myslim - citim, ze to je ta cesta, ktora ma k bohu priblizuje - mat rad ludi a byt ochotny k pomoci! Staci?
"chranime civilistov" - co na tom, ze prave ti civilisti si chrania svoju krajinu pred kolonizatormi..., ze uz aj zeny beru do ruk zbran, aby chranili svoje mesto pred utokom krvilacnych hord, ktore masovo vrazdia koli majetku, koli sexualnym chutkam, koli tomu, ze niekto je len nestranny a nesuhlasi s bombardovanim...
NATO predlzuje svoj mandat v zaujme ochrany civilistov - a stale dokola - uz sa z toho dozvracalo vela ludi!
Odporúčame