Prečo by som mal byť idiotom...
Pre toho čo sa prostredníctvom viery „prebudil“, je viera v Boha fantastická a preto pevná a neotrasiteľná, čo sa pokladá za pozitívnu cnosť, a to napriek tomu, že táto viera po stráda realitu a stojí len na domnienkach, ktoré vyplynuli z očakávaného naplnenia biblických nezmyslov. Títo veriaci sa vzájomne povzbudzujú heslami ako: Bez pochybnosti nie je viera. Vieru pociťujú ako tým cnostnejšiu, čím je nepodloženejšia. Človek, postihnutý vierou, prejavuje aj dosť príbuzný symptóm presvedčenia, že viera je tajomno – mystérium. Podľa tohto presvedčenia vznikli názory, že rozriešiť „mystérium“ – či istú vedeckú záhadu nie je cnosť, ale rúhanie. Skôr máme tieto záhady prijímať s radosťou, a kochať sa v ich nerozlúštiteľnosti, veď Boh nám včas ich odhalí.
Pokiaľ však mám historické a vedecké fakty opakovane overiteľne, tak nepotrebujem vieru, ale rozum, pretože rozum je založený na dôkazoch. Viera a nie rozum je ovplyvniteľná nezmyslami, pretože nestojí na dôkazoch, ale na želaniach.
Náboženská morálka nerieši problémy zdravým rozumom reformami v sociálnej oblasti, ale zákazmi a príkazmi. Pokiaľ človek verí, že morálka je stabilná, nemeniaca sa (proste daná Bohom), nie je dôvod ju skúmať. Avšak ak sú zdroje v morálke zdroje problémov, musíme skúmať etiku nielen ako filozofickú disciplínu. Musíme sa zaoberať i otázkou, či homosexualita je neetická.
Aké máme kritéria morálky na túto činnosť, ktorá je dobrovoľná a nikoho iného neobmedzuje? Ak aplikujeme tvrdenie, že morálka a zákonodarstvo má naplniť šťastím čo najväčší počet ľudí potom zákaz homosexuality je problematický. Proti homosexualite sú len veriaci , ktorí sa odvolávajú na Bibliu (kniha Leviticus), že homosexualita je špatná.
Oni o tom vedia najviac, pretože ju sami pestujú, celibátom a ochranou homosexuálnych kňazov - obete sexuálneho násilia zo strany kňazov, ktorí o tom prehovorili boli v minulosti považovaný za homosexuálov (i keď išlo o maloletých chlapcov) a kastrovaný pretože mali styk s kňazom!
Autor sa tu rozplýva nad krásnym Slovenskom a nad jeho ľudom.
Vie autor ako to v skutočnosti bolo, čo nám hlavne „vierozvestci“ priniesli. Edikt Metóda bol jednoznačný, zničiť doterajšiu kultúru a tých ktorí sa nepridali ku kresťanstvu obrať o majetok a predať do otroctva (nedostatok otrokov v starom svete), k tomu bol vytvorený i trh s otrokmi. Až príchodom kresťanov sa urobilo z otrokárstva významný obchodný artikel východu.
Vojenskou mocou jeden národ, alebo jedna skupina si podmanila druhú, potom časť populácie predali. To bola bežná prax, lenže to bolo zložité, najprv sa muselo bojovať a to prinieslo obete aj víťazom. Až títo katolícky evanjelisti prišli na to, že jednoduchšie poštvať proti sebe domorodé obyvateľstvo, vyprovokovať ho k udavačstvu a potom obete neprávom krivo obviniť z čohokoľvek a šup majetok je zrazu cirkevný, obyvatelia dediny predaní do otroctva a zopár upálených, aby ostatní zo strachu a prirodzenej špinavosti udávali lepšie a viac.
Ako z komiksu, len nás hlupákov, ktorí neveríme na slová, bolo by treba priložiť obrázky, aby sme vedeli ako taký anjel vyzerá.
Ty si asi nečítal Bibliu, základ kresťanstva.
