Keby platila tvoja predstava, v USA by bola revolúcia už pred pár desaťročiami.
Keby platila tvoja predstava, v USA by bola revolúcia už pred pár desaťročiami.
Asi to bude aj tým, že Kohl bol kancelár, nie prezident. Počet funkčných období predsedu vlády spravidla nie je v žiadnom štáte obmedzený, na rozdiel od funkčných období prezidenta, ktoré sú vo väčšine štátov maximálne dve. To Putin, s drobným upresnením dve po sebe nasledujúce, spľňal. Tretí raz je prezidentom až po štvorročnej prestávke, keď bol predsedom vlády.
Problém často je, že aj v prípade zamestnancov sa veľa firiem riadi zásadou aký je, taký je, hlavne že je lacný.
Pred časom bol syn na pohovore vo firme, kde technicko-ekonomickým vzdelaním, i dovtedajšou praxou vyhovoval najlepšie zo všetkých záujemcov. Pracovník, ktorý s ním robil pohovor však napokon skonštatoval, že bude musieť prijať viacmenej nepoužiteľného absolventa Električkovej univerzity, lebo pre ich nadbytok, prijme aj taký plat, ktorý pred vedením bude schopný obhájiť. Synovi napokon dovtedajší zamestnávateľ zvýšil plat o toľko, že zostal, lebo si jeho zotrvanie vyžiadali zahraniční klienti. Pôvodne ho tiež chceli nahradiť niekým lacnejším.
Aj keď sú bratia, ešte nemusia zmýšľať a konať rovnako. Štefan svojho nehodného brata nie raz, aj verejne, kritizoval.
O čom točíš? Veď USA majú preventívny jadrový úder vo svojej obrannej doktríne už dávno a NATO je vždy v úplnom súlade so svojím vodcom.
To myslíš USA a..... Upresni prosím, ktorá je tá druhá.
Žiaľ, stále je dosť záujemcov o diplom o absolvovaní VŠ, bez ohľadu na zameranie štúdia. Na slovenských súkromných VŠ sa dá oveľa častejšie, ako na verejných, získať diplom z minimálnou námahou, často stačí zaplatiť školné. Dokonca neraz, keď si ochotný dať viac, dostaneš diplom skôr.
Aj keď... napríklad na Električkovej univerzite, stačí u niektorých skúšajúcich, dať si napísať venovanie do učebnice, napísanej skúšajúcim a priložiť zároveň index na zapísanie známky. Bez venovania je temer nemožné skúšku získať. Čiže zďaleka nie je výlučnou doménou súkromných škôl poskytnutie dokladu o absolvovaní inými "zásluhami" ako vedomosťami..
Drevotrieska sa dá vyrobiť aj bez formaldehydu. Štandardný priemyselne vyrábaný nábytok sa aj v dobe, pred drevotrieskou, nevyrábal z masívu, ale z laťovky. Nebolo to len z cenových, ale predovšetkým z technologických, dôvodov. Sušenie dreva, aby bolo vhodné na výrobu masívnych veľkoplošných dosák, je niekoľkoročný proces, aby následne doska nepopraskala, nekrútila sa.... Rustikálny nábytok môže byť z priznanými spojmi medzi niekoľko centimetrov širokými laťkami. V ostatných prípadoch je to nepoužiteľné.
Pokiaľ ide o viskózový hodváb, bol som nielen tam, ale ja v staršej a neskôr odstavenej výrobni viskózových kordov v areáli vtedajších CHZJD.
Naivne som si myslel, že aspoň luteráni budú mať rozum a prinajmenšom sa v prospech nezmyselného referenda nevyjadria, teraz toto. Sklamali ma.
Keby si netáral!
Americký vesmírny program by, v súčasnosti, bez ruských raketových motorov neexistoval. To vieš, nacistickí odborníci už prevažne odišli do večnosti a vlastných amíci nikdy nemali. Dokonca aj najvýznamnejší americký výrobca raketových motorov, je 100% ruská štátna firma, akurát s pôsobením v USA. Nik nemôže byť svetová jednotka vo všetkých oblastiach ľudskej činnosti, aj keď "vládcovia vesmíru" sa snažia takú predstavu o sebe nanútiť všetkým.
Dúfam, že má pravdu a studená vojna, napriek silnejúcemu úsiliu USA neprerastie v horúcu. Veď na to stačí len trochu eskalovať fašistický puč na Ukrajine.
Máš pravdu, tá zmluva nikdy neprestala platiť. Ani nemohla, lebo ju zúčastnené štáty neratifikovali a teda ani nikdy nebola platná.
Rusi zastavili investície do southstreamu až po tom, ako ho Bulhari, na príkaz USA, sprostredkovaný Bruselom, odmietli pustiť cez svoje územie. Čo na tom, že Gréci, Taliani, Maďari, Rakúšania, Srbi.... majú oň stále záujem. To je predsa logické. Načo plytvať peniazmi na niečo, čo nemá nádej na úspech, keď sa to dá vyriešiť presmerovaním cez Turecko?
Ja som si naivne myslel, že hádzanárske reprezentantky išli na ME bojovať o majstra Európy a ony tam išli na súťaž krásy, kde jedna z nich dokonca vybojovala striebro. Čo sa človek nedozvie na stránkach bulváru.
Pokiaľ ide o nábytok, stále je najpoužívanejší materiál drevotrieska, navyše, oproti minulosti, len zriedkavo laminovaná na povrchu prírodnou dýhou. Akurát dnešné fólie majú vzhľad podstatne bližší vzhľadu prírodnej dýhy, ako v čase, keď ich používanie začínalo.
Keby si netáral v Senici vyrábali už v medzivojnovej ČSR viskózové vlákna. V 50-tych rokoch vybudovali v Humennom Chemlon, ktorý vyrábal silonové vlákna. Časom výrobu doplnili o polyester a keď kapacita nestačila, nahradili časť výroby výrobou polyesterových vláken v Senici, kde kvôli ekológii (používanie nervového jedu sírouhlíka pri výrobe) v tej dobe redukovali výrobu viskózy. Pokiaľ ide o polyester, skús sa pozrieť na aktuálne textilné výrobky, vrátane technických textílií a zistíš, že polyester je stále snáď najpoužívanejší (nielen) textilný materiál.
Čo s tým má Nasťa? Tá je Ruska, nie ukrajinská vyznavačka Banderu.
Ja som sa napríklad prvý krát oficiálne dozvedel, že vianočné darčeky nenosí Ježiško, práve od farára na hodine náboženstva a nepociťoval som z toho ani najmenšiu traumu, len sa mi potvrdilo, čo som už dávno tušil. Ani voči pánu farárovi som nezanevrel, ale naopak, vždy sa pristavím aj pri jeho hrobe, keď idem na hroby rodičov a dcéry.
Ono to bude skôr o tom, že pri 65 míľovej maximálke aj tak išla väčšina minimálne 80 a tých pár exotov, ktorí dodržiavali rýchlostný limit, spôsobovalo problémy tým, že boli v kuse predbiehaní. Keď aj tí pridajú, bude menej predbiehaní a teda aj rizikových situácií.
Odporúčame