Bohužiaľ, s príchodom Miku sa RTVS značne zamerikazovalo a pribudlo jednostranné a krajne neobjektívne spravodajstvo, čoho sme dennodenne svedkami - a tým sa potvrdzuje manipulatívny charakter schém vysielania.
Bohužiaľ, s príchodom Miku sa RTVS značne zamerikazovalo a pribudlo jednostranné a krajne neobjektívne spravodajstvo, čoho sme dennodenne svedkami - a tým sa potvrdzuje manipulatívny charakter schém vysielania.
Veď existuje veľmi jednoduché porovnanie: USA a NATO posielajú na Ukrajinu zbrane a svojich vojakov; RF posiela na Ukrajinu humanitné konvoje s potravinami, liekmi, palivom a teraz v predvianočnom období darčeky pre deti. A je hnusné podliactvo tieto humanitné konvoje, ktoré uľahčili ťažkú situáciu mnohým obyvateľom, spochybňovať. A kto ich spochybňuje je jasné - sú to vojnybažní agresori a zločinci.
Veď existuje veľmi jednoduché porovnanie: USA a NATO posielajú na Ukrajinu zbrane a svojich vojakov; RF posiela na Ukrajinu humanitné konvoje s potravinami, liekmi, palivom a teraz v predvianočnom období darčeky pre deti. A je hnusné podliactvo tieto humanitné konvoje, ktoré uľahčili ťažkú situáciu mnohým obyvateľom, spochybňovať. A kto ich spochybňuje je jasné - sú to vojnybažní agresori a zločinci.
A čo prítomnosť USA vojakov na Ukrajine, v Poľsku, Estónsku, Rumunsku, u nás napr. na Lešti alebo na letisku v Kuchyni? T o je v poriadku však.
Nerozumný človiečik cato. a čo prítomnosť USA vojakov na Ukrajine, v Poľsku, Estónsku, Rumunsku, u nás napr. na Lešti alebo na letisku v Kuchyni? T o je v poriadku však.
O.K. Ale, ako tieto "zásadné rozpory" vníma pomyselná rodina v systéme pred 89 a rodina po zavedení trhového hospodárstva?
Asi preto, že v Číne je komunizmus a u nás demokracia.
Kňaz Marián Kuffa je obrovským príkladom pre cirkevnú vrchnosť.
Takže asi takto: systém, v ktorom teraz prežívame, s ohromnou aktivitou a snaživosťou sa páni biskupi, mnohí kňazi snažili a stále snažia velebiť - napr. p. Srholec ako veľký bojovník proti komunizmu. Pritom sa vôbec nespomína, že žiaden komunizmus u nás nebol, systém v osemdesiatych rokoch sa po značných výkyvoch (ktoré nik nespochybňuje a iste boli krivdy a nespravedlnosti - teda to, čo sa deje v KAŽDOM systéme) začal stabilizovať ako socializmus severského typu. Tento systém, ktorý bol neporovnateľne spravodlivejší k rodinám, pracujúcim, dôchodcom, bol za obrovskej podpory aj predstaviteľov RKC zrúcaný. Nastalo obdobie verejného rozkrádania, úpadku, ničení výdobytkov pre široké vrstvy obyvateľstva a k moci sa dostávali špekulanti, podvodníci - vtedy bola RKC ticho - iba sa stále pripája ku kritike bývalého režimu, ktorý bol pre rodiny ďaleko spravodlivejší a prínosnejší ako liberálny kapitalizmus, ktorý sa pomocou médií, pravicových zoskupení presadzuje.
Sledoval som dnes výroky p. Fica aj p. Bugára. Prvé čo ma zaujalo, že redaktor nechal priestor diskutujúcim a neskákal do rečí - čo je pozitívne. Bohužiaľ, ako čítam nezmysly autora blogu aj niektorých diskutujúcich, ide až strach, čo za hochštaplerov sa snaží vyložiť svoj názor - bez kúska elementárnych vedomostí, skúseností aj bez akejkoľvek slušnosti. Ide o politiku rozvratu, davového šialenstva, prípadne exhibicionizmu niektorých neúspešných politikov. Okamžite výroky, ktoré sú vytrhnuté z kontextu a v skutočnosti nemajú nič spoločné s odobratím ľudských práv, sa využijú na vnášanie nenávisti, manipulovaní a prekrúcanie reality. Naozaj je to iba úbohosť, neznášanlivosť - teda tie vlastnosti, ktoré degradujú každú spoločnosť na základné pudy a hyenizmus. Je to presadzovanie zla.
Zjavná manipulácia faktov: ....."odstupujúceho Pavla Pašku (Smer), ktorý rezignoval po prevalení kauzy nákupu predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici,...." . V skutočnosti Paška rezignoval po nevyberaných útokoch hulvátskeho davu po hulvátskym vedením Lipšica, Hlinu, Matoviča, ktorí kauzu zneužili na vlastné pochybné špekulácie.A zrejme aj pod diktátom agentov USA.
