trestat za nezabezpecenie znalosti statneho jazyka je len dalsia represia
mensiny neznale statneho jazyka sa trestaju sami
ich vyplakavanie si netreba vsimat
desattisice prislusnikov mensin ktore chceli tak sa dokazali jazyk naucit aj bez represii
je to v hlavach,raciu a nie v "obuškoch"................


