Presne tak, veľká časť obyvateľov BA sú takí, ktorí chodia pravidelne domov. Typickí sú takým správaním paradoxne najmä tí, ktorí sú pôvodom z väčšej vzdialenosti. Pritom ich odlúčenosť od rodiska, povedzme v časoch VŠ štúdia bola väčšia, ako tých z menšej vzdialenosti, takže si mohli skôr zvyknúť na nový domov. Predsa je rozdiel, keď niekto cestuje každý týždeň povedzme do Senice a keď cestuje dvakrát do roka hoci do Svidníka. Mal som kolegyňu, ktorá bývala v BA, vrátane štúdia, vyše 30 rokov, ale stále chodila niekoľkokrát do roka "domov" kamsi ku Prešovu. Ale aj takú, ktorá síce počas štúdia chodievala prakticky týždenne domov do Senice, ale po zamestnaní v Petržalke a bývaní na podnikovej slobodárni, už nechodila domov, ale k našim. Domov sa vracala už vtedy do BA. Možno to znie ako formálne hodnotenie, ale spravidla veľmi veľa vypovedá o skutočnom vzťahu k mestu, kde človek žije.

