Ak jeden deň rval niekoľko miliónov rokov, potom sa nečudujme, že Boha nie je nikde vidieť - je predsa v 7 dni a bude odpočívať tiež niekoľko miliónov rokov. A nejaký otroci viery, či rôzni vykladači jeho činov sú mu ukradnutý.
Ak jeden deň rval niekoľko miliónov rokov, potom sa nečudujme, že Boha nie je nikde vidieť - je predsa v 7 dni a bude odpočívať tiež niekoľko miliónov rokov. A nejaký otroci viery, či rôzni vykladači jeho činov sú mu ukradnutý.
Z toho vidieť, že viera v Boha je hlavne pre otrokov, ktorým stačí vysvetliť svet ako zázrak a viesť reči o rovnosti, ale až po smrti.
Náboženstvo spoznáte podľa toho, že sa jeho „Boh“ pribúdaním vedomostí od veriacich čoraz viac vzďaľuje a zmenšuje. Boli časy, keď Boh bol všade. Potom už len za veľkým treskom, za vývojom zvierat a ľudí, za zákonmi, ktoré to tu riadia. Teraz je už i za matematikou.
To všetko neprotirečí viere, ibaže ma zaujíma, kde to stojí v biblii?
To opis prostredia rozprávky o Červenej Karkulke je tiež vierohodný, ale to neznamená, že vlk naozaj hovoril ľudskou rečou.
A to má byť dôkaz o božskej podstaty Krista, že nejaký odborník v chémie povie ako náboženský laik, že tituly vtedajších hodnostárov sú správne.. A aký historik Lukáš, však inak tvrdíte, že evanjelisti boli pomaly súčasníci Ježiša Krista, tak bodaj by sa mýlili v opise prostredia - potom by im ich súčasníci už vôbec neverili.
Títo evanjelisti sú vôbec jediný vtedajší "historici" čo píšu o Ježišovi Kristovi, nijaký iný seriózny historik vtedajšej doby o ňom nepíše a mal by, keď urobil toľko zázrakov..
To už tu bolo v Európe, tá doba sa volala doba temna. Vláda, ktorá čerpá rozum z 2000 rokov zatuchnutých právd, kde veda, všeobecné školstvo, všetkým prístupne zdravotníctvo, demokracia a ocenenie kvalitnej ľudskej práce nehrá žiadnu úlohu, inak ani dopadnúť nemôže!
Deti majú vždy veľa otázok, ale už menej rozumejú tomu, čo im je odpovedané - preto sa stále pýtajú.
To nie sú žiadne presvedčivé dôkazy o existencie Stvoriteľa, pretože sám život si sám riadi rovnováhu síl, ktorú potrebuje. Navyše život môže vzniknúť i pri inom základe, aký je na Zemi.
Čo je vlastne život. Kde je hranica medzi živou a neživou hmotou. V prvých moriach samovoľne vznikali koncentrácie makromolekúl - bielkovín, ohraničené určitou membránou, ktorá dokázala prijímať nové látky, ale aj vylučovať ak sa ukázali ako nepotrebné – čím vznikali vnútorne biochemické procesy. Tieto systémy ľahko zanikali a ani sa nevedeli množiť, t.j úspešne zmeny replikovať i do ďalšej generácie svojich potomkov.
Bol to život – asi nie. To jedine mohol niekto stvoriť, ale to, že sa úspešne zmeny začali prenášať do ďalšej generácie, to so Stvoriteľom nemá nič spoločné – to vzniklo ako potreba úspešných organizmov.
To je zmysel života malého človeka - strkať sa "veľkým" do ----
K čomu je dobrý takýto nacionalizmus? K zachovaniu moci neomylných.
Ľudia potrebujú zamestnanie, aby si zarábali na živobytie. Na to treba neustále niečo vyrábať, poskytovať služby.
Aby tomu tak bolo je nutné i tovar kupovať. Mierna inflácia napomáha predaju, pretože tovar dnes je lacnejší ako zajtra. Napomáha k investíciam, pretože sa neoplatí šetriť, ale investovať do znižovania nákladov aby mali podnikateľ vyššie zisky.I ľudia budú spokojnejší, keď sa im i keď opticky budú neustále zvyšovať platy.
