To čo sa u Kisku dalo predpokladať, sa teraz ukazuje v plnej nahote. Ten ešte len narobí problémy.
To čo sa u Kisku dalo predpokladať, sa teraz ukazuje v plnej nahote. Ten ešte len narobí problémy.
Ukrajina je čo? Je to umelý názov územia, ktoré obýva Slovanský národ s mierne rozdielnym dialektom. Zakarpatská Rus je kde? Porovnávať tieto skutočnosti so situáciou na južnom Slovensku je absolútne nerelevantné, tobôž, keď Maďari 2 x prehrali vojnu ako agresori. A napokon, ja som v článku upozorňoval na to, že Rusko obviňujú s pomoci povstalcom, ale že sú tam nasáčkovaní američania tisíce km od vlastného územia, nikoho netrápi. Čiže polopaticky: ak Rusi pomáhajú povstalcom, tak je to vynútená obrana proti agresívnej rozpínavosti vládcov USA, ktorí používajú vlastizradcov vo vláde Ukrajiny na svoje geopolitické ciele. Toť vsjo
Takže Rusko rozduchalo konflikt na svojich východných hraniciach - čiže destabilizovalo územia priamo hraničiace s Ruskom? Aha, tak potom poradcovia CIA a vojenská pomoc Ukrajinskej chunte od USA sú mierotvornými krokmi pomáhajúce miestnym obyvateľom pri náraste životnej úrovne? Či?
Ukrajina je čo? Je to umelý názov územia, ktoré obýva Slovanský národ s mierne rozdielnym dialektom. Zakarpatská Rus je kde? Porovnávať tieto skutočnosti so situáciou na južnom Slovensku je absolútne nerelevantné, tobôž, keď Maďari 2 x prehrali vojnu ako agresori. A napokon, ja som v článku upozorňoval na to, že Rusko obviňujú s pomoci povstalcom, ale že sú tam nasáčkovaní američania tisíce km od vlastného územia, nikoho netrápi. Čiže polopaticky: ak Rusi pomáhajú povstalcom, tak je to vynútená obrana proti agresívnej rozpínavosti vládcov USA, ktorí používajú vlastizradcov vo vláde Ukrajiny na svoje geopolitické ciele. Toť vsjo.
Viluško, musím jasne napísať, že vyložene KLAMEŠ. O akom poradovníku píšeš? Moje skúsenosti: auto Škoda 105 som kupoval v r. 1984 bez žiadnej čakačky, takisto mrazničku, farebný TV, ako aj práčku - tie boli kúpené z bezúročnej mladomanželskej pôžičky. Asi som žil v inej dimenzii. Čo sa týka potravín, možno bolo treba skôr ísť do obchodu, okolo 11 hod. už naozaj boli niektoré - tie kvalitnejšie potraviny vypredané. Na hlúposti o dámskych vložkách a tropického ovocia sa nedá reagovať - akoby lepší režim pre bežných ľudí stál na šupke od banánu. Čože tak nespomenieš naše jablká, hrušky, slivky, mandarínky, zemiaky, paradajky, papriky, kukuricu, reďkovky, hrozno - je treba ešte pokračovať?
Pre matstat3: ono je ešte v jednom rozdiel - pokiaľ Rusi pomáhajú povstalcom na svojej východnej hranici, dá sa to chápať ako bránenie expanzii USA, ktoré rozdúchali konflikt a podporujú nelegitímnu vládu v Kijeve, s jedným podstatným faktom, že Rusi sú na vlastnom území a poradci USA a CIA operujú tisíce km od územia USA.
Nuž, keď si taký objektívny majo, skús ešte doplniť cestovné do školy a za prácou, dostupná zdravotná starostlivosť, kúpeľná liečba, náklady na školu, športové kluby, ihriská, kultúrne domy, školy v prírode, sebestačnosť v energiách, potravinová sebestačnosť, kvalitné družstvá s bytovými a materiálovými podmienkami pre družstevníkov, nízka kriminalita, vysoká zamestnanosť, rodinná politika, atď. A netvrdím, že všetko bolo dobré, len podmienky na život rodín boli ďaleko lepšie.
Už verím aktivistovi "mimovládnej organizácie Pravda sprava, sledujúcich situáciu na mieste". A že tak nevierohodnú informáciu použije denník Pravda. Keď čítam niečo od "aktivistu" nejakej mimovládnej organizácie, vždy to bolo skreslené, zavádzajúce.
Dobré ráno. Už to malo byť pred 20 rokmi. A máme tu ešte Oravu, Turiec atď.
