Sedemdesiat rokov od veľkej horskej bitky na Dukle
V II. sv. vojne padlo 20 000 000 Sovietov, 9 000 000 Nemcov, milióny Poliakov, 356 000 čechoslovákov, 340 000 Francúzov atď. Hrozná demagógia hýbe mediálnym priestorom a nielen v SR. Klamári manipulátori, kadejakí písalkovia dostávajú priestor na ohlupovanie ľudí. Je to cielená činnosť vedená podprahovými metódami na vsugerovanie účelového vnímania, ktoré má degeneratívne účinky na určenú skupinu obyvateľov - potrebných na výrobu a obslužné práce. A patria medzi nich aj takí ako kacktusssik a jemu podobní. Len si to neuvedomujú. Všetci sme na jednej lodi, patríme totiž - podľa "vládcov sveta" - ku skupine sluhov a otrokov. Najhoršie na tom je, že sa vždy našli takí, ktorí veľmi aktívne pomáhajú plieniť myseľ ľudí vo východnej Európe rôznymi korporáciami a "nadľuďmi" v USA. To je historické prekliatie Slovanov - "kakať" si do vlastného hniezda.