Ja nehovorím, že komunisti boli anjeli, za nimi stála tak isto zvrátená ideológia, že len proletariát má pravdu.
Ja nehovorím, že komunisti boli anjeli, za nimi stála tak isto zvrátená ideológia, že len proletariát má pravdu.
V týchto vraždách o ktorých píšeš ide o konkrétne "vinné" osoby, ktoré sú v spore s vrahom, ale u vrážd s ideologickým pozadím je dôležité vyvolanie strachu a dokonca je lepšie keď ide o deti, ženy, alebo náhodných okoloidúcich. To platilo i v minulosti - viď Biblia o zničení mesta, jeho obyvateľstva a dokonca i dobytka a to len preto, že vzývali iného Boha.
Vraždia síce teroristi, ale bez morálnej podpory náboženstva to nešlo v minulosti ani teraz. Jedine zvrátená ideológia, medzi ktoré patria všetky náboženstva bez výnimky dokážu presvedčiť človeka tak, že urobí to čo by mu inak mu jeho vlastné svedomie nedovolilo.
Keď čítam zbierku tvojich výlevov, tak dokázané je jediné, že nemáš všetkých päť pohromade.
Označiť za boha a urobiť ho predmetom uctievania možno čokoľvek, pretože v kresťanskom náboženstve nemá Boh žiadne vlastnosti i keď sa mu pripisujú rôzne zásluhy. "Boha nemožno popísať ani definovať".Čo však nebránilo v minulosti tomu, aby bol každý kruto trestaný za to, že si definoval Boha inak ako cirkev.
V skutočnosti pojem Boha slúži len na zneužívanie nevedomosti a strachu ľudí na jednej strane a sľubmi nesplniteľných služieb na strane druhej k získaniu bohatstva a moci. .Ako dôkaz existencie Boha uvádzajú domnienky, že jedine nimi vytvorený nedefinovateľný Boh mohol stvoriť svet..
Preto bol vymyslený i Duch svätý, ktorý sprostredkováva porozumenie nezrozumiteľných slov božích s jeho božskými činmi.
Máš pravdu zatvrdlých náboženských fanatikov nezmeníš - stále budú veriť nereálnym mýtom, ktoré odporujú základným prírodným zákonom.
Ak nejaký človek, ktorý o sebe vyhlasoval, že je ateista i keď ani nevedel čo to je a naraz precitne a stane sa veriaci je to dôkaz o existencie Boha. Ak však nastane opak a človek precitne a pochopí, že žiaden Boh neexistuje, alebo pochopí že cirkev nie je dôležitejšia ako vlastné svedomie tak sa stane odporným odpadlíkom, čo je dôkazom existencie Satana.
Nevedel som kto je Raymond Franz o ktorom sa píše v blogu, tak som si ho vygoogloval. Zistil som som, že až do roku 1980 bol členom ústredného výkonného výboru Svedkov Jehovových. Po tomto dátumu aj so svojou manželkou dobrovolné odišiel z tejto organizácie a začal písať o jej praktikách, pretože si uvedomil, že celý svoj život žil v lži, ktorú i sám pomáhal vytvárať pomocou nerealistických mýtov. Po roku 1975, keď mal prísť Armagedon začal uvažovať a pochybovať o správnej ceste tejto organizácie, kde lojalita k organizácie bola dôležitejšia ako samotná viera, ako hlas svojho svedomia.
No, práve nielen že skresľuje históriu a ospravedlňuje vrahov, ale nakoniec dáva úplne nepodložené nádeje, ktoré dosiahneme, ak budeme dodržiavať jej zatuchnuté pravidlá.
Pojem ako kráľovstvo božie predstavuje len abstraktní obraz, ktorým chceli kňazi prideliť titul kráľa svojmu Bohu a to zvýraznením prevahy Hospodina nad ostatnými pohanskými bohmi. Predpokladajú, že panovanie Hospodina je podriadení celý svet, dokonca i celý vesmír, o čom samozrejme nemajú najmenšie dôkazy.
Keby to bola pravda, tak náboženstvo tohoto Boha i keď hlása lásku a milosrdenstvo by bolo už v minulosti pilierom mieru. V skutočnosti toto náboženstvo nie je schopné presadzovať mier pokiaľ sa spojí s politicko-právnym usporiadaním štátu, pretože proti inovercom sa vždy presadzovalo len násilím.
