MIla dama, uz som sa sice zapovedal, ze sa nebudem zucastnovat debat v tejto rubrike, pretoze ucastnici su krcmovi amateri, ale to, co plodite v poslednych clankoch je do neba volajuci nezmysel. Ak by mi takto odpovedal studak na skuske z chemie potravin, tak berie nielen dvere, ale aj zarubnu. Co je to hustota potravin? Hustota (specificka, pripadne merna hmotnost je fyzikalna velicina) sa nemoze vyjadrovat energetickou vydatnostou potravinovej matrice. A potom ta hodnota. 2000 kJ je slaba tretina dennej spotreby. To ten pan, co Vam daval rozumy to nevie? Ak by som ja osobne ako kardiak po troch infarktoch a potencialny diabetik konzumoval to, co doporucujete, tak je to najkratsia cesta do hrobu.
Dalej, v jednom z predchadzajucich prispevkoch ospevujete pohanku. Pohanka, ako potravinova matrica, je taka ista ako ai ine. Nie je treba jej davat nejake zazracne ucinky. A navyse, mila dama, pohankove semeno neobsahuje ziadny rutin.