V Biblie sme sa dočítali, že židovský vojnový hrdina Jozue musel všetkých v Kanáane vyhubiť. K zmieru dôjsť nemohlo. „Hospodin im [Kanaáncom] totiž naplnil srdcia vzdorom, aby bojovali proti Izraelu a padli pod kliatbu. Nezmiloval sa nad nimi, ale vyhubil ich, ako prikázal Hospodin Mojžišovi“ (Joz 11, 20). To isté je napísané o faraónovi, ktorý nechcel vyhovieť Mojžišovi a prepustiť židov z Egypta, preto Boh na neho poslal 10 rán egyptských. Pokiaľ Boh môže naplniť srdcia vzdorom, môže ich naplniť i ústretovosťou. Prečo potom nerobí zo „zlých“ ľudí dobrých, keď zjavne naopak to vie robiť? Ak ale má v pláne genocídu, prírodné nešťastia, prenasledovanie - kto je tu potom zlým?
Ľahko je napísať, že všetko dobro je z Boha a všetko zlo z ľudí, či z falošného náboženstva, keď zlým podľa ľudských kritérií a Biblie je v prvom rade Boh. Ani vyhrážanie Ježiša peklom pre tých čo ho nepočúvajú nie je znak pre dobrého.
Nemusíte ísť ďaleko, ani dlho čakať - v Pezinku je také sanatorium, kde vás radi príjmu.
Zbožný život podľa Biblie sa ukázal ako nezmysel. V dobe temna (5-9 stor.), keď všetci striktne dodržiavali zákony pána boli choroby, vojny na dennom poriadku – počet obyvateľov v Európe klesol o polovicu, čo sa nestalo ani predtým, ani potom. V období, keď potreby človeka neboli dôležité, ale bolo treba neustále dokazovať silu Boha, ekonomika nefungovala, a priemerná dĺžka života bola kratšia ako v rímskych dobách u otrokov.
Naproti tomu teraz, keď je najviac v histórie bezbožných ľudí, ktorí žijú konzumným životom, čím sa svet akože rúti do „chaosu“ – priemerný vek sa viacnásobne predĺžil a vojna v Európe nebola prakticky už viac ako 70 rokov. Na rozdiel od našich predkov, žijeme dlho, žijeme svoje životy zväčša bez bolesti a bez driny k čomu náboženstvo nijak neprispelo. To si veriaci málokedy uvedomujú, že zvýšená miera spolupráce a tolerancie medzi jednotlivými národmi, nebola dosiahnutá vďaka náboženským fantáziám, ale napriek ním.
Kniha „Modlitba pro začátniky“ od uznávaného kresťanského filozofa Petra Kreefa, píše, citujem „Pretože milosť zdokonaľuje prirodzenosť, čím viac sú naše rozhodnutia Božie, tým viacej sú naše. Pokiaľ tomuto nádhernému paradoxu nerozumiete, nevadí, Boh tomu rozumie, a to je dôležité.- str.94“ Nie Boh tomu rozumie, ale vyvolený, ktorí takto s človekom manipulujú. Okrem iného v tejto knihe sa autor v prvom rade snaží dokázať, že všetko dobro pochádza od Boha a všetko zlo od nás. A to podobnou demagógiou ako zhora uvádzam, akože keby zlo nepochádzalo z nás, jeho časť by musela pochádzať od Boha a potom by to nebol Boh, ale napol Bohom, napol diablom. To samozrejme stačí pre veriaceho ako zdôvodnenie, pretože Boh je najväčší a nie nejaký poloboh.
Kto uverí takým to rozprávkam, uverí i tomu, že netreba hľadať, čo je dobré a čo zlé, pretože za všetkým je Boh ktorý nám včas zjaví pravdu, t,j,až vtedy keď ju už nebude potrebovať. Pretože potreby človeka a jeho dobro to je cesta úpadku.
