Jób 38: 23 ktoré uschoval som na deň pohromy, na deň veľkej bitky, vojny nemalej. 24 Kdeže cesta je ta, hmly kde delia sa, po zemi sa šíri vietor východný?
Kde sa tam píše o svetle
Jób 38: 23 ktoré uschoval som na deň pohromy, na deň veľkej bitky, vojny nemalej. 24 Kdeže cesta je ta, hmly kde delia sa, po zemi sa šíri vietor východný?
Kde sa tam píše o svetle
Hlavná iracionálnosť náboženstva je v tom, že dáva prednosť utešovaniu a nabáda k pokore pred pravdou, že vôbec žiadnu nadprirodzenú bytosť nepotrebujeme, pretože oni ani nepotrebujú nás. Izaiáš 41:24:" V skutočnosti nie si ničím a tvoja práca nie je ničím." Načo potom Boh, či Duch svätý podľa Biblie nás žiada, aby sme niečo vykonali podľa jeho pokynov, keď sme ničím, pretože na skutočný svet nemajú žiaden dopad (Teraz som urazil Ducha svätého a budem pykať - už sa teším).
Ak nie je skutočný vzťah medzi Bohom a prístupným svetom, je predstava Boha pre človeka bezvýznamná.
Žijeme s prírodou a príroda vznikla postupne evolúciou a k nej sa treba prispôsobovať a meniť ju pre naše potreby.
Príroda nie je ani za nás, ani proti nám; nedáva nám ani odmeny, ani netrestá. Ak sa nám nepozdáva ako veci dopadajú , môžeme sa ich pokúsiť zmeniť. Život je hra a máme vždy nejaké možnosti ako ho zmeniť, či zmierniť nepriaznivé dopady, aj keby nás postretlo akékoľvek utrpenie.
Kde si zobral tento výrok "´Kdeže je cesta, na ktorej sa rozdeľuje" prečítal som knihu Jóba síce v katolíckom preklade, ale nič tam také nie je.
Najbližšie je v knihe 38 Job"18 Po šíravách zeme si sa rozhliadol? Ak ju celú poznáš, nože rozpovedz: 19 Kadiaľ vedie cesta k svetla bydlisku, kde zas majú svoje miesto temnoty"., čo ale nemá nič spoločné s podstatou svetla.
To jest, najprv musíte platiť zástupcom Jahveho, aby mohli slobodne haniť celý svet, pričom je zrejme, že do katastrofy nás vždy hnali fanatici, ktorí nespolupracovali, pretože vždy uznávali len vlastne názory a ostatných pokladali za menejcenných
Jedným z ďalších "kazítok" je, že občan po roky odvádzal z platu určité percento, ale inflačne zvýšenie dôchodku nie je percentuálne, ale všetkým prideľuje rovnakú sumu.
Ja, viem poviete si môže sa prihlásiť do druhého piliera dôchodkového systému, a či chce, alebo nie musí sa tak urobiť a zverovať do rúk súkromným spoločnostiam, pretože to čo sa robí v 1.pilieri je demotivujúce a podporujúce podvodníkov, ktorí neodvádzali a zatajovali príjmy . Čo, ale mali robiť ľudia, ktorí urobili pre túto spoločnosť najviac, ale mali blízko do dôchodku, alebo už boli v dôchodku, keď založili 2.pilier - čo znamenalo, že pre nich nemohol byť 2.pilier prínosom a dôverovali 1. pilieru, ktorý už vtedy bol dostatočne solidárny s menej zarábajúcimi občanmi a to pri výpočte dôchodku.
Vláda síce sľúbila, že sa vráti k percentuálnemu zvyšovaniu dôchodkov, po r.2016, ale už tomu nikto neverí, keď sa podporuje tých, ktorí úmyselne neodvádzali časť svojich príjmov do sociálnej poisťovne.
Náboženskí predáci trávia celý život zamotaní v obrovskej spleti lží, kde všetko, o čom je reč, sa nedá overiť. Ako možno overiť, že božích očiach keď budeš milosrdný budeš nádherný, keď na jednej strane Boh v Biblie schvaľuje genocídu, vraždy, otroctvo a na druhej strane zase vyžaduje lásku hlavne k sebe. Je to prešpekulované divadlo, kde hlavným záujmom nie je „náboženstvo“, ani „správanie sa v živote“, ale ako navnadiť, či postrašiť poslucháčov, aby sa s ľahkým srdcom zbavovali svojich úspor.
Danniken je voči Vašim predstavám o Bohu, nebi len obyčajný príštipkár.
Rozumieš tomu ako vzniklo kresťanstvo, veľmi podobne. Viď http://janko2005.blog.pravda.sk/2014/08/15/a…
Myslíš si, že Moslimovia milujú svojho Boha menej, skôr opak je pravdou - sú ochotné za neho položiť aj život-
Len nehovor, že vzývajú falošného Boha, to isté si oni myslia o tvojom Bohovi.