Naopak revalvácia spôsobuje síce stabilitu cien, ale aj útlm investícií, čo môže mať v dlhodobej perspektíve najmä v zahraničnom obchode neblahé následky.
Priznám sa, že som článok celý nečítal, ale s názorom v nadpise jednoznačne nesúhlasím.
Politici chcú predovšetkým jedno: aby im nikto, ani títo vplyvní impotenti združovaní v poľovníckych spolkoch nerobili problémy. Tak si ich predchádzajú a sú k ním dobrí.
To je však zbabelosť, i keď bežne sa to volá cnosť. Takouto politikou, kde úspechom je urobiť z vlka psa a zo samotného človeka najlepšieho domáceho miláčika pre lepšieho človeka, dosiahneme len impotentnú spoločnosť.
Aj komunisti pochopili, že bez vzdelania to nepôjde - len táto lenivá chamraď si myslí, že sa dostane k moci balamútením ľudí zatuhnutými rozprávkami.
Keď už si začal s tým rasistickým rozdeľovaním škôl - tak ti pripomínam, že Ježiš bol žid a žiadnych kresťanov nepoznal - takže tá oznamovacia veta patrila len židom.
Tvrdenie, ktoré sa nedá dokázať ani vyvrátiť je výmysel. Veriť výmyslom môže len dogmatický primitív, ktorý tým maskuje prázdnotu svojej mysle, vetami nad ktorými sa nikdy nezamyslel.
Čo je na tom šťastné, keď vás niekto vlastní, Tak môže uvažovať len nevyliečiteľný otrok.
Teológia jednotlivých náboženstiev je akási veda o Bohu. Nikto nevidel nebo, či peklo, ani jeho obyvateľov – tak o čom je toto štúdium – o vymyslených historkách a domnienkach fungovania vecí, ktorých existencia sa predstiera. Dohodnúť sa v tomto na niečom z rôznych náboženstiev je nemožné, pretože tieto predstavy existujú len v hlavách vyvolených, ktoré ich spísali do náboženských žiarlivých príbehov, a to tak, aby znemožnili delenie si koristi s vykladačmi iných bohov.
Dôveryhodné náboženstvo preto nemôže existovať, nielenže preto, že nemožno komunikovať s bytosťami, ktoré neexistujú, ale hlavne preto, že výsledky komunikácie samých so sebou ako základ každého náboženstva je vyhradení len vyvolením v náboženskej obci, ktorí nerozoznajú rozdiel medzi reálnou skutočnosťou a slovami svojho Boha na ktorého presúvajú všetku zodpovednosť.
V čom sa potom môžu zhodnúť, jediné v tom, že bez nich charita nemôže existovať a teda je potrebné ich neustále dotovať.
Náboženskí fanatickí vykladači trávia celý svoj život zamotaní v obrovskej spleti lží, kde takmer všetko, o čom je reč, sa nedá overiť. Môžu si o sebe domýšľať, že sú vrcholom dokonalosti vo svojej zbožnosti, lenže ak nadraďujú svoje smiešne fantázie nad život na tejto zemi stávajú sa nemorálnymi a hrozbou pre spoločnosť.
Neklame len ten, kto hovorí proti svojmu presvedčeniu, ale ešte väčšmi klame ten kto hovorí proti tomu, čo nepozná.
Takýto "morálny" človek je fyzickému svetu vzdialený a preto je pre neho nepochopiteľný. Kázanie cudnosti je verejná výzva byť proti prírode.
Nábožný hovorí menej nábožnému:
– Ako sa opovažuješ vysmievať sa z nášho kňaza, s ktorým sa každý piatok Pán Boh zhovára?
– Odkiaľ to vieš?
– Sám mi to povedal.
– Možno ťa klamal.
– Čo ti napadá. Veď Boh sa nebude rozprávať s klamárom!
Ak je lož, keď v niečo verí a nesplní sa to, potom je aj lož celé náboženské učenie.
Odporúčame