Prezraď, prečo by mali slušní ľudia voliť neslušnú stranu.
Prezraď, prečo by mali slušní ľudia voliť neslušnú stranu.
Na rozdiel od masy, žerúcej pseudopravicovú politickú propagandu aj s navijákom, tým, ktorí majú mozog občas aj na myslenie, je viac ako jasné, že síce sa dnes robia mnohé neprístojnosti a kradne sa viac, ako je zdravé, ale ani zďaleka to nedosahuje úroveň hociktorej z dvoch (troch) vlád, pod taktovkou Malého Šedivejúceho Fúzača.
To je možné. Ale keby sa nespolčil s Lipšicovými Novými boľševikmi, mal by možno aj 7%
Krajiny OPEC majú zatiaľ prevažne dostatok ľahkej ropy, čo spôsobuje obrovské prebytky LPG, ale v podstate vyhovuje v čase, keď sa väčšina ropy spaľuje. Kým je ľahkej ropy dosť, nie je záujem budovať krakovacie kapacity, takže ťažkú ropu využívajú predovšetkým bývalí členovia RVHP, ktorí boli dlhodobo odkázaní na ruský mix, v ktorom bola k ťažkej rope primiešavaná ľahká len v miere nutnej, aby bola tekutá. Bez krakovania tvoril približne 65% produkcie z takej ropy mazut.Preto sa spočiatku prerábali veľké teplárne, ale aj parné rušne na spaľovanie mazutu. Prvý tepelný krak vybudovala v Slovnafte KPS Brno v roku 1965, hneď vedľa prvej jednotky na nízkohustotný polyetylén, ktorého výroba vyžadovala dostatok benzínu do nástreku. Vďaka vysokému podielu polymérov a spracovaniu ťažkej ropy, dnes Slovnaft nielen nedodáva na trh LPG, ale naopak, ešte ľahké frakcie kupuje pre vlastné spracovanie od spracovateľov ľahkej ropy. Napriek tomu je aj na Slovensku LPG daňovo zvýhodnený oproti benzínu.
Blahoslavení chudobní duchom, ktorí takým báchorkám nielen veria, ale ich ešte aj šíria ďalej.
Zas sa ti pletie Blumentál s ementálom. Spracovanie ťažkej ropy potrebuje, na dosiahnutie dostatočnej výťažnosti ľahkých frakciíí štiepenie veľkých molekúl krakovaním. Skús prezradiť, na čo by boli koksovne. Koks, len žiaľ nie vhodný do vysokých pecí, je nežiadúci zostatok pri tepelnom kraku. Preto sa preferuje hydrokrak, kde sa pri štiepení dlhých reťazcov pridáva vodík. Ten sa komerčne vyrába temer výlučne z metánu a vďaka tomu, je napríklad Slovnaft najväčší odberateľ zemného plynu na Slovensku. Tam ho, z cenových dôvodov, používajú aj ako hlavný zdroj tepla.
Vymysleli to skutočne genitálne. Najprv pravá psranecká čvarga, pod vedením KDHáka Ďurkovského, predala pozemky za babku a teraz ich pokračovatelia, pod vedením Nesrovnala, mu k tomu darovali aj PKO. Dohodnutí cena bola symbolická a navyše kupujúci mal z nej zaplatiť len polovicu a druhú investovať do úpravy nábrežia. Ako keby do tej úpravy nemusel investovať, nezávisle na kúpno-predajnej zmluve, pokiaľ by to nábrežie chcel akokoľvek využívať. Celkom by ma zaujímala výška všimného, ktoré za to Ďurkovský a Nesrovnal dostali.
Tak to fungovalo možno v šesťdesiatych rokoch, alebo na vidieku, kde bol odbyt minimálny, pre chov pri dome.
Ono je to "trochu" komplikovanejšie. Bežne sa stáva, že na pridelenie eurofondov treba nechať v Bruseli vyše polovice ako "všimné" pre schvaľovateľov. Doma sa následne s nimi hospodári podobne, takže by bolo posdstatne lacnejšie všetko platiť z vlastného rozpočtu a nekradnúť.
Odkedy sa diktát nazýva dohodou????
Vyzerá to dobre, aj keď asi popiera pôvodnú autorovu myšlienku, aj farebne nové výrazne odlíšižť od starého. Ako laikovi sa mi to však páči podstatne viac.
Pred voľákymi 30 rokmi bolo bežné, že aj v okresnom meste pri viacerých rodinných domoch, aj viacmenej v centre, chovali zo 2-3 prasatá. Dnes, nielen že domáci len zriedka čosi chovajú na vidieku, ale vo vzdialenosti do 20-25 km od krajského mesta býva mnoho ľudí, pôvodom z mesta, denne dochádzajúcich do mesta, ktorým prekáža aj kikiríkanie kohúta u susedov, nie to ešte veľkochov ošípaných konča dediny.
V prípade SNG sa pôvodne jedná o kasárne, ktoré o pôvodný vzhľad a celkový objem prišli pri rozširovaní cesty na nábreží Dunaja. Takže obnovenie pôvodného vzhľadu je nemožné. Viacerí významní architekti sa zhodujú na architektonicky kvalitne zvládnutej prístavbe a vhodnom skľlbení klasiky a moderny, čo nemožno povedať o mnoohých iných podobných pokusoch. Pamätám si aj na vzhľad budovy pred skrátením bočných krídel a prístavbou ich prepojenia a aj keď nie som profesionál a o architektúru sa zaujímam len okrajovo, na tom prepojení mi od začiatku prekáža jeho výrazné farebné odlíšenie od okolia. Asi to bolo urobené úmyselne, na jednoznačné odlíšenie starého a nového, čo by farebným zjednotením nebolo také jednoznačné.
Sudcovia opäť ukázali, že si plne zaslúžia svoje nadštandardné a sústavne zvyšované platy, vrátane mimoriadnych zvýšení dôchodkov. Ak by snáď miekto pochyboval, navrhli si ešte zvýšiť svoju nezávislosť na práve, spravodlivosti a zdravom rozume. Dokonca až natoľko, že to už je divné aj podaktorým sudcom.
Zahraniční vlastníci stále argumentovali, že ceny sú nízke a sústavne požadovali ich zvýšenie. Sústavný tlak na zvyšovanie skončil, až keď štát odkúpil SPP a "praví" ekionómi hneď tvrdili, že štát bude musieť stratu hradiť z iných zdrojoív.
Horšie je, že Plichta sa tým už dlhšiu dobu, ako výživový poradca, celkom sluše živí.
Z textu "dnes staci byt gay a dvere v novinach mate otvorene dokoran", to viacmenej jednoznačne vyplývy.
Že sa ti nepáči, že veľká čať jej príspevkov je venovaná problematike práv homosexuálov, ti nik neberie. To však neznamená, že keď sa venuje iným problémom, nemôžu byť jej názory hodné pozornosti.
Lenže oni nechcú "pár kubíkov" vody, ktorá dostane loď z jednej plavebnej komory do vyššej, ale výrazné navýšenie prietokov n Labe a Vltave.
Nemyslím, že je to dobrý nápad. Veď v ostatnom čase je veľmi zriedkavý rok, v ktorom by, minimálne niekoľko týždňov v lete, nebol problém so splavnosťou Dunaja, pre nedoistatok vody.
Odporúčame