Prečo spoločnosť na Slovensku po roku 1989 zdegenerovala?
Predpokladam, ze to patrilo mne.
Samozrejme se snazim sve deti dobre vychovat. Ale v soucasne dobe je to hodne slozite - decka cuci na idiotske, agresivni pohadky..., ve skole maji spoluzaky bez jakychkoli navyku k poradku, k slusnosti, k ucte...a tak to na nas casto zkousi i doma. Da to teda 2x vic prace jim neustale vysvetlovat, ze to, nebo ono se nesmi, neni to spravne, slusne... Na rozdil od vetsiny ostatnich rodicu to vsak nevzdavame.
Ten rezim o kterem mluvis skutecne zacal tvrde a kriminalne - avsak s obrovskym nadsenim obcanu, ze uz nebudeme jenom nevolnici a sluhove v rukach nekoho...Postupne se vsak ten rezim tvaroval a nebyt roku 68, kdo vi jak by v r.98 vypadal... Ja rikam, ze se toho rezimu nebylo potreba kompletne zbavovat, ale ho spis opravit - povolit drobne podnikani, vratit pudu tem, kteri budou skutecne hospodarit - ne spekulantum s dotacema...a oddelat ploty. Zavest tady kapitalizmus 30 let a la Chicago i s gengstrama byl taky zlocin - na obcanech!