SMS-ka od Ivety Radičovej
Je zvlastne, ze ma niekto niekam zaradi este skor, nez sa tam zaradim sam - ze mi vyberie politicku orientaciu. Pokial som si v debatach vsimal, tak oznacenie "cerveny", "bolsevik" a oslovenie "sudruh" ziska automaticky ten, ktoremu sa nepaci okresavanie socialnych istot, praca za malo penazi, znizovanie zivotnej urovne, nabubrelost okradajucich prachacov, maju obavy z madarov...a to bez toho, aby dotycny volil lavicove strany, ci sa zastaval nejakeho lavicoveho politika.
U opacneho oznacenia "modry" som si vsimol, ze to uz je adresne - su to ludia otvorene podporujuci pravicove strany, liberalny kapitalizmus, snahy o odstranenie min. mzdy, schvaluju zasah NATO v Libyi, bagatelizuju madarske strany...
Je to opacny protipol, akurat fakt s tym rozdielom, ze ti druhi sa niekam otvorene zaradia a oznacenie vedome reprezentuju...a tim prvým akurat bije srdce...