Aki "vy cerveni"? Na zaklade coho pridelujes niekomu farby?
Anaj ta vystihla spravne!
Aki "vy cerveni"? Na zaklade coho pridelujes niekomu farby?
Anaj ta vystihla spravne!
mozno ze aj kritizoval osobne a nezabralo to...Teraz je to normalne nas.any obcan Slovenska na premiera a vladu - o to viac, ze ten premier je jeho kamarad a sklamal ho - Chrapun?
On v podstate chce svojej kamaradke pomoct. Horsie je, ze takyto verejny zposob pomoci, maloktora zena koli svojej jesitnosti znesie.. A Radicova jesitna je az hruza!
Belakov navrh, aby odvolala Miklosa s Dzurindom je nadherny - vniesol by do celej politickej sceny novy prvok, ze nikto neni neohrozitelny - ani sede eminencie, ktore tahaju za spagatiky - a mozu vypadnut hned - nie az za 4 roky. Myslim, ze po takom cine by Radicova ziskala obrovsku popularitu i obnovila takmer komplet stratenu doveru obcanov.
Osobne si neviem dat odpoved, ako to s tym nahladom na socializmus bude za 10 rokov. Medialny tlak na jeho demonizovanie je obrovsky - len co sa natocilo filmov o estebakoch - hruza. A ten tlak neni len medialny - staci sa kuknut na Libyu - myslim, ze system podla Zelenej knihy, ked vsade naokolo prebiehaju prevraty, je tym pravym dovodom spolocnej "demokratickej" agresie...
Myslim, ze ani tito tu politicku volu nemaju - ani na to zrusenie imunity. Uz roky je to dopredu hrana komedia - vzdy niekto da navrh na zrusenie, ci obmadzenie imunity - ale len za predpokladu, ze to nema sancu prejst - inac by ten navrh nepredkladal. Je to komedia vyuzivana hlavne v predvolebnom obdobi...
Ja som presvedceny o tom, ze nase vnucata uz budu nutene znovu nastolovat vladu ludu a znarodnovat - situacia ich k tomu prinuti, z nenazranosti vzniknu katastrofy, vojny...a ti co preziju, si uz dokazu dat odpoved na to, preco to vsetko bolo.
Horsie je to s nazorom terajsej mladsej generacie a nasich deti, ktore ta generacia vychovava v nenavisti ku vsetkemu, co len zavana spolocnym vlastnictvom a hospodarenim. Uz teraz vela ludi uplne nezmyselne prirovnava Marxov Kapital k Hitlerovmu Mien Kampf...Moze za to lziva propaganda - medialna masaz - pisem o tom vo svojom starsom clanku v blogu.
To suhlasim - preto treba upravit zakony, osobnu zodpovednost a trestne sadzby - nie privatizovat majetok!!! Len si spocitaj vsetok majetok, co bol na slovensku "sprivatizovany (nemocnice, budovy, fabriky, zotavovne, hotely, lesy,....) a kde je dnes financny efekt z predajov? Alebo co bolo za tie peniaze vybudovane pre stat? Kolko hradzi, ciest, skol...? Vsetko je fuc a kasa je prazdna...
Ale preco? Ano mozno a tym zviditelnuje..., ale vo svojom navrho predklada dobry navod, ako zachranit tuto vladu a nepustit tu byvalu...tym, ze by odvolala Miklosa a Dzurindu - na prveho ma danovy urad, na druheho trebars necinnost pri madaroch, ci vmiesavanie sa do kompetencii premiera - takze dovody ma! Skutocne si myslim, ze iba to by napravilo otrasnu reputaciu premierky v ociach stran, poslancov i obcanov! Takze nech su Belakove pohnutky akekolvek - jeho vizia a adresnost je spravna.
ale ale...preco si nanho taky nabruseny??? Ja ho velmi nepoznam - iba raz som s nim hral vo Vecku a musim uznat,. ze svojmu fachu rozumie...Ale ty z neho robis pekneho podliaka - preco?
bla bla bla...a ked sme uz u toho, tak sucasny parlament v znasilnovani demokracie jednoznacne vedie - volba GP!
Ale povedz, naco by bolo teraz dobre sa zamyslat nad Paskovym parlamentom??? Teraz sa musia riesit aktualne veci, zakony, privatizacie, madari...K comu by bolo dobre, aby sme sa pri tom zamyslali nad parlamentom minulej vlady?
K tomu aby sme mohli cokolvek zacat, musi najskor prist zmena hodnotoveho rebricka. Teda ekonomicke ukazatele nesmu byt na najvyssom stupni!
Vratili sme sa o krok dozadu - ku kapitalizmu, v ktorom su prachy alfou/omegou - myslis, ze takyto clanok nieco zmeni?
Ono je to vsetko o tom, do akej miery je clovek schopny snivat...Je normalne a zakonite, ze cim je clovek starsi, tym menej priestoru nechava pre nejaky sen, ci ideal - doba je tvrda, clovek vnima skutocnosti okolo seba a musi byt bistry...a taktiez nechce byt okoliu na smiech ako snilek a nenapravitelny idealista - to so sebou nesie aj stratu doveryhodnosti, serioznosti...
Asi je velmi dolezite, comu sa clovek venuje - aku ma pracu. Nejaky ekonom, poistovak ci manager, sa tazko moze vzit do rozpravky a niest si so sebou v srdci aj niekolko hodin po precitani, ci cely den... Ale su povolania, kde zit rozpravkovym duchom neni na skodu a dokaze byt i osozne. Tak nejako to mam i ja, takze po Dobsinskeho hrubej knizke sem tam siahnem, necham sa uniest predstavivostou a ako to len je mozne, tu rozpravku prezijem. Uz to samozrejme neni taka palba ako v detstve, ale aj tak je to este dost silne... :)
Ku KSC, k VpN, k Meciarovi, k Ficovi...a k dianiu v parlamente malo cenu sa vyjadrovat v tej dobe, ked to bolo aktualne. O Paskovi som si ani nic nezistoval - naco? Vyjadrujem sa k tejto vlade a k tejto SNR, ktore skodia TERAZ obcanom a Slovensku!!!
aspon zistis, ze aj ked budes robit vsetko preto, nezmozes nic - tak je nastavena ta nasa skvela demokracia - Kaddafi ma krutu pravdu!
Odporúčame