Keď vyšli na povrch ekonomické problémy Grécka, Španielska...., bola kopa rečí, že by sa mali vrátiť k národnej mene, aby si mohli pri riešení problémov pomôcť devalváciou. Všeobecne sa také veci riešia znehodnotením meny, keď sa na posilnenie ekonomiky poskladajú všetci obyvatelia. Keď vďaka špekuláciám podobne klesá kurz rubľa, zrazu je tu kopa "expertov", hlásajúcich blízky bankrot Ruska.
Ver, že čierny chlapec v bielej chatrči síce pevne stíska v rukách čosi hnedé, ale opraty to nie sú. Aspoň nie tie, ktorými by ovládal vývoj v Rusku.


