Procházka nemá ani najmenšiu šancu nahradiť Fica ani v prípade, že Fico odíde z politiky.
Procházka nemá ani najmenšiu šancu nahradiť Fica ani v prípade, že Fico odíde z politiky.
Prečo neurobil dobre? Aspoň sa ukáže, ktorí hokejoví skorodôchodcovia to mysleli s bojkotom kvôli Nemečkovi vážne a ktorí to využili len ako dobrú výhovorku, odmietnuť reprezentáciu.
Veď taký hokejista v tesne preddôchodkovom veku už nevládze, predĺžiť si sezónu. Navyše potrebuje podstatne viac času, aby sa aspoň akotak dal do poriadku, pred novou, dobre platenou, profesionálnou sezónou. Teraz mali dobrú výhovorku, na bojkot reprezentácie. Keď im to Handzuš, podpísaním výzvy zrušil, som zvedavý, ako to dopadne. Hlavne keď Cíger postupne poskladal reprezentačné mužstvo, ktorému tí temer dôchodcovia, až tak nechýbajú. Nanajvýš bol nútený orobiť generačnú výmenu skôr a radikálnejšie. Možno sa ešte ukáže, že to bolo, z hľadiska blízkej budúcnosti, vynikajúce riešenie.
To červené čudo má možno niečo do seba, ale určite nie ako náhrada funkcionalistickej budovy PKO. Dokonca sa nehodí ani po jeho zlikvidovaní, medzi dve sklohliníkové škatule, bez akejkoľvek výtvarnej invencie. Veď predsa dôležité je, postaviť čo najlacnejšie, s čo najvyšším následným ziskom.
Skús "chvíľu" sledovať vývoj výmenných kurzov a zistíš, že je to všetko možné, len nie kremeľská propaganda.
V živote som nepočul, ani v praxi nezbadal, že by sa pri varení zrážali tuky. Asi je to nový genitálny objav autora tohto nezmyslu. Pokiaľ je podobnej "kvality" celý text, škoda času, stráveného pri jeho čítaní.
Dokonca ani Číňania a tých je predsa len o čosi viac.
Večne zmrznutá pôda (pemafrost, večnaja merzlota) viaže v pôde obrovské kvantá metánu, ktorý má podstatne silnejší skleníkový efekt, ako oxid uhličitý. Keď sa vplyvom rozmrznutia uvoľní do atmosféry, to bude ešte "kopec srandy". Všetky aktivity ľudí, proti globánemu otepľovaniu sa razom stanú smiešne.
Ešte pred voľákymi 35 rokmi boli družstevné maštale prakticky na dohľad od lamačského sídliska v BA. Dnes prekáža spúste ľudí zápach z maštalí a chlievov aj na okraji dediny.
Skús sa najprv naučiť čítať s pochopením a potom poúčaj druhých.
Skús si radšej ty overiť, čo píšeš. Zásadný rozdiel vôbec nie je v hĺbke, ale v štruktúre hornín, v ktorých sa uhľovodíky nachádzajú. Či stačí, zlednodušene povedané, navŕtať a ťažiť, alebo treba najprv horninu rozrušiť.
Ópium a teda asi opiáty, prípadne dokonca drogy všeobecne, sú povolené.
Tie boli postavené, ako vo svojej dobe štandardné a vydržali vyše 40 rokov.
V Petržalke nedávno "konečne" zbúrali bytovku, ktorú stihli "vybývať" za necelých 20 rokov. Aj keď tá už bola stavaná, ako nízkoprahová.
Zaujímavé, že obvykle nie sú byty "vybývané" ani po 200 rokoch.
Problém môže byť aj v tom, že 33% síce formálne kupuje EPH, teda Koller + J&T, ale fakticky to kupujú za čínske peniaze. a teda asi skôr pre Číňanov, ako pre seba
Prezraď, ako svetové ceny ropy ovplyvňujú spotrebné dane, DPH, spracovateľské a prepravné náklady. Dnešné PHM obsahujú aj nemálo prídavných látok, ktorých je síce len niekoľko %, ale s mnohonásobne vyššou cenou, ako ropa. Ropa tvorí len zanedbateľnú časť ceny pohonných hmôt a mazadiel, vyrábaných z ropy.
Zabudni na staré pravdy. Aj mňa síce v škole učili, že ropa je stará niekoľko miliárd rokov, ale reálne vzniká aj v súčasnosti, len v prírode nie v takých objemoch, aby dokázala pokryť spotrebu. Po vytvorení optimálnych podmienok sa aj to dá zmeniť.
Ako môže akákoľvek činnosť ohroziť dôveryhodnosť takej nedôveryhodnej organizácie, ako je NATO???
Neviem prečo je základnou témou spústy článkov presviedčanie ľudí, že sa nevyhnutne musia cez sviatky, či vianočné, alebo veľkonočné prežierať, s radami, ako si následne ratovať holý život.
Rozumný človek také rady nepotrebuje, lebo sa neprežiera, bez ohľadu na dátum v kalendári, resp sviatky. Pokiaľ niekto má problémy s voľákym druhom potravín a teda sa mu vyhýba po väčšinu roka, tiež nie je dôvod, aby to porušil práve vo sviatok.
Vidíš, ako si sa pekne odbavil a nepotreboval si komu ženu ani len vidieť. Keď ťa to irituje, tak to jednoducho nečítaj. Možno voľákemu 15 ročnému to ako rada do života pomôže. My, skúsenejší, už také rady nepotrebujeme.Pár desaťročí experimentov máme za sebou, ak sme mali o ne záujem a nepotrebovali sme k tomu ani náučnú literatúru, ani porno.
Ropa tvorí necelých 20% nákladov na PHM. Zvyšok sú predovšetkým spotrebná daň a DPH, prepravné a spracovateľské náklady. Teda aj pohyb cien ropy môže ovplyvniť menej, ako 20% ceny PHM.
Odporúčame