Uz v roku 87 -89 sa pamatam na zmeny v praci. Coraz viac ukonov bolo v ukole (casovky boli zriedkavejsie) + zavadzala sa viacstupnova kontrola s osobnou zodpovednostou, na rozhodujucich miestach prebiehali vymeny a strannickych bulov nahradzali odbornici. Uz v roku 89 sa dalo vycestovat bez devizoveho prislubu (ked na tvoje meno niekto zvonka poslal prachy), co som i ja vyuzil k opusteniu republiky. Znizila sa doba vojenskej sluzby a bolo povoleni zivnostnici (moj kamarat bol sukromnik na zaluzie). Tento trend bol pozitivny a za par rokov bol schopny odstranit tie veci, ktore boli socializmu najviac vycitane - okrem nehorazneho bohatnutia jednotlivcov na ukor vacsiny!
Mas pravdu - ludia osprosteli - moc sledovali ORF a pocuvali O3...Socializmus mal dostat sancu na svpju prestavbu - teraz by z neho bolo zapadu uzko!


