Vo vašej jehovistickej Biblie je to asi inak, tam Mojžiš, či David sú označený hádam ako zločinci.
Vo vašej jehovistickej Biblie je to asi inak, tam Mojžiš, či David sú označený hádam ako zločinci.
Či už ide o vychvaľovanie zločinu, pornografie, pohlavnej nevery, alebo klamanie, dvojtvárnosť,ktoré sa javí ako spôsob náboženského života, vojny xenofóbia, autoritárstvo ako jediný správny spôsob vládnutia, to všetko nájdete jedine v Biblii. Kde inde nájdete, aby pravda sa stala paródiou a jej dokazovanie sa točilo v uzavretom kruhu?
Keď počas kraľovania Márie Tudorovej (1553-1566) uškrtili a upálili Tyndala za to, že preložil Bibliu do reči ľudí asi bolo potrebné utajovať tieto bohumilé informácie, pretože vtedy a aj dnes sa tam našli také potvrdenia, aké kto zachcel. Biblia patrí medzi knihy rozprávok, mýtov, povier a folklóru a nie medzi vedeckú literatúru.
Pokiaľ človek získava moc nad prírodou, deje sa len pomocou vedy - nie je nič známe, že by uctievanie Biblie prinieslo nejaké pozitívne výsledky. Vedci nevkladajú do svojich prác mágiu, mýty, svätosť ani vieru.
Takéto "vedecké práce" o potrebe milovať Boha, či vnímanie Ducha sú k ničomu ak ich nedokážeme identifikovať.
Áno :"Obdobie staroby je naozaj najvyšším časom na to, aby sme hľadali a našli odpovede.."
Ja mám 70, čo je v priemere dosť. Až v penzie som začal riadne uvažovať o živote, dovtedy som nemal na to čas. Čím dlhšie nad tým uvažujem, tým som presvedčenejší, že myslenie znamená pýtať sa na citlivé veci, ktoré sa nám zdajú ako hotové veci: " Naozaj duša je nesmrteľná a čo bolo s dušou pred narodením, keď sme tu neboli to nás neznepokojuje; Diabol má reálnu fyzickú podobu a preto asi na neho Boh nemôže; Boh je láska a pritom nás zabíja sprava-zľava, bez pochopiteľného dôvodu; Ježiš zomrel za naše hriechy a pritom obdivujeme biblického Davida, ktorý spáchal cudzoložstvo a genocídu, atď.
Máme milovať ľudí, ktorí už dávno nežijú a zabúdať na živých. A čo si mám myslieť o láske k Bohu, ktorý reálne neexistuje.
Záver: Všetko je len umelo vytvorená viera, ktorá vznikla na základe rafinovanej konšpiračnej teórie, domnienok, bez dôkazov. Tých, ktorí tomu veria, treba ľutovať, pretože sú už mŕtvy.
Najväčšia konšpirácia v dejinách je náboženstvo jeho dogmy a tzv. existencia bohov.
No, až prišli kresťanskí "demokrati" až potom nastala doba temna.
Lenže vy sa chcete zmocniť celosvetovej vlády - Ježiš Vám to "sľúbili", kam potom sa potom presťahujeme.
Potrebuje Boh, ktorý je všemohúci , aby ho ospravedlňovali nejakí náboženskí príživníci - nepotrebuje, potrebujú to len tí náboženskí fanatici, aby neustále utvrdzovali vo svojej viere. Pretože nevedia pochopiť prečo už nevládnu - veď im to Boh sľúbil, prečo ak hovoria, že Ježiš sa zmocnil vlády nad svetom v r. 1914 a pritom dopustil dve strašne celosvetové vojny a nes počet iných zbytočných konfliktov. Prečo?
Je jednoduché vysvetlenie, a to keď konečne pochopíte, že okrem vašich hláv žiadny Boh neexistuje. A konečne sa začnete zaoberať užitočnejšou činnosťou ako vymýšľať všelijaké utešujúce vysvetlenia.