Ale čo sa mimochodom nedozvieme? Takže USA si zakázali vyvážať ropu (a zrejme aj deriváty z nej). Niečo mi tu nesedí. Pravdivosť správy, komplexnosť či vytrhnutie z kontextu. Či ide o to, aby sa ukázali USA v niečom ako prví na svete, keď už tú zdravotnú starostlivosť o vlastných občanov akosi nemusia.
Vieš o tom, že USA majú najhorší systém zdravotnej starostlivosti zo všetkých sledovaných systémov - je drahý a najmenej efektívny. Čiže aby som Ti to preložil, zdravotnú starostlivosť majú dostupnú IBA bohatí, alebo zbohatlíci. Váš výkvet demokracie má vážne trhliny.
Je veľmi milé s Vami (obi dvomi - je to správny slovný zvrat?) aspoň týmto spôsobom komunikovať. Smerovanie na správneho príjemcu by mala napomáhať chémia. A keď zafunguje, vstupujú do daného procesu ďalšie okolnosti: tradície, čo na to príbuzní (príp. bývalá manželka a dospelé deti), alebo rodičia a súrodenci, miestna komunita, vlastná vzdelanosť, kompatibilná inteligencia a množstvo iných neznámych. Zložitosť celého nakoniec aj tak "utrasie" láska - tichá, pokorná, znášajúca protivenstvá a odpúšťajúca, ktorá rastie tým, že rozdáva samú seba. Preciťovať ju, napĺňa šťastím tých, ktorí sú ňou obdarení. Ísť jej oproti, utekať za ňou, neobzerať sa na vyššie uvedené okolnosti, len sa jej držať. O čom je inak svet?
Pre oleho: konflikt na Ukrajine je úspešným dielom CIA. Fakty: riaditeľ CIA dával dosadeným vládcom Ukrajiny jasné inštrukcie o vojenskom riešení. Nastoliť rozkol medzi slovanské národy je jedným zo strategických cieľov USA, ktoré pre svoju existenciu potrebujú šíriť konflikty po svete - koľko ich už viedli je ľahko dostupné - sú rozlezení všade po svete. Tupci im to žerú aj s navijakom a obhajujú ich, ako aj ich špinavú metódu - hádzať vinu za rozdúchaný konflikt na Ukrajine na Rusov. Však sa to deje v bezprostrednej blízkosti hraníc RF. Mimochodom na Kryme už boli hotové plány na rozmiestnenie základní USA a NATO. Kto sa po tak jasných faktoch zastáva politiky USA a NATO je zástancom agresívnej vojny a šíriteľom nepokojov a chaosu, vrážd nevinných obyvateľov danej krajiny, kde sa vojna vyskytuje. A opakujem - šíriteľom vojen po svete je agresívna politika USA.
Aj ja si chcem dopisovať - pošli kontakt
Myslím si, že si treba zopakovať vznik a vývoj Ukrajinskej krízy a hlavne sa zamerať na pôsobenie CIA v príprave na tento krvavý konflikt, masmediálnu masáž pri prvých nepokojov na Majdane - napr. o nezasahovaní policajných zložiek BERKUT proti - a teraz už je jasné - nasadeným provokatérom. Veľmi zle sa číta o stratách na životoch na obi dvoch stranách konfliktu - sú to prevažne obyčajní chlapci odtrhnutí zo svojich rodín, ktorí mrú za USA zrežírovaný bratovražedný boj. Vlastizradcovia v Ukrajinskej vláde, parlamente a dosadený prezident majú tieto zločiny na svedomí, ako môžu zapredať vlastných ľudí diablom z USA. Veď kto ich zmanipuloval do tejto vojny? Prečo sa nechceli oprieť o Rusov pri riešení problémov už začiatkom r. 2014. Keby počúvali Putina, bol by na Ukrajine mier a pokoj. Spolčili sa z USA a výsledok všetci jasne vidíme (mimochodom, USA majú najhoršiu zdravotnú starostlivosť zo všetkých sledovaných systémov. Má to veľkú výpovednú hodnotu, iba naše média akosi mlčia).
S tým semaforom to nie je iba u žien. Problém nastáva, keď sa semafor zahmlieva a opakujeme svoje zlyhania - čo s tým?
Áno, preto som aj napísal: "poľahoda je vládnuť Slovenskému národu, keď dokáže, okrem iných vecí, si zvoliť do čela štátu takéhoto podnikavého špekulanta".
To je naše kocúrkovo. Po 89 roku sa všetci demokrati bili za to, aby dôležité hlasovania - hlavne o personálnych otázkach - boli tajné, pretože to zabezpečuje maximálne možnú objektivitu a tiež preto, že pred 89 r. boli takéto hlasovanie verejné. A zrazu je všetko inak?!
Odporúčame