Rusko a Čína chcú dodať väčšiu vážnosť rubľu a jüanu
Obe, podľa teba toaletné, meny, sa musia presadzovať reálnou hodnotou. Na rozdiel od bezcenných zelených papierikov, ktoré sú presadzované buď tradíciou, alebo mocenskými nástrojmi USA. Pokiaľ niektorá krajina, ako napr. Irak, alebo Lýbia, chcela predávať ropu za inú menu, ako USD, dopadla, ako tieto dve. Platí to nielen pre ropu a pre dve uvedené krajiny, len ostatné spravidla ustúpia skôr, než príde k najhoršiemu, alebo dokonca podpísali s USA vazalské zmluvy, či už hospodárske (napr. NAFTA), alebo "obranné", ako NATO. Jednoducho Amíci nedopustia, aby svoj deficit platili sami, keď si zvykli, že to už desaťročia robí za nich celý zvyšok zemegule.