K čomu sú dobré veľkolepé sľuby "Bohov" za vašu lásku, len k tomu, aby z Vás urobili pokorných idiotov.
Existuje zlaté pravidlo, ktoré je známe už viac ako 2500 rokov "Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe". Toto pravidlo vychádza skôr z rozumu ako z lásky a to pomohlo podľa priebehu dejín viac pri jednaní o mieri ako láska.
Preto si myslím, že nám láska k Bohu veľmi nepomôže, najmä keď nevieme o koho ide, lebo potom býva láska nestála, nábožensky a rasovo zaujatá, ľahko prejde i do zničujúcej žiarlivosti. Treba sa pridržiavať hodnotových štandardov namiesto naháňania sa za iluzórnymi cieľmi, aby sme si plne vychutnali túto hru, ktorú nazývame život. Človek, ktorý žije etickým životom a nekastuje ľudí je šťastný a to vôbec nevylučuje aby etickým človekom bol ateista, či človek, ktorého Boh vôbec nezaujíma.
Žiadajú od nás, aby sme pripisovali význam veciam, ktoré ho nemajú, a prispôsobili sa k ich poverám a to takým spôsobom, že sa uvedieme do bezvedomia, t.j. do takého stavu, aby sme necítili potrebu myslieť.
Takýto "znovuzrodený" človek opantaný halucináciami je natoľko vzrušený z blízkosti Boha, že si vôbec neuvedomuje svoju drogovú závislosť - z ktorej sa, ale vyspať nedá.
Cieľom tohoto snaženia nie je zlepšenie morálky (veď hriech a smrť bude zrušený), ale dosiahnutie pokoja a preto zavrhuje všetko, čo tento pokoj narúša - vlastne sa už porúčajú..
Viem, to bolí, keď Vám niekto povie, že anjeli, ktorí Vás ochraňujú, Satan, ktorý je zodpovedný za naše zle skutky - neexistujú. Preto radšej veríme bájkam a rozprávkam, ktoré sľubujú ružové zakončenie života.
Avšak položili ste niekedy otázku: Ako môžeme veriť, že dobrotivý Boh stvoril i svet plný satanov, ktorí čakajú na to, aby plnili jeho pomstychtivé pokyny. Boh podľa Biblie vybudoval peklo ešte skôr, než na svete boli nejakí hriešnici a jeho zámer bol od začiatku husto naplniť peklo.
To, že Stvoriteľ vlastne nič nenapísal a že proroci nič nenapísali, čo už ľudia dovtedy nevedeli Vám vôbec nevadilo, aby ste nenavymýšľali chiméry, ktoré nemajú s realitou nič spoločné.
Žiaľ, taký kozmický zákon tu ešte nemáme, ktorý by stanovil , že pravdou sa musí stať to, čo si želáme.
Mimochodom, kto vymyslel tu idiotskú predstavu neba?
Čo to má byť za božstvo schopné stvoriť anjelov a ľudí na to, aby mu spievali na jeho slávu vo dne v noci po celú večnosť. Potom sa súcitný Boh musí postarať, aby do neba sa nedostala nijaká inteligentná duša, to by túto zábavku asi pokazilo.
Nakoniec, čo ak naša planéta je peklom jednej inej planéty a preto tu Boha nevidíme ani nikdy vidieť nebudeme.
Hlavný smer týchto temných cieľov je zameraný na:
- uchopenie moci a to i za cenu vojny (veď Boh je vždy na našej strane),
- získavanie obrovských majetkov, napr. uvádzaním veriacich do omylu, že v druhom živote bude o nich postarané,
- posilňovanie pozícií fanatikov, ktorí vidia znamenia konca sveta pre posilnenie horeuvedených cieľov,
- učenie sa predsudkov, o nadržiavaní otroctvu, o opovrhovaní homosexuálmi, o podceňovaní žien, o pohŕdaní jednotou rodiny.
A keby po čase chcela odísť z tejto služby - nemá nárok ani na dôchodok, pretože za tie roky služby, cirkev za ňu neplatí odvody do sociálnej poisťovne.
Čo sú to tie temné ciele? V tomto prípade sledujú zo ženy, ktorá sa má radovať z vlastnej rodiny a svojich deti, bezplatnú slúžku pre ich potreby, ktorá sa na nič nepýta, nečerpá materskú dovolenku a robí prácu, ktorú by nikto zadarmo nerobil.
Čo sú to ranné hviezdy - hádam nie Venuša.
Tieto citáty sú na úrovne diskusie v blázinci. Ďakujem, ešte som sa nezbláznil.
Každá filozofia, ktorá je postavená na viere v nadprirodzené sily, nie na realite, overených dôkazoch je zvádzajúca, a teda sleduje temné ciele i keď tvrdí, že ide za svetlom.
Odporúčame