Väčšine ľudí je jedno, či rezeň pochádza z prasaťa stvoreného Bohom, alebo z prasaťa, ktoré sa vyvinulo evolúciou. V spore medzi cirkvami a súčasnou spoločnosťou nejde len o pradejiny sveta. Ide o pohľad na náš svet. Cirkev chce nahradiť vedu Bibliou. Lenže v tom je problém, väčšina vecí, ktoré denne používame nevznikla z náboženskej viery, ale z vedy. Samozrejme, že vás napadne, že nevznikli ani z evolúcie, avšak evolúcia vecí postupuje rovnako, kde jednotlivé zmeny sú overované zákazníkom – buď zostávajú alebo sú odmietnuté, čo spôsobuje, že či prežije výrobca, alebo zanikne. Spoločnosti založené na nejakej ideológie chápu vedu úplne inak, len ako podporu ducha svojej ideológie a zákazníka presvedčujú, že nepotrebuje tieto nemravné veci, pretože všetko čo potrebuje už má.
Keď zmeníte túto metódu, tento postup, zmeníte všetko. Dokazovať, že všetko je predom určené len jedine Bibliou je vedou, ktorá sleduje potreby človeka, považované za podvod.
Ak niekomu z viacmennej pravidelného chovania prírody vyplynie, že a i celý Vesmír môže mať svoj cieľ a zmysel, tak to chápem. Čo je podstata vzniku náboženstva. Avšak máme uveriť i tomu, že Boh lásky vedel dopredu aký bude človek, ktorého stvorí a preto vybudoval peklo dokonca ešte predtým než boli nejakí ľudia vôbec stvorení a potom na nás vypustil všetkých diablov, aby zabezpečil jeho prevádzku. Skrátka vymyslieť si démonov, ktorí spôsobujú choroby, alebo našepkávajú spravodlivým špatné myšlienky, vymyslieť večné peklo pre tých čo toto vysvetlenie neprijmú – to nie je zaplňovanie vedomosťami – to je demagógia. Vymyslieť si príbehy Jóba, či Abraháma s obeťou syna, či ako sa Boh rozčúlil nad ľuďmi, ktorých stvoril a všetkých utopil, to nemohol písať normálny človek, to musel byť psychopat bažiaci po moci. To už nemožno rešpektovať. Prisúdiť psychopatické sklony Bohu je už zámer ľudí, ktorý to urobili schválne, pretože magora sa ľudia viac boja, než keby bol normálny.
Pád Babylónu síce biblia predpovedala, podľa Izaiáša mal Babylon už v 8. stor. pred n.l. zostať v troskách navždy – Izaiáš 13:22 avšak po porážke Babylónu Asýrčanmi, Babylón nezanikol, ale znova uderil na Izrael ( r.586 pred n.l.) a obsadili Jeruzalem babylonským kráľom Nebukadnesar II. a všetkých židov odviedli do zajatia. Babylón bol zničení až v r. 130 pr.n.l. Také to proroctvá sú k ničomu, napríklad existuje proroctvo o konci sveta už viac ako tisíc rokov a môže sa nakoniec i vyplniť, čo nemusí mať s náboženskou predpoveďou nič spoločné i keď medzitým sa odohrajú veci, ktoré mal tento prorok skôr vedieť.
Zaujala ma veta z tohto blogu, že je zásadný omyl myslieť si, že budúcnosť ľudí je vo vzdelaní. O čo tu autorovi ide – hádam o presadenie uctievania náboženských bludov, pre ktoré sa napáchalo mnoho zla - je doslova zvrátenosť. Môžeme pochopiť ich motiváciu, ale nemusíme už ich nasledovať.
Ide tu o to či naše omyly sa dajú napraviť – a teda sú prijateľné, alebo sú nemenné a teda pre náš vývoj nebezpečné. Bez svetského vzdelania sa nikam nepohneme.
Držať sa len jednej knihy nie je vzdelávanie, ale ohlupovanie. Hlavné nebezpečie tejto knihy tkvie v jej diktátorskom presvedčení, že je neomylná a nadčasová, pretože bola inšpirovaná nadprirodzenými bytosťami, ktoré vedia najlepšie čo človek potrebuje, t.j. ako sa „dobrovoľne“ sťať ich otrokom. Vyrobené dôkazy o zjavení týchto svätých textov sú z ríše rozprávok, dohadov či snov, ktoré neobstoja pred žiadnou skúškou autentickosti.
