O mužovi jediacom párky. Poučné!
Uz som viac krat z roznych ust pocul tieto vychodne, ci joginske mudrosti o zivote. Este som sa vsak nestretol s nejakym siritelom tychto myslienok, ktory by sa aj sam podla nich choval...To je velka skoda, pretoze ucitel, ktory by sam svojim zivotom mohol ist prikladom je nieco, co casto velmi chyba - falosnych ucitelov je hromada a podla toho to i vyzera - ludia uz neveria nicomu...
Vlastne tieto mudrosti su aj v Jezisovom uceni, aj v slove Siddharthu-Buddhu, aj v hinduizme, aj v islame...a asi vo vsetkych ostrovnych, ci indianskych nabozenstvach. Dava nam to aspon jedno cenne poznanie, ze boh je len jeden - len ho v roznych castiach sveta inak nazyvaju...Teda aj ciest k nemu je viacero - co vsak ziadne nabozenstvo neuzna. Asi je najspolahlivejsia cesta srdca - bez nabozenstva a odriekania naucenych fraz...