Ak tak na to pozeram, su tu sami odbornici, vsak pani trojan a postreh. Vas vobec nezaujima, ci je ministrov navrh zly, alebo dobry. Potrebujete si don jednoducho kopnut. Na rozdiel od vas pani, sa viac nez patdesiat rokov pohybujem bud vo vyrobe, alebo na VS. Viac nez dobre poznam pomery v skolstve, a to celoplosne. Problem je v tom, ze VS vychova mizernych ucitelov (cest vynimkam) pre ZS a SS, ktori potom vychovaju mizernych ziakov. Vidim, co chodi k nam na fakultu. Podla mojho nazoru, nebude stacit zaviest kreditny system pre ucitelov. Bude sa musiet zacat od producentov ucitelov. Potom sa v plnej miere uplatni kreditny system. Dalsim problemom bude skvalitnenie vyucby na VS. Stari kantori bud vymreli, pripadne su na dochodku, pricom si vo vacsine pripadov nevychovali nastupcov. Nech sa na to pozeram z ktorjkolvek strany, zrejme sa budu musiet zaviest kriteria nielen na vyskum, ale aj na pedagogicku vykonnost VS ucitelov.