Preto každé posilňovanie významu tejto knihy nie je recept na odstránenie vojen, skôr ich naplnenie. Čím bolo horšie, tým sa cirkev mala lepšie.
Každé náboženstvo je rovnaké - viď citáty z Biblie:
V Numeri 31:17-18 Mojžiš vyvolený Bohom má prejav k veliteľom vojska a vraví: „Zabite každé dieťa mužského pohlavia, zabite každú ženu, ktorá nie je panna. Nezabíjajte mladé panny, ponechajte si ich pre seba.“
„Ak zistite, že v niektorom meste uctievajú iného Boha, musíte toto mesto napadnúť a úplne zničiť všetkých jeho obyvateľov, rovnako ako všetok ich dobytok. Potom musíte nakopiť celú korisť uprostred ulice a spáliť ju. Podpáľte celé mesto ako obeť Pánovi, vášmu Bohu. Mesto musí ostať v troskách navždy, nesmie byť nikdy znovu postavané. Nenechajte si nič z koristi, ktorá bola odložená bokom, aby sa zničila. Potom Pán zmení svoj neskrotný hnev a bude k vám milosrdný. Zmiluje sa nad vami a urobí z vás veľký národ, tak ako slávnostne prisľúbil vašim predkom: …Pán, váš Boh bude k vám milosrdný iba ak ho budete poslúchať a dodržíte všetky jeho príkazy, ktoré vám dnes dávam a budete robiť to, čo sa mu páči. (Deuteronómium 13:13-19)“.
Ešte tak pridať o vode nejaký citát z Biblie, ako napríklad ako Boh oddelil vodu na Zemi od vody nad oblohou a pomenoval ho nebom, či ako trestal nevinných ľudí potopou, povodňami, krupobitím, mrazom, čím spôsobil prinajmenšom očisťujúci hladomor.
Alebo aké konal zázraky - chodenie po vode, premena vody na víno, či iné zázraky odvodené z vody - preto sa im hovorí podvody.
Viera v Boha je tiež len ilúzia, ba dokonca ilúzia, ktorá by mala mať svoje označenie ako psychická diagnóza. Pretože o aké šťastie tu ide - také aké prežívajú pacienti na psychiatrickej klinike? Pravé šťastie je pocit, že máš rodinu, deti a že pre nich žiješ, a nie pre nejakú neviditeľnú, nehmatateľnú predstavu.
I Steve Jobs pochopil až na smrteľnej posteli, že jeho rodina nie je nehmatateľná firma, ktorá keď ju potrebuje tak ako Boh nie je prítomná.
Desatoro si robí výhradný a ničím nespochybniteľný pôvod od Hospodina - to, že je prevzaté zo starších kultúr s inými bohmi dokazuje i to, že ho na ďalších stránkach Biblie nedodržuje ani sám židovský, či kresťanský Boh.
Teda Boh obdaril ľudí a anjelov slobodnou vôľou a čo diabli tých neobdaril slobodnou vôľou? Alebo Boh nestvoril diablov - veď doteraz mohli za všetko zlo. O diabloch títo umelci slova taktne pomlčali, pretože by museli pripustiť, že i ich stvoril Boh, pretože Boh stvoril údajne všetko.
Anjeli, diabli sú rovnaký výmysel ako Boh, pretože podstatným znakom Boha je jeho moc nad ľuďmi - a z toho vyplývajú všetky tieto táraniny o úmysloch Boha, o dobre a zle.
To je zaujímavé, že nemožno očakávať, že veda každé biblické prehlásenie i vedecky dokáže, čo samozrejme neznamená, že nie sú pravdivé. Avšak to, že evolúcia je fakt, nielen vedecky dokázaná, je samozrejme nepravda, pretože nie je o tom nič v Biblie, ktorú nadiktoval vraj sám Boh.
Kedy už konečne pochopíte, že ste v zajatí povier a výmysloch, ktoré diktátori potrebovali presadzovať, aby si mohli robiť čo chceli, pardon, čo chcel ich vymyslený Boh, ktorému doteraz určujú úlohy aby bol, keď treba prísny, ale u tých, ktorí sa podajú i milostivý.
Kde máte skutočné dôkazy o existencie Boha, všetko je len viera a vaše želania, ktoré sa nikdy nemôžu splniť.
Sugescia môže mať pozitívne účinky pre odblokovanie samoliečivých procesov, ktoré v človeku driemajú, ale s Bohom to nemá nič spoločné. Akurát sa tak lepšie tieto služby predávajú.