Iba sa veľmi čudujem, že koľko priestoru v médiách majú títo skrachovanci s minimálnou podporou verejnosti. Odpoveď som na to už čítal od českého politika českého senátora Jána Velebu: "demokracia má svojich vlastníkov", ale - parafrázujem - slovenský ľud to nie je. Média pred 89 sú úbohým odvarom oproti terajším manipulátorom.
Nuž, tu nejde ani tak o mená, ale skôr o kultúru v spoločnosti - teda či sa vydáme cestou pouličných krikľúňov alebo civilizovaným riešením sporov. VŠETCI politici od 89 roku nám nastolili TRHOVÉ hospodárstvo, kapitalizmus - ten systém, za ktorého je možné podnikať so ziskom a mať firmy v daňových rajoch. Spomeňme si: trh všetko vyrieši, slobodné podnikanie, voľná ruka trhu atp. Bola to SDKÚ a jej minister zdravotníctva Zajac čo tvrdil, že zdravie je tovar, za ktorý treba platiť. To je všetko - ostatné je toho iba dôsledkom. A ešte dodatok - dával som trestné oznámenie a vec sa vyriešila nakoniec bez súdneho konania, takže mám s tým pozitívnu skúsenosť a tvrdím, že vyšetrovatelia sú v drvivej väčšine slušní a vysokokvalifikovaní ľudia, ktorým sa dá veriť.
Voľby sú na to, aby sa zabezpečil riadny chod spoločnosti volenými zástupcami a ich voľba je zodpovedná záležitosť voličov. Keď sa volený zástupca dopustí trestného činu (alebo je podozrivý), má nastať riadne vyšetrovanie, súd, dokázanie viny a odsúdenie - to je postup vyspelých spoločností. A takýmto spôsobom sú volení zástupcovia pod kontrolou a v stanovený interval volieb im voliči vystavujú hodnotenie, pokiaľ ešte pred tým volení nie sú právoplatne odsúdení. Každý môže podať trestné oznámenie, keď sa dozvie o trestnom konaní (alebo má podozrenie). A nie ulica - to je anarchia. Tak Lipšic, Matovič, Sulík mali podať trestné oznámenia, inak robia iba politickú kampaň - a to vyložene veľmi špinavú - stratili akýkoľvek morálny kredit niečo kritizovať.
Voľby sú na to, aby sa zabezpečil riadny chod spoločnosti volenými zástupcami a ich voľba je zodpovedná záležitosť voličov. Keď sa volený zástupca dopustí trestného činu (alebo je podozrivý), má nastať riadne vyšetrovanie, súd, dokázanie viny a odsúdenie - to je postup vyspelých spoločností. A takýmto spôsobom sú volení zástupcovia pod kontrolou a v stanovený interval volieb im voliči vystavujú hodnotenie, pokiaľ ešte pred tým volení nie sú právoplatne odsúdení. Každý môže podať trestné oznámenie, keď sa dozvie o trestnom konaní (alebo má podozrenie). A nie ulica - to je anarchia. Tak Lipšic, Matovič, Sulík mali podať trestné oznámenia, inak robia iba politickú kampaň - a to vyložene veľmi špinavú - stratili akýkoľvek morálny kredit niečo kritizovať.
Lekárska dostupnosť sa zhoršila, zatvárajú sa oddelenia pre nedostatok lekárov, je stály tlak na zrušenie pohotovostí, pacient sa stal klientom a zdravie tovarom za ktorý sa platí. Nespomenul som poľnohospodárstvo, stratu strategických energetických podnikov, devalvácia školstva, profesie učiteľa (napr.prepúšťanie na prázdniny a znovuprijatie na začiatku školského roka) - takto sa dá ešte dlho pokračovať. Tak kde sme sa dostali po r. 1989?
Takže ľudové referendum o pripojení k Rusku je agresia a anexia?. Potom podľa ich logiky 17. november 1989 je čo? Prevrat, puč. Stále sa odvolávajú na demokraciu, vôľu ľudí, slobodné voľby a keď k tomu dôjde - napr. na Kryme - a nehodí sa to USA, už preamerickí vládcovia východnej aj západnej Európy kričia, že je to anexia, agresia. Je to lož a klamstvo podávané na pokyn či dokonca príkaz. Sme viac klamaní ako pred r. 1989 a svet sa rúti vinou imperialistickej politiky USA do katastrofy.
Môže niekto argumentačne vyvrátiť alebo potvrdiť pravdivostnú hodnotu blogu? Fakt je ten, že kriminalita narástla, počet obyvateľstva klesá, bývanie je nedostupné pre vysoký počet mladých ľudí atď. - o zdravotníctve ani nehovoriac.
Odporúčame