verš na rozjímanie – kto hľadá ten nájde
Biblia je kniha bájok a rozprávok,
a je dobrá pre tyranov, ktorí chcú, aby si ľudia vzájomne podrezavali krky, pretože Boh veril, že vojny riešia problémy,
je dobrá pre tých čo hromadia bohatstvá, ale na to aby odškodnili tých, ktorí boli poškodený Bohom cez vyvolanú katastrofu,
je dobrá pre fanatikov, aby šírili fantázie o nadprirodzených bytostiach a dejoch,
je dobrá na učenie sa predsudkov, o nadržiavaní otroctvu, o opovrhovaní homosexuálmi, o podceňovaní žien, o pohŕdaní jednotou rodiny,
skrátka je dobrá pre tých, ktorí nemajú dobré úmysly, keď maskujú chudobný obsah Biblie a klamstva - nadčasovosťou
Nikto doteraz nedokázal, že uctievanie Biblie prinieslo nejaké pozitívne výsledky - práve naopak, čím väčší znalec Biblie, tým väčší klamár.
Kto sa spolieha len na jedinú knihu - ako odpoveď na všetky otázky, nie je nadčasový, ale ustrnul a je neprispôsobivý voči iným hoci aj správnejším myšlienkam.