OPUSTENÉ RUSKÉ POZÍCIE: V JEDNOM ROHU ŽRALI, V DRUHOM ROHU SRALI
Vliezam spolu s Vilenom do jedného z bunkrov. Sú naozaj hlboké. Odhaduje, že nad každým je minimálne meter a pol zeminy. Vnútri výška, že nie nie problém chodiť vystretý ani nadrozmernému Vilenovi. Všade na zemi sa povaľujú prázdne konzervy, plastové fľaše, obaly od potravín. Dominujú fľaše od alkoholu. „Pekne, pekne,“ vraví Vilen pri pohľade na hromadu prázdnych fliaš. „Potom sa nemôžeme diviť, že útočia ako zmyslov zbavení a bežia nám priamo pred guľomety. Ožratí sú chudáci a nie hrdinovia. Pozri. Tu je spojovačka do vedľajšieho bunkra. A tu ... fúj. Prasce! Tu srali. V jednom rohu žrali a spali, v druhom rohu srali. To asi neboli Moskviči ani z Petera. Isto nejakí ‘dobrovoľníci’ ďaleko spoza Uralu. Alebo zverbovaní kriminálnici,“ držiac sa za nos ustupuje späť k východu z bunkra.