Ja sa otrokom necítim, pretože nie som zviazaný Bohom, ktorého vymysleli otrokári.
Tvoj Boh mi nič nedal, ani ťa nepoznám. Ja si život vážim pretože zmysel života nevidím ako službu tlstým darmožráčom a súdnym dňom môžeš strašiť len ľudí s detským rozumom.
Prepáč, že neuctievam tvojho Boha, či lepšie povedané tvoju predstavu Boha, ktorý vznikol v tvojom nervovom systéme - teda tvoj Boh si ty, pretože mimo teba žiaden Boh nie je.
Aký život, keď len živorite.
Prvou obetou v teokratických režime sú občianske práva. Potom sa likviduje rôznorodosť a súťaživosť- dve základne podmienky pokroku.
V takomto prostredí stráca život svoju iskru a zmysel.
Boh môže miliardy rokov vzdialenej galaxie tvoriť novú hviezdu a zároveň sledovať každého človeka čo robí a načo myslí a ešte si to bude i pamätať, aby na poslednom súde bol spravodlivý. Jeden nezmysel za druhým. Je ľahko predpokladať, že Boh dokáže toto všetko, lebo je Boh - že na to neexistuje žiaden dôkaz to vás už netrápi.
Myslenie znamená pýtať sa citlivé veci: Ježiš zomrel za naše hriechy, Boh je láska a pritom..., Diabol má reálnu fyzickú podobu, telo panny Márie sa vznieslo do neba, pápež je neomylný, duša žije i naďalej a tak ďalej...
Martin Luther: Nie je nič nebezpečnejšie pre vieru v Boha ako rozum. Rozum je diablova nevesta a najväčší nepriateľ Boha. Treba ho klamať, oslepovať a zničiť. Vieru musí pošliapať pod svojimi nohami všetok rozum, vnímanie a chápanie.
Všetky teológie majú strach aby logika prenikla do argumentačnej stavby náboženstva - lebo to by bol koniec Boha.
Sám píšeš "A energia musí odniekiaľ prichádzať, jej zdroj môže byť kľudne aj Boh" či skôr niečo logickejšie a nie nereálna nadprirodzená bytosť.
Samozvanci ste tu vy, nikto vás nikdy nevolil a ani voliť nebude. Pretože vláda teokracie je najhrubšia diktatúra.
V teokracie sa nedozvieš o korupcie, pretože také niečo prezradiť a zverejniť by rovnalo samovražde.
Vybudovať lepšiu spoločnosť na zemi je možné, avšak je to niečo úplne iné ako si predstavujú náboženskí fanatici, ktorí žijú z mýtov minulosti a preto robia všetko preto, aby obmedzili to o čom sa v Biblie nepíše, t.j. slobodu konania, svetské vzdelanie a z toho titulu čo najviac očiernili vedu, demokraciu, čím by nás doviedli všemocnej teokracie, z ktorej nebude úniku. Tých čo nenávidia predstavuje veľký podiel našej populácie (ženy, homosexuálov, ateistov, členov iných náboženstiev, národov). Kruté prenasledovanie a intolerancia bola v minulosti u týchto režimov typická ale nie náhodná, pretože takéto zaobchádzanie s názormi človeka vyplýva zo samotnej podstaty náboženstva, konkrétne z toho na čo si robia absolútne nároky.
Preto ak chceme budovať lepšiu spoločnosť, najväčší problém bude ako demokraticky zabrániť takmer istému zasahovaniu súčasných agentov kšeftujúcich s mýtmi.
"vyliatie sily skrze Ducha Svätého a keby sa toto pravidelne každý rok nedialo stvorenie a všetko v ňom by zaniklo"
Kto je tu otupení náboženskými fantazmagóriami, že už nedokážu vnímať realitu. Fanatici tomuto svetu nijak nikdy nepohli, len zvádzajú svet vždy do skazy.
Odporúčame