Keď sa mimoriadne prispôsobiví spolubčania postarali ničením a zanedbanou údržbou, o skoré "vybývanie" pôvodne plne funkčných domov, spočiatku to robili s nádejou na nové, krajšie bývanie. Keď sa o čosi také postarajú ctihodní praví páni posranci hlavného mesta na čele s rovnako pravým primátorom, dôvod je podobný, teda osobný profit. Rovnako aj technika, absolútne zanedbaná údržba a následné tvrdenie, že tá stará barabizňe sa už na nič iné, ako na likvidáciu nehodí. Čo na tom, že sa jednalo o kvalitný funkcionalistický objekt, ktorý v dobe začatia cielenej likvidácie mal sotva 50 rokov, čo na budovu nie je až tak veľa.

