a kolko svajciarov odislo robotovat do Ameriky?
a z toho druheho Svajciarska odislo 100 000 chlapov robotovat do Ameriky - kto vie preco?
do akej minulosti? Co mam sledovat vyvoj len od roku 2006 ako ty? To co sa stalo na Islande predsa minulost neni a na Zupnom namesti bola peticna akcia teto tyzden...
ale to bolo aj minule storocie, nie? Alebo chces popriet, ze za Leninom stala v r. 1917 vacsina zbedacenych ludi? A niekto sa nam snazi strasne nahovorit, ze i v Libyi vacsina ludu chce novu demokraciu...
Sme uz pekne na hrane - ked uz aj bohaci ponukaju svoje vyssie zdanenie, tak uz to skutocne hori! Bud sa na tom dohodneme rozumne, alebo tu budeme mat zase nejako novu diktaturu proletariatu...
a teraz je to snad inak? Co Uhliarik? Co Miskov? Co danove riaditelstvo v KE?...
nebudem hladat ziadnu galaxiu. Statny majetok, ktory sme mali, uz nemame - a na jeho privatizacii sa tiez ktosi pekne nabalil... To vsak ty vidiet nechces!
Myslim, ze zostaneme tu na zemi - to co sa stalo na Islande (znarodnenie bank + priama demokracia ludu) i to, za cim ludia kricali na Zupnom namesti, su jasne signaly - ze si uz ludia zacinaju uvedomovat, co je konkretna pricina prehlbujucej sa mizerie a socialneho upadku!
Ked nazyvas bezbrehe nahrabavanie sa uzkej skupiny na ukor obcanov "spolupracou", tak mi je ta skutocne luto.
a zase melies iba o tom svojom...Mne napriklad strasne vadia privatizacie strategickych podnikov, skol, nemocnic, zonacia Tatier - co ty na to? A hlavne mi vadi cely tento system, ktory umoznuje nehorazne kradnut s tym, ze "nebol poruseny zakon"
dnes pasienky nakupili spekulanti a navzajom si poziciavaju medzi sebou par krav, ktore na tych pasienkoch hodia nejake to lajno - ziadatelia o dotacie z EU na chov dobytka su totiz kontrolovani cez druzicu...
Ale iste ze viem - skoncili v cudzich rukach - nandarodne korporacie, banky, JaT...a niekto za ten biznis dostal tucnu proviziu.
Za kazdej vlady sa proste kradne SPP, VSZ, Enel, Slovnaft... Nemyslim ze je korektne poukazovat len na jednych a zlociny druhych prehliadat. Ja nepotrebujem tak ako ty vidiet furt len nejakeho Fica, ako magicke stelesnenie vsetkeho zla... Chory je cely tento system. Musi prist k zmene celej tejto "demokracie".
Toto su nekonecne pribehy - zly Fico, zly Dzurinda, zly Meciar... Furt sa tu niekto snazi hodit spinu len na jednych a naopak... Asi si malo ludi uvedomuje, ze za sucasneho systemu sa i lavicova strana stane pravicovou - nema hybne paky pre svoj socialny program...a ustavne i pravne moznosti kradnut zlakaju kazdeho!
Jedina zmysluplna aktivita, ktora moze cosi zmenit, bola tento tyzden na Zupnom namesti.
http://spravy.pravda.sk/aktivisti-hroz ia-referendom-za-rozpustenie-parlamentu-pj5-/sk_do mace.asp?c=A110901_182858_sk_domace_p23
Dufam, ze aktivisti vo svojej snahe dotiahnut to k referendu o zmene ustavy a systemu priamej demokracie vytrvaju!
Tie vysledky maju byt rozpredany majetok statu do zahranicia? To ty hodnotis kladne?
blbost! a co 98 - 06? Co napr. Miklos a Rusko? Skutocni svetci...
Tak ten nazov konferencie "Priatelia Libye" ma normalne zdvihol zo stolicky...To je neuveritelne - to sa proste neda ani komentovat.
bohuzial!
a dokonca ten novy system ubral i zakladneho REPRODUKCNEHO zmyslu zivota kazdeho ziveho tvora. U ludi to bolo asi "priviest na svet potomstvo a vychovat z neho slusnych ludi". Tak porodnost na rotdiel od socializmu jednoznacne klesla )okrem ciganov) a nasledna vychova je na bode mrazu!
O rodinnych vazbach uz ani nehovorim...
Je este nejaky silnejsi a dolezitejsi zmysel zivota?
ja som za socializmu stretal viac ludi s nejakym skutocnym zmyslom zivota nez teraz - a to tvrdim na 100%!!! Teraz sa vsetky tie zmysly zivota akosi zuzili - majetok/peniaze - podoblasti su sex, konzum, cestovanie... ale ta hlavna oblast je jednoznacna - na zapade i u nas. Pokial mozem nestranne porovnat uroven stavu duse, zaujmov a cielov, tak ludstvo teraz padlo - oproti stavu za socializmu velmi hlboko!
radsej nebudem pisat o ziadnej chorobe, fobii atd...Jasne kaplan LEBO FICO :))))
Ano? Ale volici asi nepocitali s dohodou vsetkych pravicovych stran - nejednat o vlade s vitaznou stranou - Smerom....a taktiez by som rad videl cloveka, ktory volil Dzurindu za ministra zahranicia, Galka obrany, Uhliarika zdravotnictva, Mihala prace, Figela dopravy atd. Povacsine su to vsetci ludia absolutne nevhodni a nevzdelani pre dany rezort... Takze koalicne sluby, ze sa budu davat posty na zaklade odbornosti - nie strannicke nominacie, boli porusene uz zostavovanim vlady. Ale ako teraz obcania maju odvolat tych, ktori ich podviedli a neustale podvadzaju - dane, zdrazovania, privatizacie...? Zase treba cakat dalsie 4 roky, alebo dufat, ze sa strany rozhadaju? Ved volici na vladu v podstate ziaden meter nemaju! Tu musi prist skutocne zasadna zmena v aplikovani demokracie - na Islande to uz zmakli - a velmi sa o tom nepise ani nerozprava...kto vie preco?!!!
Odporúčame