Fico: Máme záujem pokračovať vo zvyšovaní platov učiteľov
ukáž výplatnú pásku a nedrístaj . Tarifné platy sa zvýšili o tých 20 percent , viem čo hovorím lebo do toho vidím. Ak ti riaditeľ zobral tých 20 percent tak to je už tvoj problém a problém tvojej školy na čele z riaditeľom ale vysvetlenia sú iba dve
- a to buď riaditeľ zistil, že si horší učiteľ a riaditeľ ti krátil osobné hodnotenia a dal ti iba toľko ako musel
- alebo tá škola za veľa nestojí a klesol jej počet žiakov a má nedostatok financií ale to je problém tvoj a školy .
A tak je to správne , učitelia už by si mali odvyknúť od socialistickým vymožeností, lebo socializmus už dávno skončil iba v školstve ešte nie. Riešenie je jednoduché, ak som slabý učiteľ tak musím strpieť aj nižší plat alebo ak si myslím , že na to mám tak rýchlo zdrhnúť z takej školy. Druhá vec je kto a kde by sa zamestnali takí učitelia, lebo na 80 percent územia Slovenska si inú robotu asi ťažko nájdu....