Rus Kašpirovský v 70-80 rokoch 20 stor. mal podobné schopnosti a ozaj svojou sugesciou nielen vyliečil veľa ľudí, ale dokázal priviesť pacienta bez pomocí utišujúcich prostriedkov do takého stavu, že necítil bolesť pri chirurgických operáciach.
Avšak ako sám niekoľkokrát povedal, tieto jeho vlastnosti nemajú nič spoločné s Bohom a ani ich nikdy nezneužil vo svoj prospech, ani v prospech nejakých podvodníkov, ktorí obchodujú s výmyslami o Bohu.
Asi si si nevšimol, prečo vznikali vojny - nie preto, že ľudia žili v blahobyte, ale preto, aby že im predložili ideológiu, ktorá vyrieši ich strádanie, poukázaním na toho koho treba zničiť. Materiálny blahobyt, zvyšovanie všeobecnej vzdelanosti, presadzovaním ľudských a občianskych práv podrýva tradičný koreň presadzovania rôznych duchovných ideológií, čo osvietení chápe ako úpadok, duševnú biedu a označuje to ako konzumnú obmedzenosť a duchovnú plytkosť čím prezentuje potrebu zbytočného duchovna.
Toto lipnutie na jednej pravde, my a tí druhí, biele a čierne spôsobilo doterajšie náboženské či iné vojny založené na "správnej" ideológie, ktoré po stáročia utápali svet v krvi.
Koncetračné tábory vymysleli už v 16 stor. jezuity a nebolo to z dôvodu zabezpečenia blahobytu, ale opačne z dôvodu upevnenia tej správnej ideológie i za cenu ničenia ľudí. Tam, kde nehraje hlavnú úlohu ideológia - duchovno, ale snaha o blahobyt, tam určite nevznikne sebazničujúca vojna - viď škandinávia.
Čo to stále trepete o náhode, to predsa evolucionisti nikdy netvrdili, že život vznikol náhodou. Tvrdili len, že život pre svoju existenciu je schopný využiť i náhodné javy.
Prirodzený výber je kumulatívny proces, ktorý rozkladá problém nepravdepodobnosti na malé úlomky celku, ktoré sú pravdepodobné. Napríklad keď vznikne nový prameň, voda tečie kade – tade, ale postupne si vyhĺbi svoje koryto aj cez skalu a vrchy i keď medzitým nastane niekoľko povodní a omylov, než sa voda dostane do mora. Cesta rieky nie je náhodná, ale vyplýva z podmienok a prírodných zákonov.
Vývoj života je úžasne zladený tiež na základe zákonov prírody, ktoré majú ďaleko od náhody. Samozrejme, že je oveľa jednoduchšie si týmto nezaťažovať hlavu a usúdiť, že toto všetko má na svedomí nejaký neviditeľný čarodejník – o ktorom nikto nič konkrétne nevie, len si jalovo predstavujú ako to všetko vyčaroval. To už je ten správny vedecký prístup.
Ako si Jehovisti , že zabezpečia toto nebeské kráľovstvo:
Všetci verní poddaní tohto Kráľa musia nasledovať jeho príklad a vo všetkom pokorne uznávať Jehovovu zvrchovanosť. Len tí, ktorí to robia, budú môcť žiť v novom svete, ktorý sľúbil Boh. (Zech. 14:16, 17)
Žalm 45:4. Vojna, ktorú vedie tento Bojovník a Kráľ, nie je dobyvateľské ťaženie s cieľom zmocniť sa nejakého územia a podrobiť si jeho obyvateľov. Je to spravodlivá vojna s ušľachtilým cieľom. Kráľ bojuje „vo veci pravdy a pokory a spravodlivosti“. Tá najdôležitejšia pravda, ktorá musí byť obhájená, sa týka Jehovovej univerzálnej zvrchovanosti.
Jehova dal Kráľovi pokyn, aby si „pripásal k stehnu meč“, čím ho poveril, aby viedol vojnu proti všetkým odporcom Božej zvrchovanosti a aby vykonal nad nimi Boží rozsudok. (Žalm 110:2)
V Jeremiášovom proroctve čítame: „Toho dňa budú pobití od Jehovu istotne z jedného konca zeme až na druhý koniec zeme.“ (Jer. 25:33)
Odporúčame