Keďže túto „svätú pravdu“, ktorú prináša Biblia nemožno preukázať ani na faktoch akože by sa prostredníctvom Biblie znížilo utrpenie ľudí, ani ju Boh v realite nepotvrdzuje, tak vykladači Biblie vytvárajú dojem, že táto kniha povznáša ducha človeka, čo však predpokladá fyzicky trpieť inak sa nemôže naplniť. Svetská snaha o vylepšenie života tu na Zemi je chápaná ako úpadok duchovna ako návrat k pohanstvu, teda návrat ku konzumnej spoločnosti. Pritom je zaujímavé, že tam, kde vládne konzumný spôsob života nikto nemá záujem bojovať za pravdu - teda vraždiť celé národy duševných fanatikov.
Kto bezhranične miluje Boha, stáva sa Jeho rukojemníkom a pre ostatných ľudí na tejto planéte životu nebezpečným a od ľudskosti izolovaným elementom. Prepadnúť viere v Boha, opustiť svet reality a reálnosti, zbaviť sa schopnosti kritického myslenia a prijať koncepciu sveta v tvorbe ilúzií. Náboženská viera je totiž vysoko emočná, bez možnosti voľného prístupu k osvojeniu si jej zmyslu a jej potreby.
Kto so zdravým rozumom by popieral, že vstupom SK do EU nebude potrebovať i EU hlboké reformy? Globalizácia je ale aj kultúra vzájomných vzťahov a slobody. Môže vzniknúť blahobyt bez vzájomného obchodu, bez vzájomného poznania. Prečo aj cirkev brojí proti globalizácie, pretože oni globalizáciu cirkvi beztrestne zneužívali. Len prostredníctvom únie je možná kontrola nadnárodných monopolov v duchu zákonov. Tieto rozpory medzi rastom a rovnosťou sa nedá vyriešiť colnými opatreniami ani „diktatúrou proletariátu, či inej ideológie“.
Väčšina takzvaných chudobných robotníkov v iných ako západných štátoch sú v skutočnosti chudobní podnikatelia, ktorí sú vykorisťovaní, lebo nemali prístup k právnym a technickým prostriedkom ako sú napr. internet, pôžičky, medzinárodný obchod, ktoré globalizácia otvára pre každého.
Každá úspešná spolupráca nielenže dovoľuje plánovať projekty na ktoré samotný štát nestačí, ale i neuzatvorené hospodárstva cez globálnu deľbu práce vytvárajú dodatočnú hodnotu.
Turecko pred prevratom je niečo iné ako po prevrate, keď tam už 2 roky existuje stanné právo.
Výborne!
Unikátnosť americko-európskej kresťanskej civilizácie bola v tom, že sa jej podarilo za takmer dvetisíc rokov skĺbiť dva odlišné pohľady na svet, t.j. pohľad človeka z lesa, ktorá vidí viacero vysvetlení a pohľadu človeka z púšte, ktorý verí len slovám. Vyústilo to v zbožštenie slobody slova a v nevídanú myšlienkovú toleranciu. Tento mimoriadny jav sa v poslednom čase znova rozpadá, pretože média s odlišnými názormi nepolemizujú, nevyvracajú ich, nediskutujú z ich nositeľmi, ale rovno ich označia za dielo diabla, či v dnešnej dobe dielo Fica, či Putina. Všetky názory odlišné od názoru vyvolených sú buď klamstvo, alebo sledujú ruské záujmy, či inú ideológiu. Ľudia, ktorí nezastávajú rovnaký postoj ako tí, ktorí sami seba označujú za vyvolených - za elitu, sú hlúpi, nevzdelaní a preto podliehajú diabolskej propagande. Zvlášť, keď si dovolia vo voľbách voliť inak ako im oni odporučili.
Odporúčame