Vymenujem ti tu hned 10 dalsich statov, kde prebehli podobne veci - takze my teraz mame pravo vystrelovat rakety, hadzat bomby a zabijat deti???!
Vymenujem ti tu hned 10 dalsich statov, kde prebehli podobne veci - takze my teraz mame pravo vystrelovat rakety, hadzat bomby a zabijat deti???!
Posobis ako demagog - ako vies, ze o zivote v Libyi nic neviem? Vela som si toho precital, pozistoval i rozpraval sa s ludmi, ktori tam boli pracovat. O zivotnej urovni a socialnych istotach libyjcov uz asi nema zmysel pisat - tie cisla boli viac krat na nete. Naviac ten rezim nemal ploty a pohyb do zahranicia nebol obmadzeny - takze ked sa niekomu nepacilo, kludne mohol odist! Mucenie a usekavanie ruk zlodejom je v arabskych krajinach celkom bezne - neprislusi nam ani menit ich trestny poriadok, ani menit system, ani vnucovat demokraciu - je to komplet ich vec! Naviac mucenie prebieha napr. aj vo vaznici Guantanamo a je to Made in USA...
Neviem preco mi vkladas do ust, ze Kaddafi je moj spasitel a dobrodinec??? Kde si na to prisiel a co si to vobec dovolujes? Ja som len presvedceny, ze cely tento cirkus a la Libya je vykonstruovany a bojuje sa koli mocenskopolitickym cielom - humanitarne a socialne problemy libyjcov spojencov nezaujimaju!
zmierni laskavo ton a utri si sopel! Do Rakuska som zdrhol uz za socializmu, odvtedy pracoval na zapade i u nas a i teraz som vonju - takze uz cosi snad viem, nie? Nadradene, az otrokarske jednanie zamestnavatelov je na Slovensku a v Cechach bezna pray - taktiez okradanie zamnestnanca o priplatky za cezcasy, vyplacanie minimalnej mzdy oficialne + zbytok na ruku, nemoznost vybrat dovolenku a odpracovane nahradne volno atd atd. Nielen koli peniazom ludia pracuju radsej vonku! Beru ma certi ked pocuvam, ze aj to sa nasim zamestnavatelom mali a chcu menit ZP...
a bez 13, 14 platov v zamestnani, kde s tebou jednaju ako z onucou...Cezcasy dostanes zaplatene ako normalny pr. cas bez % navyse a na ruku...Na kazdu tvoju poziadavku existuje jedina odpoved: "ked sa ti nepaci, mozes ist!"
pockaj, ty nevidis nic na tom, ze riaditel denovaku je odvolany koli podozreniu z korupcie a klientelizmu a za tyzden sa stane poradcom ministra v tom istom rezorte???
Je to predovsetkym Miklosova drzost voci premierke!
Dzurinda si vystavil tu fotku s kamaratmi z NATO urcite do obyvaku a ukazuje ju navstevam...
hlavne ze pri zaciatku demonstracii volal Kaddafi pozorovatelov OSN, ktori odmietli prist!
"Londýn a Rím sa podieľajú na náletoch medzinárodnej koalície na ciele Kaddáfího režimu. Taliansko patrí medzi šesť krajín, ktoré uznali povstalcov ovládajúcich východnú časť Líbye za legitímnu líbyjskú vládu. "
Hmm a kto tu legitimnu libyjsku vladu na vychode zvolil???
Ta brutalita v Syrii je vacsia a taktiez je vdaka tomu ovela vacsi pocet NEOZBROJENYCH obeti, ako sa pripisuje Kaddafimu v Libyi...a nic sa nedeje! Ze je to iná krajina veľmi neobstojí - je to rovnako ako Libya islamska krajina a vsade na svete majú ľudia rovnaký strach o život. Dokážu ho riskovat len vtedy, keď k tomu majú skutočný dovod - motív, alebo tych ludi niekto zfanatizoval (napr. sebevrazedni atentatnici)
Nie, agresia NATO v Libyi nebola nasou povinnostou!
Nie BBC nepocuvam a teraz by som tomu uz ani neveril tak ako Al Jazeera. Skutocne mi chybala dostatocna dokumentacia o tych odstrelovacoch zo striech a RPG... A preco si tu Syriu tak rychlo zmazal? Preco ju nepouzit ako porovnanie? Tam je extremna surovost akosi lepsie zdokumentovana a nemyslim si, ze to bolo v Libyi horsie - len kukni:
http://www.youtube.com/watch?v=TQql24NlUKE &feature%20=player_embedded
Tak a preco sa syrski demonstranti nezlaknu a i na druhy den su v uliciach???
Ano pokladam to za lepsie riesenie, ako NATO - v Benghazi by asi popravili vodcov rebelov, ale rebeli sa dopustili tiez vela zdokumentovanych zverstiev a postavili sa so zbranou v ruke oficialnej vlade - za to je normalne trestat.
vsak nech to zastavi ten zivy - terajsi Ratzinger! Dnes mal na to jedinecnu prilezitost - vsetkych akterov libyjskeho sialenstva tam mal a hovoril ku kazdemu jeho jazykom...Ale vrazdy deti, ani bombardovanie nevinnych nespomenul - radsej rozpraval o posolstve mrtveho...
je tazke to definovat - asi je to to, co sme vo svojom zivote este nezazili a dufali sme, ze ani nezazijeme...Bohuzial sa ani tomuto ziadna generacia asi nevyhne.
aha ho - dalsi pravicovy pisatel...
Nie nie, skutočne som sa snažil pozriet na problem z oboch strán a informácii o živote v Libyi, spokojnosti jej obyvateľov i o tom, ako od prvej chvile prebiehali demonštrácie...mám nasatých skutočne veľa. Od začiatku mi v Libyi chýba jedna zásadná vec - MOTÍV vacsinovej revolty obyvatelstva. Skutočne sa prikláňam k názoru, že demonštrácie hŕstky obyvatelov boli umelo vyprovokované. Sám píšeš: " EXTRÉMNE brutálny zásah proti demonštrantom v Tripolise sposobil, že títo sa už druhý deň v uliciach neukázali" - Tak mi povedz, že prečo sa napriek extrémne brutálnym zásahom Asádových vojsk, sýrski demonštranti ukazujú v uliciach i na druhý deň, stále vo vačšom počte a za mesiac a pol demonštrácii ešte niesú ani ozbrojení....Vieš prečo? Lebo to sú skutoční demonštranti, ktorí nemajú čo do huby - majú MOTÍV!
ale spojenci tento mierovy navrh neprijali - radsej bombarduju deti - tak kto je tu vrah?!
A akym pravom NATO pozaduje odstupenie Kaddafiho a jeho odchod zo zeme z celou rodinou??! Akym pravom si odporni agresori este davaju podmienky, ked im druha strana navrhuje mier? On suhlasil s volbami a potvrdil to prostrednictvom africkej unie - ale tych volieb sa zucastni i on do volieb zostane sefom - len tak sa da udrzat poriadok v krajine, aby nenastalo to co v Iraku!
Nech zastavi NATO v Libyi a bude svaty i pre mna!
Ja sa na administratora za jeho reakciu nehnevam - napisal mi iba pravdu... Ale cakam, ze mi odpovie na moju otazku, pretoze ma skutocne zaujima ako to v novinach chodi...
Odporúčame