O tajomstve ľudského utrpenia
Autor nám tu chce nahovoriť, že naše utrpenie je výsledkom božej spravodlivosti. Po katastrofe tí čo prežijú ďakujú Bohu, pričom zabúdajú na pravého záchrancu a tí čo neprežili - si to asi zaslúžili..
Uvediem príklad: Pápež Ján Pavol po atentáte ho 14 hodín operovali aby ho zachránili a keď precitol ďakoval Panne Márie, pretože ona vytlačila strelu mimo srdca. Chirurgom z nemocnice sa ani nepoďakoval.
Nedávno v TV ukazovali príbeh, kde mladý vodič so svojou spolujazdkyňou dostali šmyk, prerazili zábradlie a padli do rieky. Vodič sa dostal von, ale spolujazdkyňu nechal v aute, keby sa tam neobjavil blízko bývajúci občan, ktorý skočil do studenej februárovej vody a nevytiahol ju bola by zahynula. Keď sa prebrala, ďakovala nebesiam, že tam hore na ňu nezabudli.
Ja si skôr myslím, že Boh je to zlo, ktoré našepkalo atentátnikovi aby vystrelil, Boh spôsobil, že dostali na aute šmyk a len správny ľudia dokázali napraviť jeho nespravodlivosť. Žijeme medzi ľuďmi, Boh nám nijak nepomôže.